2018-02-14 | Nowości dla TSL

Panasonic Toughpad FZ-G1: wzmocniony tablet

Firma Panasonic zaprezentowała nową wersję tabletu FZ-G1 o parametrach spełniających wymogi unijnej dyrektywy ATEX. Model został certyfikowany do użytku w strefie drugiej zagrożonej wybuchem, z myślą o zastosowaniu w takich sektorach, jak przemysł chemiczny, naftowy i gazowy.
Panasonic Toughpad FZ-G1: wzmocniony tablet (Żródło: Panasonic)

Toughpad FZ-G1 to 10,1-calowy model klasy fully-rugged z systemem operacyjnym Windows. Urządzenie wyróżnia bateria o wytrzymałości do 14 godzin i jeszcze wyższa moc obliczeniowa niż w poprzednich modelach. Toughpad w nowej wersji, dzięki certyfikacji ATEX, może być wykorzystywany w drugiej strefie zagrożeń, czyli w miejscach, gdzie istnieje niebezpieczeństwo wybuchu związane z obecnością takich substancji, jak aldehyd octowy, benzyna czy etylen
Wzmocniony Toughpad FZ-G1 ATEX jest przeznaczony między innymi dla sektora chemicznego, naftowego i gazowego. Może współpracować z systemami informacji geograficznej, zapewnia możliwość projektowania instalacji, zarządzania pracą kadry oraz aktywami firmy. Pracownicy mobilni wyposażeni w tablet mają stałą łączność z systemami biurowymi oraz swoimi współpracownikami, mają dostęp do dokumentów i rysunków w wersji cyfrowej, mogą zamawiać części zamienne online i szybciej realizować zadania.
Ekran urządzenia Toughpad FZ-G1 został przystosowany do pracy w każdych warunkach, również na zewnątrz. Bez problemu może być obsługiwany w deszczu oraz w rękawicach roboczych. Jest też w pełni czytelny nawet przy bardzo jasnym świetle słonecznym.
Urządzenie jest wyposażone w system operacyjny Windows 10 Pro i wydajny procesor 6 generacji Intel Core i5-6300u vPro. Tablet może pracować w terenie tak długo, jak jest to konieczne dzięki baterii o wytrzymałości do 14 godzin oraz możliwości jej wymiany w trybie Hot Swap, czyli bez potrzeby wyłączania urządzenia. Dodatkowo szeroki zestaw akcesoriów i urządzeń peryferyjnych sprawia, że narzędzie można wszędzie ze sobą zabrać, również zainstalować w pojeździe, w specjalnej stacji dokującej.


Jak wszystkie w pełni wzmocnione urządzenia Panasonic, tablet został zaprojektowany do pracy w najbardziej wymagającym otoczeniu. Konstrukcja urządzenia spełnia normy MIL-STD 810G oraz IP65. Model Toughpad FZ-G1 daje przy tym szerokie możliwości konfiguracyjne. W zależności od wymagań użytkownika, może zostać wyposażony w czytnik kodów kreskowych 2D, GPS, kartę micro SD, port USB 2.0, port LAN czy czytnik smart card. By zagwarantować zgodność ze standardami ATEX, producent wyposażył urządzenie w specjalnie przystosowaną baterię oraz skórzane etui.
-Panasonic projektuje i tworzy urządzenia spełniające wymogi dyrektywy ATEX od ponad 14 lat, czyli od kiedy standard ten został wdrożony - mówi Jan Kaempfer, General Manager of European Marketing w Panasonic Computer Product Solutions. -Najnowsza wersja tabletu FZ-G1 jest naszym najbardziej wszechstronnym urządzeniem z certyfikatem ATEX. Zapewnia pracownikom terenowym z najbardziej wymagających sektorów pełne bezpieczeństwo, nie ustępując przy tym pod względem parametrów technicznych tradycyjnym modelom z linii Toughpad - dodaje Jan Kaempfer.
Tablet Toughpad FZ-G1 ATEX jest dostępny na rynku u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od lutego 2018 r. w sugerowanej cenie 13 900,00 zł netto.


Zobacz także

Dane z Alcolocka w aucie na wyświetlaczu MVP Continental
Losy produktu w łańcuchu dostaw można śledzić na platformie IT
Miasto i dostawy w jego obrębie to wyzwanie logistyczne dla operatorów
Niezawodny sprzęt w trudnym środowisku magazynowym
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

IT w automatycznym magazynie wysokiego składowania – WMS czy system dostawcy automatyki?
Losy produktu w łańcuchu dostaw można śledzić na platformie IT
Technologie IT optymalizują proces funkcjonowania magazynu
Przemysł 4.0 przyniesie 400 mld dolarów na rynku inteligentnej produkcji
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA