2017-11-06 | Nowości dla TSL

ADR Tool 2017 - ADR „w kieszeni”!

ADR Tool 2017 to już druga edycja, cenionej na świecie aplikacji mobilnej o towarach niebezpiecznych ADR, dostępnej w Google Play (platforma Android). Aplikacja w ciągu zaledwie 9 miesięcy została pobrana prawie 12.000 razy, w 120 krajach świata, notując bardzo pozytywne oceny i komentarze od użytkowników m.in. kierowców zawodowych, spedytorów czy doradców DGSA.
ADR Tool 2017 - ADR „w kieszeni”! (Żródło: ADR Tool)
Dla kogo apka?

Użytkownikami aplikacji są głównie specjaliści z branży TSL (kierowcy zawodowi, spedytorzy krajowi oraz międzynarodowi, dyspozytorzy, specjaliści ds. obsługi klienta i przedstawiciele handlowi, pracownicy magazynu), ale też doradcy ADR, pracownicy służb celnych, kontrolnych, ratowniczych, auditorzy,  wykładowcy czy studenci.

Jakie korzyści?

Aplikacja w prosty i szybki sposób daje możliwość identyfikacji towaru niebezpiecznego po numerze UN (nr UN), Prawidłowej Nazwie Przewozowej (PNP) czy numerze rozpoznawczym zagrożenia (kod Kemlera), przedstawia podstawowe informacje o towarze niebezpiecznym z Tabeli 3.2 Umowy ADR, także w formie zinterpretowanej, prezentując wyniki na czterech dedykowanych ekranach informacyjnych w zależności od potrzeb użytkownika (typy ekranów: Tabela A, Uproszczony, Kierowca, Incydent).
 

Użytkownik jest w stanie w bardzo łatwy sposób sprawdzić czy na pojeździe np. z załadowanymi dziesięcioma towarami niebezpiecznymi w określonych ilościach, muszą być otwarte tablice barwy pomarańczowej, jakie jest wymagane ogólne i indywidualne wyposażenie, czy towar niebezpieczny jest towarem dużego ryzyka, jakie ma właściwości niebezpieczne czy stan skupienia (ciecz, ciało stałe, gaz), a nawet zapoznać się ze źródłowymi przepisami szczególnymi, CV, S, V dotyczącymi danego towaru niebezpiecznego (w wersji wielkojęzykowej w 11 językach europejskich).

Aplikacja przedstawia w przystępny sposób interpretację przewozu przez tunele (również przez Eurotunel), czy informacji potrzebnych do stosowania wyłączenia wg 1.1.3.6 ADR (ilości załadowane na jednostkę transportową) również EQ, wskazuje limity dla towarów niebezpiecznych dużego ryzyka, obowiązek uzupełniania Prawidłowej Nazwy Przewozowej nazwą techniczną czy konieczność separacji od żywności oraz prezentuje zakazy ładowania razem.

Jak apka pomaga w codziennej pracy?

Aplikacja może być pomocna przy wystawianiu dokumentu przewozowego (np. CMR), gdyż prezentuje Prawidłowe Nazwy Przewozowe oraz nazwy opakowań w 18 językach europejskich (wersja wielojęzykowa aplikacji), lub zweryfikowaniu czy podstawowe zapisy na dokumencie przewozowym są prawidłowe. Umożliwia także pobranie wprost ze strony UNECE i zachowanie na urządzeniu użytkownika pisemnej instrukcji dla kierowcy w wybranym języku oraz wyeksportowanie listy ładunkowej do pliku excel (w celu łatwego gromadzenia danych o przewiezionych towarach niebezpiecznych niezbędnych do sprawozdania ADR).

Korzystając z aplikacji, użytkownik ma natychmiastowy dostęp do podstawowych informacji ADR na swoim urządzeniu, offline, bez wertowania obszernych przepisów, w każdym miejscu i czasie, zawsze pod ręką (np. podczas rozmów handlowych czy operacyjnych, analizy zapytania klienta czy zlecenia transportowego, w momencie załadunku, w magazynie, na miejscu kontroli lub zdarzenia, na szkoleniu, w domu czy w pracy).
 

Prezentowane narzędzia mogą również służyć pomocą na szkoleniach, kursach, wykładach (korzystanie online ze strony internetowej lub offline np. podłączając tablet do rzutnika) jak też i w przygotowaniach do testów czy egzaminów.

Jako że interfejs aplikacji został przetłumaczony na 18 języków europejskich (wersja wielojęzykowa apki) oraz zawiera Prawidłowe Nazwy Przewozowe w 18 językach europejskich, aplikacja może być przewagą konkurencyjną oraz doskonałą pomocą dla pracowników oraz firm z sektora TSL np. dla firm poddanych badaniom SQAS, globalnych operatorów logistycznych z oddziałami w wielu krajach europejskich czy firm przewozowych z zasięgiem europejskim, zatrudniających kierowców z różnych krajów.

Aplikacja jest w ciągłym udoskonalaniu oraz rozwoju, zachęcamy do przedstawiania konstruktywnych sugestii oraz podzielenia się Państwa oceną lub opinią.

Fanpage (facebook): ADR Tool & IMDG Tool

Uzupełnieniem oferowanych narzędzi jest również fanpage prowadzony na facebook’u ADR Tool & IMDG Tool. Na tej edukacyjnej platformie można znaleźć wiele ciekawych artykułów z obszaru towarów niebezpiecznych publikowanych przez wiodących doradców DGSA czy praktyków, ciekawostek, nowinek, praktycznych casów, porad czy informacji, również o samej aplikacji (uppdaty, konkursy itd.). Oczywiście gorąco zapraszamy do polubienia fanpage’a aplikacji, aby być na bieżąco!

Podsumowanie

Narzędzia ADR Tool (aplikacja mobilna, platforma internetowa, fanpage) poszerzają wiedzę z obszaru towarów niebezpiecznych, tym samym wpływając na bezpieczeństwo procesu, wspierają w codziennej pracy, dają szybkie pierwsze spojrzenie na wybrany towar niebezpieczny. Pomagają w bieżących decyzjach przy identyfikacji towaru niebezpiecznego, organizacji transportu, wypełnieniu dokumentu przewozowego, kontroli dokumentów oraz wyposażenia pojazdu czy ogólnych informacji pomocnych na miejscu zdarzenia z towarem niebezpiecznym. Narzędzia pomocne i wygodne w pracy zarówno dla początkujących jak też i profesjonalistów, mogą być szybką alternatywą dla obszernych, papierowych wersji przepisów czy ich odpowiedników elektronicznych (format pdf).

Wszystkich zadowolonych użytkowników darmowej aplikacji ADR Tool 2017 free czy fanpage’a zachęcamy gorąco do przekazania dobrowolnych datków na rzecz STOWARZYSZENIA POMOCY DZIECIOM Z CHOROBAMI NEREK (nefrologiadziecieca.pl), jak również przekazywania 1% podatku w rocznym rozliczeniu PIT (NUMER KRS: 0000243985). Z góry dziękujemy!
 
Opisane narzędzia można wyszukać oraz pobrać – zapraszamy do korzystania:

Zobacz także

Koncept-L prezentuje braterskie rozwiązanie dla biznesu
Wybór odpowiedniej drukarki - poznaj kryteria
Jak pozbyć się zalegającego na naczepie śniegu?
Następna generacja drukarek od Zebra Technologies
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Aplikacja Riwal Rental na telefony jest już dostępna
Od października jeszcze skuteczniejsza kontrola przewozów
Obsługa branży chemicznej wymaga specjalizacji operatora logistycznego
Bezpieczeństwo w magazynie przechowującym beczki z substancjami niebezpiecznymi
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA