2017-09-22 | Wózki w akcji

Seria TX UniCarriers ma dziesięć nowych modeli

UniCarriers ulepszył swoją popularną rodzinę trójkołowych i czterokołowych elektrycznych wózków widłowych z przeciwwagą. Od maja tego roku jest dostępnych dziesięć nowych modeli TX z zakresem udźwigu od 1,25 do 2 ton. Nowa wersja charakteryzuje się wysoką sprawnością energetyczną. Dzięki zużyciu energii 4,2 kWh/h, nowy TX jest jednym z najbardziej ekonomicznych elektrycznych wózków widłowych z przeciwwagą dostępnych na rynku. innowacyjnych funkcji zwiększających bezpieczeństwo i ergonomię.
Seria TX UniCarriers ma dziesięć nowych modeli (Żródło: UniCarriers)
Z nowym wózkiem elektrycznym serii TX, UniCarriers oferuje wielofunkcyjne urządzenie do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Zmodyfikowana rodzina produktów TX składa się z siedmiu modeli 3-kołowych (TX3) i trzech modeli 4-kołowych (TX4). TX4 jest teraz dostępny w dwóch długościach podwozia (Standard i Long), a TX3 w trzech (Short, Standard i Long), aby idealnie dopasować się do wszystkich zastosowań. Wszystkie modele są przystosowane do podnoszenia na max. wysokość 7000 mm i mogą osiągnąć maksymalną prędkość 16 km/h (TX3) lub 17 km/h (TX4).

Od teraz, wózki serii TX wyznaczają nową jakość wymiany baterii, która  jeszcze nigdy nie była tak łatwa. Każdy z modeli posiada w standardzie rewolucyjny system bocznej wymiany (ażurowa podłoga) który umożliwia wyjęcie i włożenie baterii za pomocą zwykłego ręcznego wózka paletowego.
 
TX4 rear
                                                            fot. UniCarriers
 
Nowa seria TX różni się znacząco od poprzedniej wersji pod względem zastosowanych technologii. Istotne innowacje obejmują elektryczne sterowanie układem kierowniczym, w pełni automatyczny hamulec postojowy i wydajny wysokociśnieniowy układ hydrauliczny. Powyższe rozwiązania nie tylko poprawiają zużycie energii, ale również wpływają na bezpieczeństwo i ergonomię pracy operatora jak np.: elektryczne sterowanie układem kierowniczym które zapewnia użytkownikowi intuicyjną bezpieczną jazdę. Bezobsługowe hamulce, z ulepszonym odzyskiem energii i specjalnymi oponami o małym tarciu przeznaczonymi do intensywnego użytkowania, pomagają zmniejszyć opory toczenia. Połączone optymalizacje powodują zauważalny wzrost wydajności przy średnim zużyciu energii na poziomie 4,2 kWh/h (w modelu 1,6 tony) i zapewniają że TX3 jest najbardziej ekonomicznym pojazdem w swojej klasie. Wprowadzono również ulepszenia jeśli chodzi o natężenie hałasu. Poziom hałasu przy podnoszeniu ładunków spadł o 8,2 dB do wartości 63,3 dB w porównaniu z poprzednim modelem, co gwarantuje jeszcze cichszą pracę względem dowolnego konkurencyjnego wózka widłowego.
 
Doskonała widoczność przez maszt

Kabina TX została optymalnie dopasowana do operatora i oferuje ergonomiczny design oraz wysoki komfort. Specjalna konstrukcja masztu i ramy ochronnej z wąskimi słupkami bocznymi i kratownicą daszka odpowiada koncepcji ProVision i wysoce optymalizuje widoczność. Tablica przyrządów została zredukowana do minimum w celu zwiększenia widoczności ładunku. Boczne elementy panelu przedniego zostały wykonane z przezroczystego materiału, dzięki czemu operator ma jeszcze lepszą kontrolę ładunku. Jednocześnie siedzenie, pedały i smukła kolumna kierownicy zostały tak zamontowane, aby zapewnić nawet większym kierowcom dużo przestrzeni w kabinie. Wejście i wyjście jest teraz dużo łatwiejsze dzięki niższemu umiejscowieniu stopnia, który znajduje się na wysokości 415 mm.
 
Najwyższe bezpieczeństwo

Kompleksowy pakiet bezpieczeństwa TX, dostarczany standardowo, wykorzystuje 16 funkcji. System Wspomagania Stabilności (S3) zapewnia bezpieczne działanie podczas wszystkich czynności związanych z jazdą i podnoszeniem. S3 w sposób ciągły mierzy prędkość jazdy, kąt skrętu kół, ruchy masztu, wysokość podnoszenia oraz ciężar ładunku i interweniuje w razie potrzeby. Oznacza to na przykład, że prędkość jazdy może być dostosowana do obciążenia i wysokości podnoszenia lub automatycznie redukowana podczas skrętu kół. Układ sterowania blokadą zatrzymuje działanie wózka, gdy tylko operator opuszcza siedzenie. Kontrolę dostępu zapewnia kod PIN, który odblokowuje osobisty profil użytkownika dla każdego operatora.
 
Autoryzowanym przedstawicielem marki UniCarriers w Polsce jest firma POLSAD Jacek Korczak, dotychczasowy wyłączny importer wózków widłowych Nissan Forklift w naszym kraju. Więcej na www.unicarrierspolska.pl.
 

Zobacz także

Toyota użyje energii odnawialnej do zasilania wózków
Mitsubishi wprowadza wielokierunkowy wózek widłowy
WP 3010 - wózek do palet firmy Crown
Jakie elementy wyposażenia dzisiejszych wózków widłowych przekładają się na ergonomię ich obsługi?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jungheinrich zmienia definicję usługi serwisu
Najnowsze elektryczne wózki od Mitsubishi
Znamy najlepszych, tegorocznych operatorów wózków
Korespondencja własna „Magazynowania i Dystrybucji” z prezentacji najnowszych urządzeń do transportu bliskiego Yale Europe
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA