2018-04-20 | Magazynowe inwestycje i transakcje

W.P.I.P. rozbuduje centrum dystrybucyjne CCC

Nowa hala, która wkrótce powstanie w Polkowicach będzie miała powierzchnię 18.600 m kw. i 22 m wysokości. Generalnym realizatorem inwestycji będzie firma W.P.I.P. Umowę na rozbudowę podpisano 11 kwietnia.
W.P.I.P. rozbuduje centrum dystrybucyjne CCC (Żródło: CCC)

Nowy obiekt będzie magazynem wysokiego składowania, który zostanie dobudowany do istniejącego już kompleksu dystrybucyjnego firmy CCC. Realizacja inwestycji ma ruszyć lada moment. −Jest to drugi obiekt, który realizujemy dla tego inwestora – mówi Piotr Włodarczak, kierownik projektu z W.P.I.P. –W 2011 roku dla CCC zbudowaliśmy zautomatyzowaną halę wysokiego składowania o powierzchni 23.000 m kw., która jest największym automatycznym magazynem obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej. Budowa ta była wyzwaniem z uwagi na usytuowanie magazynu w strefie oddziaływań górniczych. Dla zachowania bezpieczeństwa pracy magazynu podzieliliśmy go na 9 niezależnych, oddylatowanych do siebie segmentów o wymiarach w rzucie ok. 36 x 54 m. Dodatkowo W.P.I.P. na centrum dystrybucyjnym firmy CCC zainstalowało wówczas największą w Polsce instalację fotowoltaiczną. Panele słoneczne zostały umieszczone na południowej ścianie budynku o długości 80m i wysokości 20m.

**

W.P.I.P. to polska firma będąca Generalnym Wykonawcą obiektów przemysłowych. Profil działalności przedsiębiorstwa obejmuje cały proces inwestycyjny: od wsparcia przy wyborze gruntu pod inwestycję, przez projektowanie, wykonawstwo i wyposażenie w technologie, po świadczenie usług serwisowych


Zobacz także

120 tys. mkw. w nowym parku logistycznym k/Łodzi
Kolejne 9000 metrów kw. fabryki Sonoco w Polsce
5,3 mln kartonów z kosmetykami wysyła Avon z Garwolina
Największy obiekt magazynowy w Polsce: 123 600 mkw.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA