2018-03-23 | Z ładunkiem w drodze

Bezgotówkowo za tranzyt w Słowenii

1 kwietnia wprowadzony zostanie nowy słoweński system opłat drogowych DarsGo. Kierowcy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony nie będą mogli już korzystać z dotychczasowych akceptowanych środków, czyli modułu opłat drogowych ABC i karty Dars. Klienci UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) mają już możliwość odbioru nowych urządzeń pokładowych (OBU) DarsGo przypisanych do pojazdów na stacjach serwisowych Dars, Petrol, OMV i MOL razem z kartą Full Service UTA.
Bezgotówkowo za tranzyt w Słowenii (Żródło: UTA)

-Dla wielu przedsiębiorstw Słowenia odgrywa duża rolę jako kraj tranzytowy do Europy Południowej- wyjaśnia Volker Huber, CEO w UTA. -Dlatego cieszymy się, że możemy zapewnić naszym klientom wiele możliwości optymalnego przygotowania się do wprowadzenia DarsGo.
Do rozliczania opłat drogowych można korzystać z wariantu Prepay oraz Postpay. W przypadku metody Postpay urządzenie pokładowe DarsGo zostaje powiązane w punkcie sprzedaży z kartą Full Service UTA, a rozliczenia zostają w znacznym stopniu zautomatyzowane. Klienci UTA, którzy część procesu rejestracji wykonają już przed wdrożeniem 1 kwietnia i chcą zaoszczędzić czas, mogą już teraz rejestrować się w witrynie DarsGo. Urządzenie pokładowe otrzymają wtedy po przedłożeniu dowodu odbioru oraz kopii dowodu rejestracyjnego pojazdu w stacji serwisowej Dars.


Słoweńska opłata drogowa obowiązuje na wszystkich autostradach i drogach ekspresowych w kraju. Łącznie obowiązkowe opłaty pobierane są na ponad 600 kilometrach. Wysokość opłaty jest uzależniona od klasy pojazdu, klasy emisji EURO oraz przejechanego odcinka. Nowy system opłat drogowych DarsGo umożliwia realizację bez bramek dzięki trybowi swobodnego przepływu. Pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony nie muszą już zatrzymywać się na stacjach poboru opłat. Rozliczenie odbywa się automatycznie przez nowe urządzenie pokładowe na terenie całej Słowenii. Dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony nie zmienia się nic – klienci UTA mogą nadal korzystać ze swoich kart UTA (Full Service lub Full SELECT) na stacjach paliw w Słowenii, aby otrzymać winietę.


Zobacz także

Worldwide Logistics Group i ATC Cargo: chińsko-polska ekspansja w Europie
Od palmtopa do DVR: historia nawigacji i wideo rejestratorów
Europejskie Usługi Opłaty Elektronicznej stymulują nowe rozwiązania
Gdzie i jakimi sposobami szukać frachtów powrotnych w transporcie drogowym?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Słowenia rezygnuje z bramkowych opłat drogowych
Karty UTA otwierają pole wielu usług dla kierowców ciężarówek w trasie
Karty paliwowe wbrew swej nazwie obecnie regulują nie tylko transakcje za paliwo
Bartosz Kamejsza został nowym Dyrektorem Sprzedaży na Europę Środkową i Wschodnią w firmie UTA.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA