2018-03-13 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Automatyka w Centrum Dystrybucji Kaufland

Kaufland rozbudowuje Centrum Dystrybucyjne w Woli Krzysztoporskiej i uruchamia automatyczny magazyn drobnicowy, który zwiększy możliwości operacyjne centralnego magazynu sieci Kaufland. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.
Automatyka w Centrum Dystrybucji Kaufland (Żródło: Kaufland)

Nowy magazyn ma 9,2 tys. mkw. Znajduje się w nim 128 tys. specjalnych pojemników do składowania towaru. Wyposażony jest w sześć stanowisk kompletacyjnych, na których przygotowywane są zamówienia mające opuścić magazyn. Proces kompletacji na każdym stanowisku pracy przebiega w tempie 500-600 opakowań na godzinę. Oznacza to, że dzienne możliwości automatycznego magazynu drobnicowego to nawet 75 tys. opakowań. Efektem takiej automatyzacji jest trzykrotny wzrost wydajności. Nowy system znacznie przyspiesza więc wewnętrzny przepływ towaru w magazynie.

-Nasza inwestycja w automatyczny magazyn drobnicowy to odpowiedź na wymagania stawiane przez rynek. Zastosowane przez nas rozwiązania pomagają pracownikom w procesie produkcji, znacznie zwiększając ich efektywność. Co ważne, stacjonarne stanowiska pracy w naszym nowym magazynie zostały zaprojektowane w oparciu o najnowsze rozwiązania z zakresu ergonomii – mówi Mateusz Staniszewski, Dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Kaufland w Woli Krzysztoporskiej. -Automatyzacja procesów to naturalny etap w rozwoju logistyki. Chcemy pozostać wiodącym graczem na rynku, dlatego sukcesywnie inwestujemy w nowoczesne technologie – dodaje.

W automatycznym magazynie drobnicowym Kaufland zatrudnia 60 osób. W całym Centrum Dystrybucyjnym w Woli Krzysztoporskiej, na terenie którego znajduje się nowy magazyn, pracuje 612 pracowników. Magazyn w Woli Krzysztoporskiej to jedno z trzech centrów dystrybucyjnych sieci Kaufland w Polsce.


Zobacz także

Powstaje 6 obiekt w Parku Logistycznym 7R Kraków Kokotów – Brzegi
Savills uruchomił doradztwo w nieruchomościach komercyjnych
42 tys przesyłek/ h przetwarza hub DHL w Brukseli
Parku Hillwood Świecko wynajął 17 tys m kw producentowi osłon przeciwsłonecznych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nobels BV, polega na modułowej koncepcji automatyzacji firmy Remmert
Szkolenie dla osób zajmujących się zakupami usług IT
Pobierz narzędzie ułatwiające automatyzację
Automatyzacja procesów produkcji mebli w dobie Przemysłu 4.0
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA