2018-04-03 | Wymiana doświadczeń

Jak wybrać drukarkę przemysłową?

Od magazynów, poprzez hale produkcyjne, aż po linie pakujące – drukarki stanowią cenny zasób w przedsiębiorstwach. Poprzez druk trwałych etykiety przemysłowych, urządzenia te mogą pomóc wprowadzić porządek do przemysłowego środowiska biznesowego. Etykiety można przypisać do każdego produktu przechodzącego przez różne etapy w zakładzie produkcyjnym – ułatwiają one śledzenie towaru aż do momentu jego dotarcia do miejsca przeznaczenia.
Jak wybrać drukarkę przemysłową? (Żródło: Zebra)

Wybór odpowiedniej drukarki

Jaki wybrać odpowiednią drukarkę dla przedsiębiorstwa? Wymagania mogą się różnić w zależności od danego środowiska przemysłowego. Oto kilka zasad, którymi warto się kierować.

Po pierwsze, należy stwierdzić gdzie w danej firmie etykiety są drukowane. Niektóre środowiska przemysłowe mogą być bardzo wymagające – mogą w nich panować trudne warunki pracy. W przedsiębiorstwach etykiety często drukowane są na hali produkcyjnej lub w magazynie. To sprawia, że urządzenia narażone są na wstrząsy i uderzenia. Drukarki klasy przemysłowej są bardziej wytrzymałe, wzmocnione, odporne na zabrudzenia, wilgoć, a nawet niektóre chemikalia, dzięki czemu można je wykorzystywać w trudnych warunkach.

Po drugie należy określić ile etykiet ma być drukowanych każdego dnia i jakiego rodzaju mają to być etykiety. Niektóre przedsiębiorstwa tworzą ogromną liczbę wydruków, drukując praktycznie każdego dnia bez przerwy. Zdarza się również, że firmy muszą drukować bardzo małe etykiety – na przykład te używane przy produkcji układów scalonych. Na rynku dostępne są drukarki przemysłowe, które mogą tworzyć etykiety o wysokiej rozdzielczości z dokładnym zapisem, umożliwiające wysoką częstotliwość druku i długi czas pracy. W niektórych przypadkach drukarki przemysłowe są również wykorzystywane do nadruku informacji na specjalistycznych etykietach, które mogą być używane przez długi czas. Zasadnicze znaczenie ma również wybór etykiet spełniających różne potrzeby biznesowe. Ważne jest, żeby firmy zrozumiały, jak ważne jest stosowanie wysokiej jakości materiałów, które mogą przyczynić się do zapewnienia bezproblemowego drukowania.

Wreszcie, drukarki muszą być łatwe w zarządzaniu (w tym zarządzaniu wszystkich urządzeń jednocześnie oraz zdalnie) – ma to ogromne znaczenia zwłaszcza wtedy, gdy flota urządzeń jest rozmieszczona w różnych lokalizacjach. Takie podejście pomoże utrzymać koszty IT na niskim poziomie przez długi czas – jest to ważne, ponieważ drukarka przemysłowa może działać z pełną wydajnością od pięciu do siedmiu lat. Rozwiązania oparte na chmurze, takie jak usługa widoczności operacyjnej firmy Zebra (Operational Visibility Service), zapewniają szczegółowy wgląd w status, stan i sposób użytkowania każdego urządzenia drukującego w wybranej lokalizacji, umożliwiając działowi IT uzyskanie pełnego obrazu na drukarki oraz aktywne zarządzanie nimi i ich konfigurację.

Wzbogacenie sprzętu o oprogramowanie

Nie wystarczy tylko dysponować drukarkami, trzeba również stale nimi zarządzać i je konserwować.

Aby zapewnić maksymalną wydajność drukarek, firma Zebra stworzyła dedykowany ekosystem, który zasila drukarki firmy. Link-OS łączy w sobie innowacyjny system operacyjny, wydajny wieloplatformowy zestaw do tworzenia oprogramowania (Software Development Kit –SDK) oraz aplikacje, które ułatwiają integrację wszystkich drukarek – zarówno przemysłowych, mobilnych, jak i stacjonarnych – z resztą infrastruktury technologicznej. Niezależnie od tego, czy drukarki produkują etykiety z kodami kreskowymi, paragony czy pasywne tagi RFID, systemy operacyjne takie jak Link-OS zapewniają wgląd w czasie rzeczywistym w te urządzenia, podłączają je do chmury i skutecznie zarządzają bezpieczeństwem danych. W ten sposób administratorzy mogą łatwo i bezpiecznie gromadzić informacje takie jak lokalizacja urządzenia i wydajność pracy, a nawet przeprowadzać proaktywne konserwacje, żeby zapobiec przestojom. To sprawia, że wykorzystywane przez nich rozwiązania drukujące są bardziej ekonomiczne kosztowo, a ich cykl życia jest wydłużony.

Piotr Miszczak, Sr Sales Engineer, Zebra Technologies


Zobacz także

Polscy eksporterzy i importerzy największymi optymistami w UE
Jak poprawnie przestawić czas w tachografie ciężarówki?
Ile zajmuje założenie spółki przez Internet?
Co stało się istotą nowelizacji polskiego prawa transportowego?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

RFID odgrywa coraz większą rolę w handlu detalicznym
Zebra naprzeciw potrzebom gospodarki „na żądanie”
Zebra Technologies wprowadziła przemysłowe rozwiązanie lokalizacyjne
Nagrodzono wzorniczą innowacyjność Zebra Technologies
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA