2018-02-22 | Z ładunkiem w drodze

Nowe azjatyckie porty w ofercie DB Schenker

DB Schenker w połowie 2017 roku uruchomił oceaniczną linię drobnicową z Chittagongu w południowej Azji do Gdańska. Klientami są obecnie najpopularniejsze marki odzieżowe w Polsce.
Nowe azjatyckie porty w ofercie DB Schenker (Żródło: Fotolia)

Choć Chiny wciąż pozostają bezkonkurencyjne jeśli chodzi o produkcję ubrań, które wymagają odpowiedniego zaplecza technicznego, to coraz częściej firmy przenoszą swoją produkcję do krajów atrakcyjniejszych kosztowo. Biorąc pod uwagę zachodzące zmiany, operator logistyczny stworzył dedykowany, bezpośredni serwis z Chittagongu w Bangladeszu do Gdańska. W tym roku operator planuje uruchomienie kolejnych połączeń z Azji.
–Najistotniejsze jest dokładne zrozumienie całego procesu logistyki importu towarów od momentu zamówienia ich produkcji w fabryce, po finalne dostarczenie do sklepów. Dzięki szerokiej analizie
i mapowaniu procesu u klientów branży fashion, wypracowaliśmy metody, dzięki którym oferujemy dedykowane rozwiązania drobnicy kontenerowej. Pozwalają one dostarczyć towar do klienta tak, aby w optymalnym momencie trafił na półki sklepowe – mówi Bartosz Wilczyński, Cluster Head of Ocean Business Development Northeast Europe Cluster w DB Schenker.


Gwarancja jakości
Drogą oceaniczną DB Schenker transportuje do portów na całym świecie ponad 5,5 tys. kontenerów dziennie. Dzięki wysokiej jakości usług i stosowaniu najnowocześniejszych technologii operator logistyczny stał się czołowym dostawcą ładunków drobnicowych.
Dla branży fashion, w przypadku towarów produkowanych w Azji, liczy się nie tylko jakość usług, ale też czas realizacji. Celem biznesu oceanicznego DB Schenker jest więc bezpieczne i terminowe dostarczenie produktów do europejskich portów, a stamtąd do finalnych odbiorców. Operator logistyczny dał swoim klientom gwarancję, że transport przesyłek odbędzie się w sposób niezawodny, szybki i efektywny.


Zobacz także

Jaka jest dynamika rynku transportowego w Europie?
Usługi logistycznych na Bliski Wschód dostępne w Polsce
Zielona Góra w sieci terminali dla przesyłek krajowych i międzynarodowych PEKAES
14 Boeingów 747-8F oraz 4 typu 767 obsłużą międzynarodowe przesyłki UPS
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA