2017-03-07 | Z ładunkiem w drodze

Zwycięstwo Yusen Logistics

Yusen Logistics wygrywa przetarg na dostawę neutralnych pod względem emisji CO2 rozwiązań dla międzynarodowego łańcucha dostaw ogłoszony przez firmę NEUE HALBERG-GUSS.
Zwycięstwo Yusen Logistics (Żródło: Yusen Logistics)
Zamówienie dotyczy transportu bloków silników z siedziby producenta zlokalizowanej w Niemczech do zakładu produkcyjnego jednego z wiodących amerykańskich producentów samochodów znajdującego się w Moraine w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych oraz transportu materiałów opakowaniowych wielokrotnego użytku z powrotem do Niemiec w ramach zamkniętej pętli łańcucha dostaw.
 
Oferowane przez Yusen Logistics usługi obejmują odbiór towarów z zakładu NHG w niemieckim Saarbrücken, utrzymywanie zapasów i budowę kontenerów, transport towarów do portu i spedycję drogą morską do Stanów Zjednoczonych. Ponadto Yusen Logistics zapewni usługi na każdym etapie łańcucha dostaw na terytorium Stanach Zjednoczonych, łącznie z magazynowaniem towarów w Cincinnati i ich dalszy transport do bram fabryki. Yusen Logistics będzie także odpowiadać za przeprowadzenie wszelkich formalności celnych związanych z importem i eksportem towarów obowiązujących w Niemczech i Stanach Zjednoczonych.
 
 
Podstawą oferowanego rozwiązania jest transport kolejowy i morski. Biorąc pod uwagę fakt, że przewóz drogowy dotyczy zaledwie 50 kilometrów na całej trasie, innowacyjne i solidne usługi w zakresie łańcucha dostaw oferowane przez Yusen Logistics są neutralne dla światowego transportu pod względem emisji dwutlenku węgla.

W ramach powyższego rozwiązania poczyniono znaczące inwestycje w zakup plastikowych palet zwrotnych. Ich transport w obie strony, do USA i z powrotem do siedziby NHG w Niemczech, stanowi ważny element oferowanych usług.
 
NEUE HALBERG-GUSS jest liderem na rynku europejskim, dostarczającym swoje produkty – w szczególności bloki silników, wały korbowe i głowice cylindrów – producentom pojazdów i silników na całym świecie.
 
„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z wyniku przetargu i zamówienia udzielonego nam przez firmę NHG. Doskonale rozumiemy skomplikowane i często zindywidualizowane wymogi stawiane przez przemysł motoryzacyjny. Oferowane przez nas międzynarodowe, szyte na miarę usługi logistyczne i fachowa wiedza branżowa sprawiają, że możemy zapewnić firmie NHG taką optymalizację łańcucha dostaw, by mogła ona jeszcze lepiej służyć swoim klientom” – podkreśla Mario Cavallucci, Managing Director, Yusen Logistics (Germany).
 
źródło: Yusen Logistics
 
 

Zobacz także

DPD Polska udostępnia rozwiązanie do zarządzania zwrotami.
DSV zorganizował nietypowy transport zwierząt.
CTL Logistics kupuje 750 wagonów.
Rok 2016 pod znakiem wzrostów w DPD Polska.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Co zrobić, by znaleźć klienta i zwiększyć obroty swojej firmy?
Czy wzrośnie atrakcyjność transportu krajowego?
Raport nt. rynku transportowego w Polsce w 2017 roku
Haier powierzył Yusen Logistics dystrybucję produktów
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA