2018-07-30 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Wschodnia Polska przyciąga inwestycje

ROHLIG SUUS Logistics przenosi siedzibę białostockiego oddziału do większej i bardziej nowoczesnej lokalizacji – nowopowstałego centrum Panattoni Park Białystok. Rozbudowa powierzchni na dynamicznie rozwijającym się Podlasiu pozwoli firmie na umocnienie pozycji, głównie w zakresie logistyki kontraktowej oraz zwiększenie skali współpracy ze wschodem.
Wschodnia Polska przyciąga inwestycje (Żródło: ROHLIG SUUS)

Rosnąca rola e-commerce w Polsce oraz bliskość wschodniej granicy sprawia, że Białystok budzi coraz większe zainteresowanie wśród inwestorów. Widząc olbrzymi potencjał tkwiący w tym regionie ROHLIG SUUS Logistics postanowił powiększyć swoją powierzchnię o magazyn klasy A z możliwością wysokiego składu. Powierzchnia nowego magazynu wynosi 3 tys. m. kw.

– Firma ROHLIG SUUS Logistics obecna jest na Podlasiu od 10 lat. Wraz z naszym rozwojem i sukcesywnym zwiększaniem udziałów w rynku, podjęliśmy decyzję o zmianie lokalizacji. Mając na uwadze dalszy rozwój, zdecydowaliśmy się na nową, większą i nowoczesną lokalizację, która daje nam większe możliwości w obszarze logistyki kontraktowej, obsługi klientów z dynamicznie rosnącego sektora e-commerce i zwiększa nasz potencjał obsługi rosnącej wymiany handlowej ze wschodem – mówi Andrzej Kozłowski, Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics SA. – Warto podkreślić, że ROHLIG SUUS Logistics dysponował będzie teraz jedną z największych powierzchni magazynowych w regionie – dodaje Andrzej Kozłowski.

Magazyn jest położony w północno-zachodniej części Białegostoku, nieopodal drogi S8 łączącej Białystok z Wrocławiem, Łodzią i Warszawą, co gwarantuje świetne połączenie z rynkami zbytu w całym kraju oraz zagranicą. Operacje prowadzone są tu za pośrednictwem magazynowego systemu zarządzania WMS. Jako obiekt klasy A, budynek wyposażony został w rozwiązania poprawiające komfort pracy oraz szereg ciekawych rozwiązań zmniejszających zapotrzebowanie na energię. Obiekt zaprojektowano w taki sposób, by jak najlepiej wykorzystywał energię słoneczną do ogrzewania, zastosowano oświetlenie LED oraz, na życzenie ROHLIG SUUS Logistics, zwiększono liczbę świetlików oświetlających strefy rozładunku i załadunku. Białystok ma szansę stać się bardzo ważnym ośrodkiem na mapie działalności ROHLIG SUUS Logistics w Polsce.

– Nasz tutejszy oddział znajduje się przy trasie tzw. Jedwabnego Szlaku, który łączy Chiny z Bliskim Wschodem i Europą. Białystok ma szansę stać się istotnym miejscem przeładunkowym, w którym produkty transportowane koleją z Chin, za pośrednictwem naszej sieci dystrybucji trafią do odbiorców w całej Europie. W najbliższym czasie planujemy również uruchomienie w Białymstoku agencji celnej – powiedział Grzegorz Pawnuk, dyrektor białostockiego oddziału firmy ROHLIG SUUS Logistics.


Zobacz także

Ponad 12 tys. mkw. magazynu w Pradze dla operatora logistycznego
Dwa magazyny powiększą infrastrukturę FM Logistic
100 tys. m kw nowe CL odzieży Brześciu Kujawskim
Ponad 100 tys. metrów kwadratowych wynajętych magazynów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jesteśmy świadkami handlowe (r)ewolucji
Magazyny w granicach miast cieszą się coraz większą popularnością
CCC rozbudowało Centrum Dystrybucyjne w Polkowicach
Inwestycje mają dla firm znaczenie strategiczne
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA