2018-05-31 | Z ładunkiem w drodze

Transport Market Monitor: możliwości przewozowe maleją

Trzydzieste piąte wydanie magazynu Transport Market Monitor (TMM), opracowywanego przez Transporeon i Capgemini Consulting, pokazuje, że możliwości przewozowe, po sezonowym ożywieniu na początku 2018 roku, od marca znowu maleją.
Transport Market Monitor: możliwości przewozowe maleją (Żródło: Fotolia)

Lars Vitters, Manager ds. Łańcucha Dostaw w Capgemini, zauważa: -Pomimo spodziewanego wzrostu wolumenu handlu europejskiego, wskaźnik możliwości przewozowych osiągnął w lutym 2018 roku rekordowy poziom 131,9. Jednak, w porównaniu do I kwartału ubiegłego roku, w analogicznym okresie br. koszty transportu wzrosły o ponad 7%. Bezpośredni wpływ na to może mieć pogłębiający się niedobór paliwa i niewystarczająca liczba dostępnych kierowców w Europie, a dodatkowo również spodziewany wzrost ich wynagrodzeń. Przewidujemy, że koszty transportu będą rosły w ciągu całego roku.

Oliver Kahrs, Dyrektor ds. Rozwoju w Transporeon, dodaje: -Po sezonowym wzroście możliwości przewozowych na początku roku, w marcu spedytorzy ponownie dysponowali znacznie mniejszą przestrzenią załadunkową. Ceny transportu w I kwartale 2018 roku były o 7% wyższe od ubiegłorocznych. Usługodawcy spodziewają się więc, że w ciągu roku zdolności przewozowe znów się zmniejszą, podobnie jak miało to miejsce w 2017 roku. Przypuszczenia te potwierdzają również nasze najnowsze, wewnętrzne dane oraz sprawozdania Komisji Europejskiej, która nadal przewiduje dynamiczny wzrost gospodarczy w  Europie.

Więcej informacji na temat Transport Market Monitora na stronie: http://www.transportmarketmonitor.com

Transport Market Monitor to kwartalny raport przygotowany przez Transporeon i Capgemini Consulting, którego celem jest przedstawienie dynamiki rynku transportowego w Europie.

Celem Transport Market Monitor jest przedstawienie kadrze kierowniczej ds. logistyki i wszystkim zainteresowanym informacji na temat tendencji cenowych oraz innych wskaźników pokazujących sytuację na rynku transportowym. Jest to wspólna inicjatywa Transporeon i Capgemini Consulting. Analiza dokonywana przez agencję badawczą bazuje na anonimowych danych pobranych z platformyTransporeon, poprzez którą firmy załadowcze zarządzają procesami logistycznymi zgodnie z ichpotrzebami oraz przydzielają zlecenia transportowe wybranym przewoźnikom. Wyniki przedstawiane w formie miesięcznych indeksów, które są publikowane w magazynie co kwartał.


Zobacz także

Bydgoszcz w sieci oddziałów operacyjnych HWL
Lżejsza naczepa pozawala zaoszczędzić 3 % paliwa
Fracht kolejowy do Azji szybszy od morskiego i tańszy od lotniczego
Ograniczenia transportowe w Rosji na czas Mistrzostw Świata
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

AsstrA-Associated Traffic AG podliczyła wyniki za pierwsze półrocze 2018
Start-up LoadFox współpracuje z dostawcą map PTV Group
Narzędzie Connecting Load Agent pozwala znaleźć przewoźnika
Europejski potentat dystrybucji paletowej podbija Polskę
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA