2018-06-26 | Z ładunkiem w drodze

Inteligentny algorytm do łączenia ładunków

Monachijski Start-up LoadFox z branży logistycznej umożliwia dzięki inteligentnemu algorytmowi łączenie ładunków częściowych w optymalne trasy. W ubiegłym roku dołączyły spedycje i firmy transportowe z Polski, a wkrótce planowana jest ekspansja na dalsze kraje europejskie, m.in. Francja, Belgia, Luxemburg i Holandia. W tym celu Loadfox połączył siły z Grupą PTV, której mapy zostały zintegrowane z platformą.

-Z PTV znacznie rozszerzyliśmy spektrum naszch usług i rozwinęliśmy działalność na rynku zachodnioeuropejskim. Kraje Beneluxu i Francja są ważnymi punktami w branży logistycznej i transporcie międzynarodowym- mówi Sebastian Sorger, CEO LoadFox. PTV jest liderem w opracowywaniu inteligentnych rozwiązań programowych i zintegrowanych koncepcji zarządzania ruchem oraz posiada wieloletnie doświadczenie w rozwoju w zakresie wyznaczania i optymalizacji tras. Ważną częścią oferty PTV są xServer: z pomocą narzędzi programistycznych możliwa jest indywidualna i zintegrowana optymalizacja tras, wizualizacja map i geokodowanie. Poprzez integrację z LoadFox "Wspólne ładunki" nastąpiło rozszerzenie zakresu usług i funkcjonalności platformy.

Zaproponowane rozwiązanie cyfrowe zostało bardzo dobrze przyjęte przez branżę. -Stale pozyskujemy nowych partnerów i nasza oferta jest oceniana bardzo pozytywnie. Po udanym starcie w Polsce, również firmy z innych krajów europejskich wykazują zainteresowanie naszą praktyczną aplikacją. Na to zapotrzebowanie zareagowaliśmy- dodaje Sebastian Sorger. LoadFox umożliwi zatem w wielu krajach europejskich pełne wykorzystanie istniejących możliwości przewozowych, redukcję pustych przejazdów, a tym samym zmniejszenie natężenia ruchu i emisji CO2. LoadFox platforma online z obszernym materiałem mapowym Grupy PTV będzie sukcesywnie rozszerzać działalność w najbliższych miesiącach na kolejne kraje członkowskie Unii Europejskiej.


Zobacz także

Narzędzie Connecting Load Agent pozwala znaleźć przewoźnika
Przejęcie czeskiej firmy transportu ponadgabarytowego
Platooning: ruszyły testy technologii w systemach logistycznych
Influencers marketing promuje marki i uczy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Co należy robić, aby kupić dobry system IT?
Szkolenie dla osób zajmujących się zakupami usług IT
Rok 2019 testem siły dla branży transportowej
Brukseli zapadły decyzje w sprawie pracy kierowców
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA