2017-05-03 | Wózki w akcji

Mały mocarz

Firma Crown rozszerzyła serię wózków paletowych WP 3000 o nowy model. Ważący zaledwie 279 kg (bez akumulatora) nowy WP 3010 ma udźwig 1,6 tony. Wyposażony w solidne stalowe obudowy jest na tyle wytrzymały, że sprawdzi się nawet w najbardziej wymagających warunkach pracy. Jego niewielkie rozmiary pozwalają manewrować w bardzo ograniczonych przestrzeniach, co czyni go idealnym rozwiązaniem w wąskich przejściach supermarketów czy podczas rozładunku samochodów ciężarowych.

Elektryczne wózki paletowe wykorzystywane w handlu muszą sprostać wielu wyzwaniom. Różne rodzaje nawierzchni, wąskie drzwi, jazda windą, konieczność obsługi niewygodnych ładunków w ciasnych korytarzach – to ich codzienne środowisko pracy. Właśnie z myślą o takich zastosowaniach został zaprojektowany nowy wózek WP 3010 firmy Crown. To niewielki, zwinny i lekki model, rozszerzający popularną serię WP 3000. Znajdzie zastosowanie w sieciach handlowych, przemyśle spożywczym, branży napojów, a w szczególności w przedsiębiorstwach logistycznych. WP 3010 przyśpieszy rotację towarów i zwiększy wydajność operacji, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów.

Wytrzymałość i niezawodność

Opracowany i wyprodukowany przez firmę Crown w Niemczech, WP 3010 wyróżnia się typową dla marki solidną budową. Jest to jedyny wózek paletowy w swojej klasie, w którym zamiast tworzywa sztucznego, zastosowano stalową osłonę główną. Konstrukcja zespołu podwozia i wideł opatrzona jest pięcioletnią gwarancją. Wytrzymały i odporny na uderzenia dyszel odlewany jest ciśnieniowo ze stopu aluminium X10®. Skrzynia biegów ze wzmocnionymi skośnymi kołami zębatymi zapewnia płynną, wydajną i cichą pracę bez jakichkolwiek problemów. Wszystko to sprawia, że zmniejsza się czas przestojów i kosztów eksploatacji.

Niezrównany asystent w podróży

Dla kierowców samochodów ciężarowych każda minuta jest istotna, aby zdążyć na czas z dostawą. Kompaktowa konstrukcja wózka Crown WP 3010 sprawia, że wózek nie zajmuje cennej powierzchni ładunkowej w załadowanym pojeździe. Dodatkowo istnieje możliwość przewożenia modelu WP 3010 w przedziale ładunkowym pod pojazdem. Mała całkowita wysokość sprawia, że z łatwością się tam mieści i jest do dyspozycji na kolejnych przystankach.

źródło: WDX


Zobacz także

Jakie elementy wyposażenia dzisiejszych wózków widłowych przekładają się na ergonomię ich obsługi?
Zwiększenie wydajności operacyjnej w Stuttgarcie.
Mitsubishi z dwoma nominacjami w kategorii "Doskonałości"
Promag zaprezentował automatyczny magazyn AutoMAG MOVER.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jakie cechy wózków magazynowych są pożądane w czasach kryzysu na runku pracy?
Na co stawia firma Crown rozwijając swoją markę?
System Crown QuickPick Remote® ułatwia pracę w magazynie
Ciągniki holownicze Hyster - dwa nowe modele
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA