2018-06-02 | Magazynowe inwestycje i transakcje

7R City Flex Gdańsk w 50 proc. wynajęty

Trwają przygotowania do budowy obiektu 7R City Flex Gdańsk Airport, który powstanie w ramach ogólnopolskiej sieci City Flex.
7R City Flex Gdańsk w 50 proc. wynajęty (Żródło: 7R)

7R City Flex Gdańsk Airport to obiekt o powierzchni 9500 mkw. położony przy głównym węźle komunikacyjnym, w pobliżu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku oraz zaledwie 10 minut od Pomorskiej Kolei Metropolitarnej. Oddanie magazynu do użytku jest zaplanowane na I kwartał 2019 roku.

-Zainteresowanie wynajmem powierzchni w 7R City Flex Gdańsk Airport jest ogromne – głównie ze względu na lokalizację obiektu, która umożliwi sprawną dystrybucję zarówno w kraju, jak i za granicą. Klienci zwracają uwagę również na dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej i możliwość dopasowania unikalnych rozwiązań pod specyfikę ich działalności. Z tego względu jeszcze przed rozpoczęciem budowy ponad 50 proc. powierzchni obiektu jest skomercjalizowane, co potwierdza słuszność obranego przez nas kierunku - komentuje Marzena Taube, Leasing Manager 7R SA, która odpowiada za projekty firmy na północy Polski.

Pozostałe inwestycje wchodzące w skład sieci 7R City Flex, powstaną m.in. w Szczecinie, Warszawie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Kielcach, Częstochowie, Białymstoku, Bydgoszczy i Gdyni. Wszystkie projekty mają wiele cech wspólnych, ale jedną z najważniejszych jest położenie w granicach administracyjnych miast, jednocześnie z dogodnym dojazdem dla TIR-ów, w pobliżu obiektów handlowych (retail parków). Ponadto najemcy będą mogli podpisać jedną wspólną umowę na wynajem powierzchni w kilku magazynach wybudowanych w ramach programu City Flex w różnych lokalizacjach. 7R planuje również szereg udogodnień ułatwiających najemcom obsługę klientów, jednym z nich jest system umożliwiający odbiór towaru przez całą dobę. Budynki będą miały najwyższą klasę odporności ogniowej, która wyniesie ponad 4000 MJ/mkw., w strefie przydokowej znajdą się dodatkowe pasma świetlne, zwiększona zostanie także izolacyjność termiczna obiektów. Wszystkie magazyny będą certyfikowane w systemie BREEAM.


Zobacz także

9. oddział w austriackiej sieci Dachser
DSV wynajął magazyn w krakowskim parku logistycznym 7R
Jest działka pod budowę Waimea Cargo Terminal Szczecin–Goleniów
130 mln zł kosztowało Lubellę zaplecze produkcyjno-logistyczne
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pierwszy magazyn 7R Logistic na terenie Łodzi
Ponad 12 tys. mkw. magazynu w Pradze dla operatora logistycznego
Investa wynajmuje magazyn w City Logistics Wrocław I
SpaceFactory realizuje prace projektowe i wykonawcze w Hillwood Kalwaria
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA