2017-10-05 | Z ładunkiem w drodze

Infracht – bezpieczna i bezpłatna giełda transportowa dla Przewoźników

Infracht to platforma transportowa stworzona dla profesjonalistów z branży TSL. Giełda wyróżnia się na tle dostępnych na rynku polskim narzędzi i dostarcza rozwiązania dostosowane do aktualnych potrzeb konsumentów. Platforma jest bezpłatna dla przewoźników, dla zleceniodawców i spedytorów okres bezpłatnego korzystania z platformy został wydłużony do końca 2017 roku. Mechanika działania platformy oparta jest o amerykańskie wzorce platform aukcyjnych, została jednak wzbogacona o nową funkcjonalność umożliwiającą natychmiastowe zaakceptowanie zlecenia przez opcję „Kup Teraz”.
Założyciele Infracht  dołożyli wszelkich starań, aby zawierane za pośrednictwem platformy transakcje były bezpieczne dla wszystkich członków łańcucha dostaw. W związku z powyższym wdrożono program audytowania kluczowych dokumentów przewoźników, zleceniodawców i spedytorów. Każdego dnia zespół pracowników Infracht weryfikuje: dokumenty rejestrowe, historię firm, wysokość i ważność ubezpieczeń OCP i OCS oraz ważność licencji transportowych i spedycyjnych, a także, w przypadku zleceniodawców, sytuację finansową w Big InfoMonitor.

Proces aktywacji dostępu do platformy Infracht podzielony jest na etapy.
 
Pierwszym z nich jest uzupełnienie przez użytkownika formularza rejestrowego.  Po poprawnej rejestracji, użytkownik informowany jest o konieczności dosłania odpowiednich dokumentów w zależności od tego, jaką rolę będzie pełnił w systemie (zleceniodawcy, przewoźnika, przewoźnika i zleceniodawcy, spedytora). Na tym etapie użytkownik nie otrzymuje jeszcze dostępu do wszystkich funkcjonalności systemu.
 
W drugim etapie zespół do audytowania dokumentów sprawdza, czy zgłoszona firma  istnieje na rynku co najmniej 6 miesięcy. Jest to warunek konieczny, aby otrzymać dostęp do platformy. Dodatkowo podmiot zlecający transport jest weryfikowany w Big InfoMonitor. Do korzystania z systemu dopuszczane są wyłącznie niezadłużone firmy.  Ogranicza to ewentualne nadużycia finansowe.
 
W zależności od tego, jaką formę prawną przyjęła firma, jest ona weryfikowana w KRS lub CEIDG.

Trzeci etap dotyczy weryfikacji dokumentów uprawniających do wykonywania zawodu. Wymagane dokumenty w przypadku przewoźnika lub spedytora to: ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OCP/OCS) oraz licencje transportowe i spedycyjne. Jeżeli przewoźnik lub spedytor deklaruje, że ma flotę składającą się z samochodów do 3,5 tony, nie jest zobowiązany do przesłania licencji.

W przypadku transportu międzynarodowego konieczne jest przedstawienie ubezpieczenia i licencji międzynarodowych uprawniających do przewozu towarów poza granicami kraju.

Wszystkie dokumenty są archiwizowane i umieszczane w profilu danego użytkownika Infracht. Na dokumenty, dla bezpieczeństwa, nanoszony jest znak wodny. Przewoźnik, wchodząc na zlecenie, ma dostęp do profilu zleceniodawcy, a zleceniodawca ma wgląd do dokumentów przewoźników lub spedytorów, którzy biorą udział w jego aukcji. Zwiększa to zaufanie i pozwala użytkownikom indywidualnie zweryfikować potencjalnego kontrahenta.

Dodatkową informacją, która jest sprawdzana i udostępniana za pośrednictwem serwisu Infracht, jest to, czy dana firma jest czynnym podatnikiem vat ( krajowego lub unijnego). Ma to wyłącznie charakter informacyjny dla innych użytkowników platformy.

W momencie, gdy dany użytkownik przejdzie pomyślnie trzy ww. etapy weryfikacji i jego profil jest uzupełniony o konieczne dokumenty, przeprowadzany jest ostatni telefoniczny etap weryfikacji i następuje  aktywacja dostępu do platformy.

Proces weryfikacji jest wieloetapowy i przemyślany w taki sposób, aby rzeczywiście zadbać o bezpieczeństwo i interesy użytkowników platformy Infracht. Zachęcamy Przewoźników, Zleceniodawców i Spedytorów do rejestracji na infracht.com.

Zobacz także

Dachser testuje rozwiązania dla ostatniej mili
Ekol uruchamia nowe połączenie kolejowe do Belgii
Transport dostrzega korzyści płynące z telematyki
Cotygodniowy przegląd nowinek z branży motoryzacyjnej
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Francuska platforma cyfrowa Everoad podbija Europę
Znaczne ochłodzenie nastrojów wśród logistyków
Zaufanie kluczem do współpracy w branży transportowej
Magda-Trans rozszerza zasięg swoich usług przewozowych dzięki Teleroute
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA