2016-04-22 | Nowości dla TSL

Nowe rozwiązanie SkyCargo chroni towary farmaceutyczne

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, wprowadziły najnowocześniejszą wersję innowacyjnej powłoki, chroniącej cenne towary wrażliwe na temperaturę, takie jak produkty farmaceutyczne.
White Cover Advanced to rozwiązanie chroniące produkty wrażliwe na temperaturę. White Cover Advanced to rozwiązanie chroniące produkty wrażliwe na temperaturę. (Żródło: Emirates)
White Cover Advanced wykorzystuje opatentowany przez firmę DuPont materiał Tyvek wykonany z polietylenu wysokociśnieniowego, tworząc mocną barierę chroniącą przed wahaniami temperatury zewnętrznej i bezpośrednim działaniem światła słonecznego. Specjalny materiał jest wodoodporny, dzięki czemu zapobiega uszkodzeniom spowodowanym wilgocią, a jednocześnie paroprzepuszczalny, co ogranicza skraplanie i suchość. Jest także ekologiczny i w całości podlega recyklingowi.
 
 
White Cover Advanced to ulepszona wersja dotychczasowego rozwiązania oferowanego przez Emirates SkyCargo – White Cover. O ile White Cover zabezpiecza w łańcuchu chłodniczym przewoźnika towary łatwo psujące się, takie jak warzywa czy świeże owoce, White Cover Advanced zapewnia dodatkową ochronę zapakowanych produktów farmaceutycznych w zakresie kontrolowanej temperatury pokojowej (CRT) i w izotermicznym opakowaniu.Specjalna powłoka, która w przypadku największych palet do samolotów pasażerskich Emirates waży maksymalnie trzy kilogramy, szczelnie otacza towar i umożliwia jego chłodzenie w czasie transportu i przechowywania w chłodni. Jest również bardzo wygodna w użyciu – wystarczą dwie osoby, aby owinąć paletę w nie więcej niż osiem minut.
 
- W ciągu roku przemysł farmaceutyczny przewozi produkty o łącznej wartości ponad 1 biliona dolarów. Wahania temperatur podczas transportu mogą poważnie uszkodzić tak wrażliwe towary, które muszą być przechowywane w zakresie kontrolowanej temperatury pokojowej (CRT) zgodnie z nową dobrą praktyką dystrybucyjną UE.  White Cover Advanced zapewnia skuteczną i ekonomiczną ochronę tego rodzaju produktów przez gwałtownymi zmianami temperatury podczas transportu drogą lotniczą – powiedział Henrik Ambak, Senior Vice President Emirates Cargo Operations Worldwide.
 
Linie Emirates SkyCargo są innowatorem w zakresie użycia specjalistycznych powłok, chroniących towary wrażliwe na temperatury, i we współpracy z DuPont opracowują nowe zastosowania materiału Tyvek® w branży przewozów lotniczych cargo.
 
 
Techniki i rozwiązania ochronne oferowane przez przewoźnika w transporcie produktów łatwo psujących się obejmują: Cool Chain Premium, Cool Chain Advanced i Cool Chain Standard, które zostały zaprojektowane z myślą o konkretnych potrzebach klientów. Wśród nich znajduje się także Emirates SkyCargo Cool Dolly – specjalne urządzenie umożliwiające transport cargo z samolotu do chłodni przy zachowaniu temperatury nawet do -20°C. Emirates SkyCargo realizuje usługi w ramach łańcucha chłodniczego dzięki rozbudowanemu zapleczu do przewozu towarów w temperaturze kontrolowanej zarówno w terminalu towarowym na lotnisku Al Maktoum International-Dubai World Central (DWC), jak i terminalu Cargo Mega Terminal na lotnisku Dubai International.
 
Oprócz usług cargo realizowanych w rejsach pasażerskich flotą Emirates złożoną z 236 maszyn, Emirates SkyCargo dysponuje 15 samolotami transportowymi – 13 Boeingami 777F i dwoma Boeingami 747-400 ERF.

Zobacz także

Do końca czerwca trwa wiosenna promocja firmy Wiśniowski.
Volvo Trucks i najsilniejszy człowiek na świecie wspólnie przeprowadzają ekstremalny test transportowy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jaki wpływ może mieć digitalizacja na redukcje emisji CO2
Starzejący sie kierowcy są coraz większym problemem
AsstrA transportowała spalony dźwig z Polski na Tajwan
GEFCO otwiera kolejne połączenie między Polską a Hiszpanią
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA