2017-05-10 | Wózki w akcji

Zwrotność w wąskich alejkach

Wychodząc z założenia, że praca z szerokim i nietypowym ładunkiem nie powinna wpływać ujemnie na możliwości manewrowania wózkiem widłowym wysokiego składowania, firma Mitsubishi Forklift Trucks rozszerza rodzinę nagradzanych wózków SENSiA o model SENSiA EX.
Zwrotność w wąskich alejkach (Żródło: Mitsubishi)
Mniej uszkodzeń

Dwie nowe wersje oferują sześć trybów jazdy wielokierunkowej, które można błyskawicznie przełączać za pomocą klawiatury. Dzięki temu wózek SENSiA EX może poruszać się po nawet najciaśniejszych alejkach, przenosząc ładunek o maksymalnej masie 2500 kg na wysokość nawet 10 metrów.
 
Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w modelu SENSiA EX układu kierowniczego skręcającego wszystkie koła z kołami ładunkowymi obracającymi się w zakresie 360°. Dzięki temu, że koła obracają się w obrębie obrysu podwozia, ładunek jest zabezpieczony przed uszkodzeniem, podobnie jak same koła.
 
Maksymalna wydajność

Dwa tryby robocze modelu SENSiA EX pozwalają dostosować charakterystykę wózka do potrzeb operatora i do wykonywanego zadania. Tryb profesjonalny pozwala bardziej doświadczonemu operatorowi osiągnąć maksymalną wydajność, natomiast tryb EcoLogic umożliwia naturalne i ekonomiczne prowadzenie wózka nowym i tymczasowym operatorom.
 
 
Model SENSiA EX jest także standardowo wyposażony w unikatowy układ napędowy Mitsubishi Sensitive Drive System. Układ ten automatycznie dostosowuje osiągi wózka do indywidualnych potrzeb operatora oraz do ładunku, zapewniając jednocześnie stabilność, jak i zwinność urządzenia.
 
Dla zapewnienia maksymalnej wydajności na każdej wysokości mocne podwozie wózka SENSiA EX zostało wyposażone funkcję pasywnej redukcji kołysania. Funkcja ta amortyzuje ruch podniesionego ładunku, do którego może dochodzić, gdy ładunek znajduje się na większej wysokości.
 
Wysokowydajne i mocne silniki napędowe prądu przemiennego oraz układy hydrauliczne wózka SENSiA EX zapewniają wyjątkową długość czasu pracy między ładowaniami lub wymianami akumulatora.
 
Nagradzana ergonomia

Praca na długich zmianach może odbijać się negatywnie na operatorach i dlatego dołożono wszelkich starań, by zredukować ich zmęczenie. Przestronna kabina modelu SENSiA EX bazuje na nagradzanej konstrukcji SENSiA. Do kabiny można wybrać jeden z szeregu komfortowych foteli i montowany jest w niej standardowo w pełni regulowany podłokietnik z podparciem dłoni.
 
Częstą dolegliwością u operatorów wózków widłowych wysokiego podnoszenia są urazy spowodowane chronicznym przeciążeniem mięśni i ścięgien okolicy łokcia. Unikatowy podłokietnik podpiera zarówno łokieć, jak i dłoń, co sprawia, że wymagane ruchy są minimalne i zmniejsza ryzyko urazu.
 
Specjalnie zaprojektowane elementy sterowania hydraulicznego obsługiwane palcami ograniczają niepotrzebne ruchy do minimum. Funkcje wysuwu, podnoszenia, przechyłu i rozsuwu są w zasięgu palców operatora, co pozwala na maksymalną kontrolę i umożliwia skoncentrowanie się na wykonywanym zadaniu.
 
Podobnie jak w każdym wózku widłowym Mitsubishi, poziom bezpieczeństwa jest niezwykle wysoki. Zastosowana w modelu SENSiA EX górna osłona Clearview zapewnia maksymalną widoczność do góry, jednocześnie chroniąc operatora przed spadającymi przedmiotami.
 
źródło: Mitsubishi Forklift Trucks
 
 

Zobacz także

WP 3010 - wózek do palet firmy Crown
Jakie elementy wyposażenia dzisiejszych wózków widłowych przekładają się na ergonomię ich obsługi?
Zwiększenie wydajności operacyjnej w Stuttgarcie.
Mitsubishi z dwoma nominacjami w kategorii "Doskonałości"
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Najnowsze elektryczne wózki od Mitsubishi
Hyster wzbogacił swoją ofertę sprzętu magazynowego
Czy pociągi logistyczne mogą w przyszłości zastąpić wózki widłowe?
Mitsubishi z dwoma nominacjami w kategorii "Doskonałości"
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA