2017-03-07 | Z ładunkiem w drodze

Zwycięstwo Yusen Logistics

Yusen Logistics wygrywa przetarg na dostawę neutralnych pod względem emisji CO2 rozwiązań dla międzynarodowego łańcucha dostaw ogłoszony przez firmę NEUE HALBERG-GUSS.
Zwycięstwo Yusen Logistics (Żródło: Yusen Logistics)
Zamówienie dotyczy transportu bloków silników z siedziby producenta zlokalizowanej w Niemczech do zakładu produkcyjnego jednego z wiodących amerykańskich producentów samochodów znajdującego się w Moraine w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych oraz transportu materiałów opakowaniowych wielokrotnego użytku z powrotem do Niemiec w ramach zamkniętej pętli łańcucha dostaw.
 
Oferowane przez Yusen Logistics usługi obejmują odbiór towarów z zakładu NHG w niemieckim Saarbrücken, utrzymywanie zapasów i budowę kontenerów, transport towarów do portu i spedycję drogą morską do Stanów Zjednoczonych. Ponadto Yusen Logistics zapewni usługi na każdym etapie łańcucha dostaw na terytorium Stanach Zjednoczonych, łącznie z magazynowaniem towarów w Cincinnati i ich dalszy transport do bram fabryki. Yusen Logistics będzie także odpowiadać za przeprowadzenie wszelkich formalności celnych związanych z importem i eksportem towarów obowiązujących w Niemczech i Stanach Zjednoczonych.
 
 
Podstawą oferowanego rozwiązania jest transport kolejowy i morski. Biorąc pod uwagę fakt, że przewóz drogowy dotyczy zaledwie 50 kilometrów na całej trasie, innowacyjne i solidne usługi w zakresie łańcucha dostaw oferowane przez Yusen Logistics są neutralne dla światowego transportu pod względem emisji dwutlenku węgla.

W ramach powyższego rozwiązania poczyniono znaczące inwestycje w zakup plastikowych palet zwrotnych. Ich transport w obie strony, do USA i z powrotem do siedziby NHG w Niemczech, stanowi ważny element oferowanych usług.
 
NEUE HALBERG-GUSS jest liderem na rynku europejskim, dostarczającym swoje produkty – w szczególności bloki silników, wały korbowe i głowice cylindrów – producentom pojazdów i silników na całym świecie.
 
„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z wyniku przetargu i zamówienia udzielonego nam przez firmę NHG. Doskonale rozumiemy skomplikowane i często zindywidualizowane wymogi stawiane przez przemysł motoryzacyjny. Oferowane przez nas międzynarodowe, szyte na miarę usługi logistyczne i fachowa wiedza branżowa sprawiają, że możemy zapewnić firmie NHG taką optymalizację łańcucha dostaw, by mogła ona jeszcze lepiej służyć swoim klientom” – podkreśla Mario Cavallucci, Managing Director, Yusen Logistics (Germany).
 
źródło: Yusen Logistics
 
 

Zobacz także

DPD Polska udostępnia rozwiązanie do zarządzania zwrotami.
DSV zorganizował nietypowy transport zwierząt.
CTL Logistics kupuje 750 wagonów.
Rok 2016 pod znakiem wzrostów w DPD Polska.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nowe funkcje rozwiązania TripMonitor od Astraty
DCT Gdańsk obsługuje sprzęt wojskowy Amerykanów
Transport, jako biznes mobilny, potrzebuje mobilnych narzędzi do zarządzania zleceniami
Yusen Logistics spełnia wymogi branży farmaceutycznej
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA