2017-09-01 | Wymiana doświadczeń

Jak usprawnić kluczowe procesy biznesowe?

Spółka itelligence, platynowy partner SAP oraz dostawca usług IT, rozpoczęła wdrożenie systemu SAP ERP na platformie SAP HANA w firmie Mieszko S.A. Wdrożenie zostało poprzedzone szczegółową analizą przedwdrożeniową.
Jak usprawnić kluczowe procesy biznesowe? (Żródło: Fotolia)
Mieszko S.A. to polska marka z ponad 70-letnią tradycją, specjalizująca się w produkcji wyrobów cukierniczych, w szczególności pralin czekoladowych. Po nazwą Mieszko firma rozpoczęła swoją działalność w 1993 roku, kontynuując liczącą ponad pół wieku tradycję cukiernictwa zakładów Ślązak i Raciborzanka.

Celem wdrożenia systemu SAP w Mieszko S.A. jest usprawnienie kluczowych procesów biznesowych z wykorzystaniem najlepszych praktyk branży spożywczej. Wdrożenie obejmie takie obszary jak księgowość i finanse, środki trwałe, controlling, sprzedaż i dystrybucja, gospodarka materiałowa, gospodarka remontowa, R&D, planowanie produkcji oraz zarządzanie jakością. Oparcie systemu SAP ERP na platformie SAP HANA umożliwi optymalne wykorzystanie technologii przetwarzania w pamięci znacznie skracając czas trwania operacji w systemie.
 

„Wdrożenie systemu ERP jest dla nas projektem strategicznym, kluczowym dla dalszego rozwoju działalności firmy. Zarząd Mieszko S.A. zdecydował się powierzyć przeprowadzenie analizy przedwdrożeniowej oraz projektu wdrożenia rozwiązań SAP w naszej organizacji firmie itelligence. O wyborze partnera przesądziło udokumentowane doświadczenie wdrożeniowe w firmach produkcyjnych, w szczególności w branży spożywczej, pozytywny efekt wspólnych warsztatów, a także to, co zobaczyliśmy podczas wizyt referencyjnych u innych klientów itelligence. Jestem przekonany, że wybraliśmy właściwego partnera, elastycznego i profesjonalnego, a nasza współpraca będzie rozwijać się z korzyścią dla obu stron” – powiedział Feliks Mayer, Kierownik d/s Informatyki i Analiz w Mieszko S.A.

Obok kilkudziesięciu projektów wdrożeniowych systemów SAP ERP w firmach produkcyjnych i w branży spożywczej, itelligence dysponuje unikalnymi kompetencjami i doświadczeniem w dotyczącymi platformy SAP HANA oraz pakietu rozwiązań biznesowych SAP S/4HANA. W 2016 oraz 2017 roku kompetencje itelligence w tym zakresie zostały potwierdzone przez producenta rozwiązania nagrodą SAP Pinnacle Award w kategorii: Partner Wdrożeniowy Roku SAP S/4HANA.

Zespół realizujący projekt został uzupełniony o konsultantów z firmy KBJ, podwykonawcy i wieloletniego partnera wdrożeniowego itelligence, którego doświadczenia w projektach na platformie SAP HANA oraz SAP ERP dopełniają kompetencje projektowe.

„To najlepszy czas, aby wyprzedzić konkurencję czerpiąc z globalnych zasobów wiedzy i doświadczenia itelligence w zakresie projektów wdrożeniowych dotychczasowego, wiodącego na świecie systemu SAP ERP, jak i innowacyjnych rozwiązań typu platforma SAP HANA czy S/4HANA, które umożliwiają klientom w najlepszy sposób dostosować się do wyzwań rewolucji cyfrowej i niezwłocznie reagować na dynamicznie zmieniające się otoczenie biznesowe” – powiedział Wojciech Wegner, sales manager w itelligence sp. z o.o.

Na czas wdrożenia Mieszko S.A. powierzyła hosting systemów data center itelligence w Tarnowie Podgórnym.

Docelowo wdrożony system Mieszko S.A. będzie obsługiwało ok. 150 użytkowników. Start produktywny planowany jest na początek 2018r.
 
źródło: itelligence
 

Zobacz także

Automatyzacja produkcji receptą na braki kadrowe
Czynnik ludzki, czyli historia audytu na produkcji
Automatyzacja i innowacje zmienią oblicze logistyki
Mniej wdrożeń w chmurze i więcej nieudanych projektów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Cloud Factory, metodologia wdrażania rozwiązań ERP
SAP S/4 HANA: co to jest i dlaczego każdy przedsiębiorca powinien znać to rozwiązanie?
3 marca 2017 roku w Gliwicach odbyło się uroczyste otwarcie nowego magazynu MIESZKO S.A., którym zarządza ID Logistics Polska S.A.
Mieszko uruchamia kolejny magazyn.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA