2016-05-12 | Z ładunkiem w drodze

Emirates otwiera połączenie do Kapsztadu

Linie Emirates poinformowały o planowanym otwarciu trzeciego codziennego połączenia Dubaj-Kapsztad. Nowe połączenie uzupełni obecne loty wykonywane dwa razy dziennie między miastami, co pozwoli zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na trasie i zapewni jeszcze większą wygodę i wybór pasażerom podróżującym w obie strony.
Nowe połączenie linii Emirates uzupełni obecne loty. Nowe połączenie linii Emirates uzupełni obecne loty.
Rejs nr EK 778 z Dubaju będzie realizowany przez popularny samolot Boeing 777-300ER Emirates o 10:50 z lądowaniem w Kapsztadzie o 18:30. Lot powrotny nr EK 779 z Kapsztadu zaplanowano na 20:05 z lądowaniem w Dubaju o 7:30 następnego dnia. Rozkład lotów zapewni klientom w Kapsztadzie i w obrębie globalnej siatki połączeń Emirates większe możliwości planowania podróży i umożliwi przesiadki w dogodnych porach w nowoczesnym porcie przewoźnika w Dubaju.
 
Kapsztad to jeden z najpopularniejszych kierunków w globalnej siatce Emirates, a dodatkowe połączenie pozwoli zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na loty do miasta i w drugą stronę, dzięki czemu wspomoże rozwój lokalnego rynku turystycznego i hotelarskiego. Większa częstotliwość lotów świadczy o roli RPA jako kierunku biznesowego i turystycznego oraz zaangażowaniu Emirates w rozwój tych sektorów poprzez oferowanie komunikacji ze światem w ramach rozbudowanej siatki obejmującej ponad 150 kierunków.
 
 
Ponadto obecne porozumienie code-share między Emirates a South African Airways na trasach między Dubajem a RPA obejmie także nowe połączenie do Kapsztadu, zapewniając lepszą komunikację klientom SAA w ramach globalnej siatki połączeń Emirates.
 
W Boeingu 777-300ER będą dostępne trzy klasy rezerwacyjne – osiem prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes oraz 310 szerokich siedzeń w klasie ekonomicznej. Podobnie jak na innych trasach obsługiwanych przez Emirates w RPA, pasażerowie mogą spodziewać się obsługi wielonarodowego personelu pokładowego złożonego z przedstawicieli ponad 130 krajów, w tym również mieszkańców Republiki Południowej Afryki, a także wykwintnych posiłków inspirowanych kuchnią regionalną i międzynarodową.
 
 
W samolocie znajduje się wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej ice oferujący aż 2500 kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, muzyką i audiobookami na żądanie. Na terenie Kapsztadu przewoźnik oferuje klientom klasy pierwszej i biznes także bezpłatną usługę szoferską oraz dostęp do luksusowej poczekalni lotniskowej, z której skorzystać mogą również członkowie programu lojalnościowego Skywards Platinum i Gold.
 
Najważniejsze kierunki dla klientów podróżujących z Kapsztadu obejmują różne miasta Europy, Stanów Zjednoczonych, Bliskiego Wschodu, Azji Zachodniej oraz regionu Azji i Pacyfiku, a nowy rejs (EK779) zapewni dogodne przesiadki na trasy Emirates z Dubaju. Skorzystają także podróżujący z różnych kierunków obsługiwanych przez Emirates do Kapsztadu, którzy będą mogli przesiąść się na lot EK778.
 
Ponadto częstsze loty zwiększą oferowanie o dodatkowe 23 tony cargo na przelot, umożliwiając przedsiębiorcom i handlarzom import i eksport większych ładunków.
 
Linie Emirates otworzyły swoje pierwsze połączenie do RPA 20 lat temu, a oprócz lotów do Kapsztadu obsługują cztery razy dziennie trasę Dubaj-Johannesburg i raz dziennie trasę Dubaj-Durban.

Zobacz także

PEKAES nawiązał współpracę z nowym partnerem z Belgii.
Eksperci Euler Hermes przedstawili prognozy rozwoju dla sektora transportu.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA