2016-04-05 | Z ładunkiem w drodze

Próba siły z Volvo Trucks

Ile może uciągnąć Volvo FH16 750? Z najsilniejszym człowiekiem za kierownicą najmocniejszego, produkowanego seryjnie samochodu ciężarowego wszystko zależy od nowej skrzyni biegów I-Shift z biegami pełzającymi. Odpowiedź zostanie przedstawiona 12 kwietnia na kanale Volvo Trucks na portalu YouTube.
Volvo Trucks i najsilniejszy człowiek na świecie wspólnie przeprowadzają ekstremalny test transportowy Volvo Trucks i najsilniejszy człowiek na świecie wspólnie przeprowadzają ekstremalny test transportowy
15 marca br. Volvo Trucks wprowadziło na rynek nową skrzynię biegów I-Shift z biegami pełzającymi. Biegi pełzające umożliwiają ruszenie z miejsca i jazdę zestawem drogowym o masie całkowitej do 325 ton, co jest ewenementem w przypadku seryjnych samochodów ciężarowych. Ale jakie tak naprawdę obciążenie może przenieść nowa I-Shift? Odpowiedzi dostarczy najnowsza, wyjątkowa próba siły, zorganizowana przez Volvo Trucks, podczas której strongman Magnus Samuelsson, były posiadacz tytułu najsilniejszego człowieka na świecie, oraz dziennikarz motoryzacyjny Brian Weatherley skonfrontują skrzynię biegów z prawami fizyki.
 
 
- Dobrze wiemy, że I-Shift z biegami pełzającymi może wprawiać w ruch naprawdę ciężkie zestawy drogowe. Za pomocą tego testu chcemy zademonstrować rzeczywiste, nieprawdopodobne wręcz możliwości skrzyni biegów i to, czego można dokonać dzięki biegom pełzającym - mówi Peter Hardin, menedżer produktu ds. FM i FMX w Volvo Trucks.
 
Miejscem testu jest port w Goeteborgu, zaś zadaniem samochodu ciężarowego - przeciągnięcie pociągu drogowego złożonego z ciężkich kontenerów.
 
Extreme heavy haulage challenge 8 2
 
- Próba ruszenia z miejsca z tak dużym obciążeniem, a właśnie taką tutaj podejmujemy, stanowi ogromne wyzwanie dla seryjnego ciągnika siodłowego wyposażonego w zautomatyzowaną skrzynię biegów. W mojej 30-letniej karierze dziennikarza specjalizującego się pojazdach ciężarowych nigdy dotąd nie byłem świadkiem czegoś podobnego - mówi Brian Weatherley.
 
Film, w którym Magnus Samuelsson testuje I-Shift z biegami pełzającymi, zostanie opublikowany na kanale Volvo Trucks na portalu YouTube 12 kwietnia.
 

Zobacz także

Ruszyła druga polska edycja Speed Docking.
Transport: pierwsza kontrola polskiego przewoźnika po wprowadzeniu w Norwegii ustawy o płacy minimalnej
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GEFCO otwiera kolejne połączenie między Polską a Hiszpanią
Kierowco, uważaj na świąteczne zakazy ruchu dla ciężarówek
Rok 2019 będzie rekordowy pod względem napadów na przewoźników
Co czeka branżę transportową w przypadku twardego Brexitu?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA