2017-09-06 | Z ładunkiem w drodze

Nowe paneuropejskie produkty

Nowe produkty w międzynarodowym transporcie lądowym oraz najsilniejsza sieć łącząca 430 oddziałów DB Schenker w 38 krajach Europy. Wyższa wydajność, nowa usługa z gwarantowanym czasem dostawy w całej Europie
Nowe paneuropejskie produkty (Żródło: DB Schenker)
Szybsza wymiana towarów w Europie: DB Schenker, dostawca zintegrowanych usług transportowo-logistycznych, wzmocnił swoją europejską sieć transportu lądowego wprowadzając dwa nowe paneuropejskie produkty.

Wszystkie europejskie centra biznesu mogą już teraz korzystać z codziennych połączeń transportowych sieci DB Schenker. Zapewniają one szybszą dystrybucję towarów, a tym samym umożliwiają większą elastyczność europejskich firm produkcyjnych i handlowych. Klienci mogą wybrać jeden z dwóch prostych i wygodnych dla nich produktów, które są zestandaryzowane w całej Europe: DB SCHENKERsystem oraz DB SCHENKERsystem premium.
 

„DB Schenkersystem, nasz nowy standardowy produkt, stanowi najlepsze rozwiązanie dla firm, które chcą przemieszczać swoje ładunki w szybki i niezawodny sposób – mówi Christian Drenthen, Executive Vice President, Land Transport w DB Schenker. Jeśli czas dostawy ma kluczowe znaczenie, nowym rozwiązaniem dla europejskich firm jest produkt DB SCHENKERsystem premium. Dzięki niemu klienci będą mogli korzystać z najszybszej sieci połączeń drogowych i najwyższej niezawodności w branży – z gwarancją czasu dostawy!” – dodaje.

300 000 przesyłek dziennie dla europejskich firm

Operator uruchomił codzienne połączenia liniowe pomiędzy wszystkimi ważnymi miastami europejskimi. Jako największy dostawca usług transportu lądowego, DB Schenker oferuje znaczne skrócenie czasu transportu i ograniczenie emisji CO2 dzięki konsolidacji przesyłek i nowej strategii dotyczącej platform przeładunkowych. Ponad 20 000 pracowników w nowej europejskiej sieci przesyłek drobnicowych pomaga we współpracy firmom z całej Europy. Obsługują oni około 300 000 przesyłek dziennie i ponad 30 000 połączeń liniowych tygodniowo w Europie. Dzięki nowoczesnej technologii, status każdej z tych przesyłek może być przez cały czas monitorowany z dowolnego miejsca.
 
Nowa konfiguracja sieci z nowoczesnym systemem operacyjnym, łącząca 430 oddziałów DB Schenker w 38 krajach Europy, ma na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na przewozy transgraniczne. W rezultacie w znacznym stopniu skróci się czas realizacji usług transportowych pomiędzy największymi centrami biznesowymi w Europie. W niektórych przypadkach już teraz nie przekracza on 24 godzin.

„Tworzymy Europę bez granic dla transportu towarów w warunkach coraz większej złożoności powiązań ekonomicznych i rosnących oczekiwań produkcji „just-in-time” – powiedział Christian Drenthen. „Cieszymy się, że nasze krótsze terminy realizacji przyczyniają się do zwiększenia wydajności i efektywności naszych klientów” – dodał.

Transport drobnicowy

W logistyce ładunek drobnicowy odnosi się do wszystkich towarów, które można załadować jako pojedyncze elementy, są to np. kartony, skrzynki, palety z maszynami lub komponentami do produkcji, kable, papier, walce i bębny, a także beczki. Sieć przewozów liniowych i hubów firmy DB Schenker dla tego typu ładunków obejmuje cały kontynent europejski, co oznacza, że wszystkie pojazdy mogą być wykorzystywane w pełnym zakresie w jak najbardziej wydajny sposób.
 
źródło: DB Schenker
 

Zobacz także

Dystrybucyjne auto do pracy w gęstym terenie miejskim
DSV transportuje turbiny wiatrowe z Danii do Szkocji
Zobacz co oferuje rynek - przegląd aut dla branży TSL
DB Schenker dostarczył polską kapsułę Hyperloop
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DB Schenker dostarczył polską kapsułę Hyperloop
Dagmara Głowacka dyrektorem Polityki Personalnej DB Schenker
DB Schenker pomaga Mercedes-AMG Petronas Motorsport
DB Schenker przewiezie ponad 100 000 ton elementów
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA