2018-06-22 | Z ładunkiem w drodze

Universal Transport rozszerza obecność w RC

Universal Transport, specjalista od ładunków nienormatywnych, rozszerza swoją obecność na rynku w Republice Czeskiej. Z mocą wsteczną od dnia 1 stycznia 2018r. ta renomowana czeska firma zajmująca się transportem ładunków nienormatywnych zostaje przejęta wraz z 47 pracownikami stając się częścią Universal Transport Praga. Cena zakupu objęta jest tajemnicą.
Universal Transport rozszerza obecność w RC (Żródło: Universal Transport)

Universal Transport Praga powstał w roku 1995. Był to pierwszy zagraniczny oddział firmy transportowej z Paderborn, który zatrudnia dzisiaj ponad 50 pracowników. UT Praga należy do liderów czeskiego rynku i realizuje projekty z dziedziny transportu ładunków ponadnormatywnych w całej Europie. Oddział posiada rozbudowaną flotę pojazdów do transportu ładunków nienormatywnych, która z chwilą przejęcia czeskiej firmy powiększy się o 30 jednostek ciągnących.

-Nosreti idealnie pasuje do naszej strategii łączenia sił, ponieważ jej wieloletnie doświadczenia i kontakty na miejscu świetnie uzupełniają nasze portfolio. W ten sposób będziemy mogli rozszerzyć naszą ofertę dla specjalnych klientów nie tylko w Czechach. Przejęcie jest ważnym krokiem na drodze do rozbudowy całej grupy Universal Transport- mówi Holger Dechant z centrali w Paderborn. Szczególnie doświadczeni kierowcy zawodowi z Nosreti przyczynią się w istotny sposób do rozwiązania problemu braku kierowców.

Flota Nosreti obejmuje oprócz ciągników ciężarowych 46 pojazdy cetralnoosiowe, mostki transportowe, niskie naczepy i naczepy teleskopowe,przy czym sprzęt ten umożliwia transport ładunków o wadze znacznie powyżej 100 ton. W ciągu kilku ostatnich dekadach Nosreti wyrosło na jedną z największych firm oferujących transport ładunków ponadnormatywnych w Europie. Do ładunków specjalnych należą urządzenia rolnicze i lotnicze, tramwaje, autobusy, instalacje montażowe i elementy elektrowni jak też okręty wycieczkowe i inne towary o nietypowych wymiarach i wadze. Powiększoną o Nosreti firmą w Czechach kieruje dyrektor Burkhard Jung, który pracuje w Universal Transport w Pradze od lat.

**

Universal Transport jest przedsiębiorstwem transportowym o zasięgu międzynarodowym z główną siedzibą w Paderborn. Zatrudniając 750 pracowników i posiadając w swojej flocie ponad 350 pojazdów do transportu ładunków nienormatywnych Universal Transport należy do wiodących przedsiębiorstw w branży. Firma posiada 28 oddziałów w Niemczech, Czechach, Polsce, Rumunii, Rosji, Ukrainie, Turcji, Egipcie i Malezji. Jako logistyk transportu ładunków nienormatywnych wiodących producentów Universal Transport obsługuje stale rosnące zapotrzebowanie na ogólnoświatowe rozwiązania logistyczne w zakresie ładunków nienormatywnych. Organizując transport wstępny do portów morskich przedsiębiorstwo korzysta z własnej sieci Universal Transport dysponującej odpowiednim sprzętem i niezbędnym knowhow.


Zobacz także

Platooning: ruszyły testy technologii w systemach logistycznych
Influencers marketing promuje marki i uczy
Co różni transport powyżej i poniżej 3,5 tony?
Raport Capgemini i Transporeon pokazuje dynamikę europejskiego transportowego
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Go Logis organizuje ponadnormatywny transport szyb
„Operacja Fabryka”- jak przewieźć fabrykę z Azji do USA?
Masz do przewiezienia ponadgabaryt? Dowiedz się jak przewożą je fachowcy
PEKAES zajmie się przewozem ponadgabarytów
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA