2017-09-05 | Z ładunkiem w drodze

Autofocus - esencja Opla, bułgarski Chińczyk oraz piątka Nissana

Opel odnowił swój model użytkowy Vivaro. Auto przeznaczone jest do transportu dystrybucyjnego, relatywnie nieduże gabaryty pozwalają mu sprawnie poruszać się nawet po gęsto zabudowanych terenach miejskich.
Autofocus - esencja Opla, bułgarski Chińczyk oraz piątka Nissana (Żródło: Opel)
Najpopularniejszą z wersji użytkowych Vivaro jest furgon. Do dyspozycji są dwie długości nadwozia (Long; Long Extra), o rozstawach osi: 3098 mm lub 3498 mm. Auto oferowane jest w dwóch wysokościach dachu (H1, H2). Furgon krótki mierzy 4998 mm (długość przestrzeni ładunkowej wynosi 2537 mm), długi ma 5398 mm, a przestrzeń ładunkowa mierzy 2937 mm. Ładownia blaszaka mieści trzy europalety.

Dopuszczalna masa całkowita wersji krótkiej to 2,7 t, długiej 2,9 t. Ciekawą propozycję dla przewozów towarowo-osobowych stanowi Vivaro z podwójną kabiną. Ma 6 miejsc dla pasażerów, spore schowki na ich ekwipunek oraz łatwo dostępną ładownię. Do dyspozycji są drzwi przesuwne (po jednej lub po obu stronach). Wersje furgon oraz furgon z podwójną kabiną mają trzy warianty wyposażenia. Bazowy Essentia zawiera m.in. klimatyzację manualną, zdalnie sterowany zamek centralny, elektrycznie sterowane przednie szyby, poduszkę powietrzną kierowcy, kolumnę kierownicy regulowaną w dwóch płaszczyznach, światła do jazdy dziennej. Jest również radioodbiornik (R16 USB) z łączem Bluetooth.
 

Vivaro oferowane jest też jako platforma do zabudowy, baza dla różnorodnych specjalistycznych rozwiązań (z szerokim rozstawem osi – Extra Long, dmc 2,9 t). Opcjonalnie stosowana jest przystawka odbioru mocy z silnika.

W kabinie zwraca uwagę wysoko zamontowana dźwignia zmiany biegów, koło kierownicy z przyciskami sterowania systemem audio (regulowane w dwóch płaszczyznach), fotel kierowcy z wielokierunkową regulacją i podłokietnikiem. Kabinę zaopatrzono w dziewięć otwartych i zamykanych, ulokowanych w desce rozdzielczej półek i schowków (łączna poj. 24 l). Są też uchwyty na napoje. Dodatkowy schowek (54 l) ulokowano pod podwójnym siedzeniem pasażera.

Do napędu Vivaro wykorzystywane są 1,6-litrowe silniki wysokoprężne generujące moc maksymalną 90 oraz 115 KM (maksymalny moment obrotowy wynosi odpowiednio 260 oraz 300 Nm). Średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym producent określa na poziomie 6,5 l.
        
Chińczyk z Bułgarii  
 
Spółka Ecce Baltica Motors jest oficjalnym importerem marki Great Wall Motors (GWM) w Polsce. Chiński potentat od 2012 r. produkuje samochody w fabryce w Bułgarii. Gama obejmuje m.in. pick-upa o nazwie Steed. Do jego napędu wykorzystywane są: jednostka benzynowa o poj. 2.4 l i mocy 122 KM (200 Nm) oraz diesel o poj. 2 l i mocy 139 KM (305 Nm). Silnik benzynowy to sprawdzony motor Mitsubishi, często wykorzystywany przez innych chińskich producentów. W każdej odmianie montowany jest napęd na cztery koła oraz reduktor, dostarczany przez Borg Warner.
 
great wallFot: GWM
                      
Pięć lat Nissana

Samochody dostawcze Nissana na rynku europejskim objęte są gwarancją fabryczną na 5 lat lub do przebiegu 160 tys. km. Oferta dotyczy wszystkich modeli użytkowych tej marki, tj. Navara, NT-400 Cabstar, a także NV200 w wersji VAN/Combi/Evalia, jednak z wyłączeniem wersji e-NV200. W przypadku tej ostatniej gwarancja producenta obowiązuje natomiast przez 5 lat/100 tys. km na podzespoły napędu elektrycznego oraz przez 3 lata/100 tys. km na pozostałe elementy pojazdu.
 

Zobacz także

DSV transportuje turbiny wiatrowe z Danii do Szkocji
Zobacz co oferuje rynek - przegląd aut dla branży TSL
DB Schenker dostarczył polską kapsułę Hyperloop
ROHLIG SUUS Logistics wchodzi do Europy z usługą COD
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Vito - dystrybucyjne auto do logistyki śródmiejskiej
Przegląd ofert rynkowych z segmentu motoryzacyjnego
Cotygodniowy przegląd nowinek z branży motoryzacyjnej
Zobacz, co oferuje rynek motoryzacyjny branży TSL
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA