2017-08-30 | Z ładunkiem w drodze

Tak się przeprowadza wielkogabarytowy transport turbin wiatrowych

DSV zakończyło dostawę 54 nowych turbin do jednej z największych farm wiatrowych w Europie. Zlokalizowana w Szkocji elektrownia kolejny raz zdecydowała się zaufać ekspertom DSV, którzy byli także odpowiedzialni za transport 152 turbin na etapie budowy tego projektu w 2009 r.
Tak się przeprowadza wielkogabarytowy transport turbin wiatrowych (Żródło: Fotolia)
Zespół DSV Projects zaplanował i przeprowadził transport elementów turbin z duńskich miast  Aarhus i Aalborg do Glasgow oraz wież z fabryki w pobliskim Campeltown. W tym celu wykorzystanych zostało w sumie 13 statków z Danii oraz 7 z samej Szkocji.

Największym wyzwaniem był jednak kolejny etap realizacji tego projektu, który obejmował pokonanie ponad 100 km górskich dróg na południowy wschód od nabrzeża Glasgow do farmy wiatrowej Clyde. Objął on ponad 600 ładunków o łącznej wadze 150 ton, z czego większość stanowiła transporty ponadgabarytowe. Komponenty były dostarczane od końca czerwca 2016 r. do kwietnia 2017 r., a realizacja tego etapu projektu była dodatkowo utrudniona dużymi opadami śniegu w okresie zimowym.
 
Wybudowana w 2009 r. elektrownia jest położona w odległym terenie, a dostęp do jej zakątków zapewnia w sumie 105 km żwirowych dróg.  Obecnie, wraz z dołączeniem 54 nowych turbin do już pracujących 152, zajmujących obszar blisko 50 km2, farma wiatrowa Clyde w Szkocji stała się jedną z największych tego typu elektrowni w Europie. W trakcie realizacji tego projektu DSV otrzymało kolejne zlecenia na dostarczenie łącznie 147 turbin wiatrowych do sześciu innych farm na terenie Szkocji.
 
źródło: DSV
 

Zobacz także

Zobacz co oferuje rynek - przegląd aut dla branży TSL
DB Schenker dostarczył polską kapsułę Hyperloop
ROHLIG SUUS Logistics wchodzi do Europy z usługą COD
Dachser Poznań dostarcza coraz więcej do Hiszpanii
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

1,5 tys. osób pomieści biurowiec DSV w stylu skandynawskim
DSV w 2017 r. osiągnął wzrost sprzedaży i zwiększył zyski
DSV Air & Sea na I miejscu w rankingu LOT
Pęcice k. Warszawy: centrum logistyczne i siedziba DSV
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA