2016-05-12 | Z ładunkiem w drodze

Emirates otwiera połączenie do Kapsztadu

Linie Emirates poinformowały o planowanym otwarciu trzeciego codziennego połączenia Dubaj-Kapsztad. Nowe połączenie uzupełni obecne loty wykonywane dwa razy dziennie między miastami, co pozwoli zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na trasie i zapewni jeszcze większą wygodę i wybór pasażerom podróżującym w obie strony.
Nowe połączenie linii Emirates uzupełni obecne loty. Nowe połączenie linii Emirates uzupełni obecne loty.
Rejs nr EK 778 z Dubaju będzie realizowany przez popularny samolot Boeing 777-300ER Emirates o 10:50 z lądowaniem w Kapsztadzie o 18:30. Lot powrotny nr EK 779 z Kapsztadu zaplanowano na 20:05 z lądowaniem w Dubaju o 7:30 następnego dnia. Rozkład lotów zapewni klientom w Kapsztadzie i w obrębie globalnej siatki połączeń Emirates większe możliwości planowania podróży i umożliwi przesiadki w dogodnych porach w nowoczesnym porcie przewoźnika w Dubaju.
 
Kapsztad to jeden z najpopularniejszych kierunków w globalnej siatce Emirates, a dodatkowe połączenie pozwoli zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na loty do miasta i w drugą stronę, dzięki czemu wspomoże rozwój lokalnego rynku turystycznego i hotelarskiego. Większa częstotliwość lotów świadczy o roli RPA jako kierunku biznesowego i turystycznego oraz zaangażowaniu Emirates w rozwój tych sektorów poprzez oferowanie komunikacji ze światem w ramach rozbudowanej siatki obejmującej ponad 150 kierunków.
 
 
Ponadto obecne porozumienie code-share między Emirates a South African Airways na trasach między Dubajem a RPA obejmie także nowe połączenie do Kapsztadu, zapewniając lepszą komunikację klientom SAA w ramach globalnej siatki połączeń Emirates.
 
W Boeingu 777-300ER będą dostępne trzy klasy rezerwacyjne – osiem prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes oraz 310 szerokich siedzeń w klasie ekonomicznej. Podobnie jak na innych trasach obsługiwanych przez Emirates w RPA, pasażerowie mogą spodziewać się obsługi wielonarodowego personelu pokładowego złożonego z przedstawicieli ponad 130 krajów, w tym również mieszkańców Republiki Południowej Afryki, a także wykwintnych posiłków inspirowanych kuchnią regionalną i międzynarodową.
 
 
W samolocie znajduje się wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej ice oferujący aż 2500 kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, muzyką i audiobookami na żądanie. Na terenie Kapsztadu przewoźnik oferuje klientom klasy pierwszej i biznes także bezpłatną usługę szoferską oraz dostęp do luksusowej poczekalni lotniskowej, z której skorzystać mogą również członkowie programu lojalnościowego Skywards Platinum i Gold.
 
Najważniejsze kierunki dla klientów podróżujących z Kapsztadu obejmują różne miasta Europy, Stanów Zjednoczonych, Bliskiego Wschodu, Azji Zachodniej oraz regionu Azji i Pacyfiku, a nowy rejs (EK779) zapewni dogodne przesiadki na trasy Emirates z Dubaju. Skorzystają także podróżujący z różnych kierunków obsługiwanych przez Emirates do Kapsztadu, którzy będą mogli przesiąść się na lot EK778.
 
Ponadto częstsze loty zwiększą oferowanie o dodatkowe 23 tony cargo na przelot, umożliwiając przedsiębiorcom i handlarzom import i eksport większych ładunków.
 
Linie Emirates otworzyły swoje pierwsze połączenie do RPA 20 lat temu, a oprócz lotów do Kapsztadu obsługują cztery razy dziennie trasę Dubaj-Johannesburg i raz dziennie trasę Dubaj-Durban.

Zobacz także

PEKAES nawiązał współpracę z nowym partnerem z Belgii.
Eksperci Euler Hermes przedstawili prognozy rozwoju dla sektora transportu.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jaki wpływ może mieć digitalizacja na redukcje emisji CO2
Starzejący sie kierowcy są coraz większym problemem
AsstrA transportowała spalony dźwig z Polski na Tajwan
GEFCO otwiera kolejne połączenie między Polską a Hiszpanią
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA