2018-06-05 | Nowości dla TSL

Nowość: seria palet Rackpal Schoeller Allibert

Jeden z liderów światowego rynku opakowań zwrotnych z tworzyw sztucznych dodaje do swojego asortymentu nową paletę. O to, czym charakteryzuje się nowy produkt i gdzie można wykorzystać jego atuty zapytaliśmy przedstawiciela Schoeller Allibert.
Nowość: seria palet Rackpal Schoeller Allibert (Żródło: Schoeller Allibert)
Redakcja (R): Skąd pomysł na nową wersję palety w firmowym portfolio Schoeller Allibert?
 
Schoeller Allibert (SA): Inspirację do tworzenia nowych opakowań, skrzynek czy właśnie palet z tworzyw sztucznych czerpiemy zwykle z tego, co dzieje się na rynku i potrzeb artykułowanych przez Klientów. To właśnie oczekiwania przedsiębiorców korzystających z naszych produktów są dla nas inspiracją do ciągłej pracy i poszerzania oferty Schoeller Allibert. Seria Rackpal 1208M powstała z myślą o zautomatyzowanych magazynach, które stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w branży logistycznej. Ich wykorzystywanie pozwala minimalizować koszty i optymalizować procesy zarządzania łańcuchem dostaw. By było to możliwe, wszystkie elementy tego łańcucha, w tym np. palety i opakowania, muszą być z sobą kompatybilne. Z taką właśnie myślą projektowaliśmy serię Rackpal.
 
R: Wspomina Pan o magazynach automatycznych jako grupie docelowej Rackpal. Jakie zatem branże powinny w szczególności zainteresować się nowym rozwiązaniem?
 
SA: Uniwersalne cechy nowej palety sprawiają, że trudno określić jednoznacznie grupę docelową produktu. Istotnie, tworząc Rackpal mieliśmy przede wszystkim na uwadze magazyny i spedycję, w których ważną rolę odgrywa zautomatyzowanie procesów, jednak po pierwszych opiniach zwrotnych z rynku wiemy już, że Rackpal sprawdza się w różnorodnych warunkach logistycznych. Odpowiadając na Pańskie pytanie, wydaje mi się, że gamę Rackpal 1208M docenią przede wszystkim przedstawiciele segmentów: automotive, industry, spożywczego i farmaceutycznego. Z zaciekawieniem będę też obserwował, jak produkt zostanie przyjęty przez rozwijającą się branżę e-commerce.
 
 
R: Przejdźmy do cech samej palety.
 
SA: W myśl zasady „Od ogółu do szczegółu”, zacznę od tych właściwości, na które zwracają uwagę firmy logistyczne niezależnie od branży. Gładka, górna część palety została wyposażona w trzy podwójne kanały wentylacyjne ułatwiające cyrkulację powietrza i chłodzenie lub osuszanie ładunku. Seria Rackpal 1208M składa się z 12 palet. Jedną z cech odróżniającą poszczególne modele jest górna krawędź w dwóch wariantach wysokości (7 mm i 22 mm). Przygotowaliśmy też wersję bez krawędzi. Do tego dochodzą rozwiązania dobrze znane naszym Klientom z innych produktów Schoeller Allibert. Mam tu na myśli między innymi możliwość oznakowania palet w celu ich lepszej identyfikacji z właścicielem czy możliwość śledzenia ładunku. Nie bez znaczenia jest także fakt, że seria Rackpal została wykonana z materiału, który w 100% podlega procesowi recyklingu. To wyraz troski naszej firmy o ekologię i przyszłe pokolenia, która jest wyróżnikiem Schoeller Allibert na tle wielu firm konkurencyjnych.
 
rackpal5
 
R: Z czego zatem jest wykonana paleta Rackpal?
 
SA: Do jej produkcji użyliśmy polietylenu, szerzej znanego jako PP. To trwałe tworzywo sztuczne, które doskonale sprawdza się jako budulec opakowań zwrotnych. PP jest nietoksyczny, lekki, a przy tym bardzo odporny na uderzenia i nacisk. Wystarczy spojrzeć na osiągi Rackpal. Paleta może unieść obciążanie statyczne o wadze do 6000 kg i obciążenie dynamiczne do 1500 kg. Natomiast w systemie wysokiego składowania Rackpal utrzymuje do 800 kg, a jej wzmocniona stalowym stelażem wersja nawet 1250 kg. Przy wadze własnej jedynie 14 kg to naprawdę wyśrubowane parametry jeśli zestawimy je z ofertą konkurencji.
 
R: Co jeszcze należy wiedzieć o Rackpal?
 
SA: Z pewnością warto pamiętać, że to nie tylko jeden produkt, ale cała seria składająca się z 12 modeli palet. Ich poszczególne wersje różnią się nieznacznie pomiędzy sobą wyposażeniem i parametrami, co gwarantuje dużą elastyczność i możliwość wyboru wersji odpowiadającej konkretnym potrzebom logistycznym. Paleta świetnie sprawdza się na przenośnikach automatycznych nie tylko z uwagi na dużą kompatybilność, o której już mówiłem, ale także na ergonomię. Rackpal jest lekka, bezpieczna w użyciu i działa cicho na przenośnikach, co z pewnością docenią pracownicy magazynów.
 

Zobacz także

FM Logistic prowadzi Europejskie Centrum Opakowań dla kanałów sprzedaży
Dachser testuje systemy autonomiczne w logistyce
Innogy i DKV Euro Service rozliczają flotę elektryczną
Elektryczne rowery DB Schenker podbijają Norwegię
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA