2018-06-22 | Z ładunkiem w drodze

Universal Transport rozszerza obecność w RC

Universal Transport, specjalista od ładunków nienormatywnych, rozszerza swoją obecność na rynku w Republice Czeskiej. Z mocą wsteczną od dnia 1 stycznia 2018r. ta renomowana czeska firma zajmująca się transportem ładunków nienormatywnych zostaje przejęta wraz z 47 pracownikami stając się częścią Universal Transport Praga. Cena zakupu objęta jest tajemnicą.
Universal Transport rozszerza obecność w RC (Żródło: Universal Transport)

Universal Transport Praga powstał w roku 1995. Był to pierwszy zagraniczny oddział firmy transportowej z Paderborn, który zatrudnia dzisiaj ponad 50 pracowników. UT Praga należy do liderów czeskiego rynku i realizuje projekty z dziedziny transportu ładunków ponadnormatywnych w całej Europie. Oddział posiada rozbudowaną flotę pojazdów do transportu ładunków nienormatywnych, która z chwilą przejęcia czeskiej firmy powiększy się o 30 jednostek ciągnących.

-Nosreti idealnie pasuje do naszej strategii łączenia sił, ponieważ jej wieloletnie doświadczenia i kontakty na miejscu świetnie uzupełniają nasze portfolio. W ten sposób będziemy mogli rozszerzyć naszą ofertę dla specjalnych klientów nie tylko w Czechach. Przejęcie jest ważnym krokiem na drodze do rozbudowy całej grupy Universal Transport- mówi Holger Dechant z centrali w Paderborn. Szczególnie doświadczeni kierowcy zawodowi z Nosreti przyczynią się w istotny sposób do rozwiązania problemu braku kierowców.

Flota Nosreti obejmuje oprócz ciągników ciężarowych 46 pojazdy cetralnoosiowe, mostki transportowe, niskie naczepy i naczepy teleskopowe,przy czym sprzęt ten umożliwia transport ładunków o wadze znacznie powyżej 100 ton. W ciągu kilku ostatnich dekadach Nosreti wyrosło na jedną z największych firm oferujących transport ładunków ponadnormatywnych w Europie. Do ładunków specjalnych należą urządzenia rolnicze i lotnicze, tramwaje, autobusy, instalacje montażowe i elementy elektrowni jak też okręty wycieczkowe i inne towary o nietypowych wymiarach i wadze. Powiększoną o Nosreti firmą w Czechach kieruje dyrektor Burkhard Jung, który pracuje w Universal Transport w Pradze od lat.

**

Universal Transport jest przedsiębiorstwem transportowym o zasięgu międzynarodowym z główną siedzibą w Paderborn. Zatrudniając 750 pracowników i posiadając w swojej flocie ponad 350 pojazdów do transportu ładunków nienormatywnych Universal Transport należy do wiodących przedsiębiorstw w branży. Firma posiada 28 oddziałów w Niemczech, Czechach, Polsce, Rumunii, Rosji, Ukrainie, Turcji, Egipcie i Malezji. Jako logistyk transportu ładunków nienormatywnych wiodących producentów Universal Transport obsługuje stale rosnące zapotrzebowanie na ogólnoświatowe rozwiązania logistyczne w zakresie ładunków nienormatywnych. Organizując transport wstępny do portów morskich przedsiębiorstwo korzysta z własnej sieci Universal Transport dysponującej odpowiednim sprzętem i niezbędnym knowhow.


Zobacz także

Platooning: ruszyły testy technologii w systemach logistycznych
Influencers marketing promuje marki i uczy
Co różni transport powyżej i poniżej 3,5 tony?
Raport Capgemini i Transporeon pokazuje dynamikę europejskiego transportowego
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kilka słów o transporcie towarów ponadgabarytowych
Transport nietypowych ładunków wymaga dużej wiedzy
Go Logis organizuje ponadnormatywny transport szyb
„Operacja Fabryka”- jak przewieźć fabrykę z Azji do USA?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA