2018-02-08 | Nowości dla TSL

Zdalna kontrola trzeźwości

Dział Rozwoju i Wsparcia firmy DRABPOL opracował autorskie rozwiązanie, polegające na połączeniu poprzez szynę CAN urządzenia do kontroli ilości alkoholu w wydychanym powietrzu (Alcolocka) z wyświetlaczem MVP 12” firmy Continental. Na wyświetlaczu tym prezentowane są wszystkie niezbędne informacje , dotyczące użycia blokady alkoholowej, jak i wyniki samego pomiaru.
Zdalna kontrola trzeźwości (Żródło: Drabpol)

Wyświetlacz jest integralną częścią miejsca pracy kierowcy, toteż system automatycznie wymusza jego użycie. Nie jest wymagany oddzielny komputer ECU od słuchawki , jak to jest w przypadku standardowego rozwiązania.
Podstawą prawidłowej analizy jest równomierne dmuchanie przez osobę, podającą się testowi . Toteż na ekranie wyświetlacza pokazywane są (za pomocą rysunków) i opisywane (teksty podpowiedzi) kolejne instrukcje ułatwiające osobom, pierwszy raz stykającym się z takim urządzeniem, poprawne dokonanie pomiaru.

W obecnej wersji kontrola wymuszana jest po każdorazowym wyłączeniu i załączeniu stacyjki autobusu. Dodatkowe zabezpieczenia to wymóg dopasowania się kierowcy do rysunku twarzy na ekranie, a w konsekwencji dokładny , filmowy zapis osoby poddającej się testowi i uruchamiającej pojazd.
Dzięki rejestracji , zajezdnie i bazy transportowe mają dokładną, rzetelną i codzienną kontrolę stanu trzeźwości kierowców, a sami kierowcy ważny i obiektywny argument w konfliktach z roszczeniowymi pasażerami, którzy mogliby im niesłusznie zarzucać, że prowadzą w stanie po spożyciu alkoholu.
Poprzez wewnętrzne łącza, system Alcolock, umożliwia także natychmiastowe wysłanie komunikatu do osoby zarządzającej transportem o tym, że autobus usiłuje uruchomić osoba, która nie przeszła testu trzeźwości.


Zobacz także

Losy produktu w łańcuchu dostaw można śledzić na platformie IT
Miasto i dostawy w jego obrębie to wyzwanie logistyczne dla operatorów
Niezawodny sprzęt w trudnym środowisku magazynowym
Korzyści dla zarządców flot wynikające z używania monitoringu GPS
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Luksemburska firma chce świadczyć usługi dla TSL
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA