2018-02-08 | Nowości dla TSL

Zdalna kontrola trzeźwości

Dział Rozwoju i Wsparcia firmy DRABPOL opracował autorskie rozwiązanie, polegające na połączeniu poprzez szynę CAN urządzenia do kontroli ilości alkoholu w wydychanym powietrzu (Alcolocka) z wyświetlaczem MVP 12” firmy Continental. Na wyświetlaczu tym prezentowane są wszystkie niezbędne informacje , dotyczące użycia blokady alkoholowej, jak i wyniki samego pomiaru.
Zdalna kontrola trzeźwości (Żródło: Drabpol)

Wyświetlacz jest integralną częścią miejsca pracy kierowcy, toteż system automatycznie wymusza jego użycie. Nie jest wymagany oddzielny komputer ECU od słuchawki , jak to jest w przypadku standardowego rozwiązania.
Podstawą prawidłowej analizy jest równomierne dmuchanie przez osobę, podającą się testowi . Toteż na ekranie wyświetlacza pokazywane są (za pomocą rysunków) i opisywane (teksty podpowiedzi) kolejne instrukcje ułatwiające osobom, pierwszy raz stykającym się z takim urządzeniem, poprawne dokonanie pomiaru.

W obecnej wersji kontrola wymuszana jest po każdorazowym wyłączeniu i załączeniu stacyjki autobusu. Dodatkowe zabezpieczenia to wymóg dopasowania się kierowcy do rysunku twarzy na ekranie, a w konsekwencji dokładny , filmowy zapis osoby poddającej się testowi i uruchamiającej pojazd.
Dzięki rejestracji , zajezdnie i bazy transportowe mają dokładną, rzetelną i codzienną kontrolę stanu trzeźwości kierowców, a sami kierowcy ważny i obiektywny argument w konfliktach z roszczeniowymi pasażerami, którzy mogliby im niesłusznie zarzucać, że prowadzą w stanie po spożyciu alkoholu.
Poprzez wewnętrzne łącza, system Alcolock, umożliwia także natychmiastowe wysłanie komunikatu do osoby zarządzającej transportem o tym, że autobus usiłuje uruchomić osoba, która nie przeszła testu trzeźwości.


Zobacz także

Losy produktu w łańcuchu dostaw można śledzić na platformie IT
Miasto i dostawy w jego obrębie to wyzwanie logistyczne dla operatorów
Niezawodny sprzęt w trudnym środowisku magazynowym
Korzyści dla zarządców flot wynikające z używania monitoringu GPS
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA