2017-07-27 | Z ładunkiem w drodze

Wakacje, czyli gorący okres dla branży logistyki żywności

W okresie letnim zmniejsza się znacznie liczba osób przebywających w dużych miastach, a jednocześnie małe, turystyczne miejscowości zaczynają tętnić życiem. Jak wygląda zapotrzebowanie restauracji na dostawy żywności w tym okresie? Czy zwiększają się dostawy do wakacyjnych kurortów? Co jedzą turyści?
Agnieszka Sałek, dyrektor ds. handlowych Quick Service Logistics Polska, firmy specjalizującej się w logistyce żywności dla branży spożywczej: Czas wakacji charakteryzuje się prawidłowością zbliżoną do majowego weekendu: wzmożony ruch w miejscowościach turystycznych i przy szlakach dojazdowych. Z naszych danych wynika, że turyści chętnie korzystają z restauracji naszych Klientów podczas wypoczynku. Z pewnością mają na to wpływ letnie promocje dostosowane do pory roku. Oczywiście zwiększa się zapotrzebowanie na napoje i lody.
 
Jakie jeszcze wyzwania dla logistyków niesie lato?
 
AS: Najważniejszym zadaniem w działalności, którą reprezentujemy jest troska o właściwą kondycję produktów w sytuacji, gdy temperatura i wilgotność powietrza na zewnątrz osiągają wysokie wartości. Szczególnie transport ma w tym okresie bardzo trudne zadanie ze względu na maksymalne wykorzystanie agregatów. Nowoczesna flota i doświadczony zespół to ogromny atut, który mamy po swojej stronie w zmaganiach z pogodą.
 
Jakie procedury i technologie zapewniają bezpieczeństwo żywności latem? Czy wprowadzają Państwo jakieś dodatkowe rozwiązania w odpowiedzi na falę upałów, która panuje w Europie?

AS: Nasza flota standardowo wyposażona jest w wysokiej jakości system GPS, który pozwala na kontrolowanie online temperatury powietrza w każdej z komór ciężarówki.

Należy pamiętać też o zastosowaniu dodatkowych osłon spowalniających napływ ciepłego, wilgotnego powietrza do wnętrza auta podczas rozładunku.
Z kolei magazyny, z których korzystamy, wyposażone są w nowoczesne agregaty o dużej mocy, ponadto przy budowie magazynów zostały także zastosowane wysokiej jakości materiały izolacyjne.

Wszystkie te rozwiązanie zapewniają bezpieczeństwo produktów nawet podczas upałów, a także optymalizują zużycie energii, która latem potrzebna jest do efektywnego chłodzenia aut i magazynów.
 
Czy QSL Polska pracuje w okresie letnim na „zwolnionych obrotach”, czy wręcz przeciwnie?
 
AS: Jako firma nie mamy wakacji, wręcz przeciwnie - pracujemy na pełnych obrotach.
 
źródło: QSL
 

Zobacz także

Wzrost ilości przewożonych towarów na Bliski Wschód
Dachser transportuje japońskie kable światłowodowe
Dostarczanie paczek z wykorzystaniem jednej etykiety
Przyszłość transportu nie będzie należeć do dronów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Za brak ubezpieczenia zapłacisz z własnej kieszeni
Restauratorzy częściej wybierają firmy logistyczne
Rośnie zapotrzebowanie na magazynierów i kierowców
Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA