2018-03-06 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Faza doradztwa kapitałowego

Firma doradcza Savills dokonała wzmocnienia i zmian w ramach wybranych linii biznesowych w Polsce. Efektem jest stworzenie inwestycyjnego hubu oferującego kompleksowy zakres usług doradczych dla rynku inwestycji w nieruchomości komercyjne, który oparty jest na współpracy pomiędzy działami firmy.
Faza doradztwa kapitałowego (Żródło: Savills)

Zmiany w strukturze Savills obejmują nominację Tomasza Burasa na stanowisko dyrektora działu doradztwa inwestycyjnego, które będzie łączone z dotychczasowymi obowiązkami dyrektora zarządzającego Savills w Polsce. Tomasz Buras to jeden z najbardziej doświadczonych liderów branży nieruchomości komercyjnych. W ciągu dwóch lat od objęcia najwyższej funkcji w polskim oddziale firmy doprowadził do podwojenia przychodów i liczby pracowników Savills w Polsce.
W ramach nowego stanowiska Tomasz Buras współpracować będzie z Markiem Paczuskim, który zostaje awansowany na zastępcę dyrektora działu doradztwa inwestycyjnego. Marek posiada 13-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych. W trakcie swojej kariery z sukcesem doradzał przy transakcjach inwestycyjnych o łącznej wartości blisko 2 mld euro.
-Rynek inwestycji w nieruchomości komercyjne w Polsce wkracza w kolejną fazę rozwoju. W ramach niej rośnie znaczenie profesjonalnych i interdyscyplinarnych usług doradczych pozwalających podejmować trafne decyzje biznesowe. W Savills, zgodnie z naszą filozofią, staramy się nie tylko odpowiadać na nowe warunki rynkowe, ale przewidywać kierunek zmian. Nasza kompleksowa usługa to rozwiązanie, które pozwali naszym klientom budować przewagę na rynku- mówi Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills w Polsce.
Kolejną zmianą jest poszerzenie zakresu usług działu wycen i doradztwa, który zmienia nazwę na dział doradztwa kapitałowego i wycen (Corporate Finance & Valuation). Na czele zespołu stać będzie jego dotychczasowy dyrektor Kamil Kowa, który dodatkowo wszedł w skład zarządu Savills w Polsce. Kamil Kowa od trzech lat umacnia pozycję firmy na rynku wycen, m.in. dzięki wykorzystaniu autorskich rozwiązań IT wspierających procesy analizy nieruchomości (due diligence). Obecnie Kamil, wykorzystując kompetencje zdobyte w trakcie blisko 12-letniej kariery w firmie doradczej EY, poszerza zakres usług działu o kompleksowe doradztwo dla funduszy inwestycyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem transakcji portfelowych oraz nowych klas aktywów – mieszkań na wynajem (PRS) i akademików.


-Savills globalnie jest liderem na rynku domów studenckich i apartamentów na instytucjonalny wynajem. Stanowi to dla nas silne zaplecze wobec wzrostu zainteresowania nową klasą aktywów w naszej części Europy. Ponadto rosnąca skala działalności funduszy inwestycyjnych w Polsce sprawia, że szukają one wsparcia przy szybkiej analizie nieruchomości pod kątem transakcji portfelowych, a także doradztwa z zakresu finansowania nieruchomości. My na takie potrzeby jesteśmy w stanie odpowiedzieć– mówi Kamil Kowa, członek zarządu, dyrektor działu doradztwa kapitałowego i wycen w Savills.
W ramach nowego inwestycyjnego hubu, kompetencje z zakresu sektora nieruchomości handlowych uzupełni Monika Janczewska-Leja, która dołączyła do Savills w lutym 2018 r. jako nowy dyrektor działu doradztwa i wynajmu powierzchni handlowych. Monika wdraża w firmie nową strategię w odpowiedzi na rosnący wpływ sektora e-commerce na handel tradycyjny. Oprócz świadczenia usług z zakresu reprezentacji wynajmujących oraz najemców, będzie ona współpracować z innymi działami przy projektach w obszarze transakcji kupna i sprzedaży nieruchomości handlowych, dzieląc się swoim doświadczeniem i znajomością rynku handlowego.
-W Polsce Savills ma wiodącą pozycję na rynku wycen nieruchomości handlowych, posiadamy z roku na rok coraz silniejsze zaplecze specjalistów ds. wynajmu w sektorze biurowym, handlowym i magazynowym oraz jesteśmy cenionym doradcą przy obsłudze kluczowych transakcji inwestycyjnych. Usługi te działały dotychczas niezależnie, ale rynek inwestycyjny to obszar, który je spaja. Doradztwo wymaga obecnie coraz szerszych kompetencji. O sukcesie nie decydują już jednostki, ale siła całego zespołu. Opracowaliśmy strukturę, w której taka współpraca pomiędzy ekspertami z różnych dziedzin będzie efektywna i przyniesie naszym klientom wymierne korzyści- dodaje Tomasz Buras.
Savills to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Regularnie nagradzana w prestiżowych plebiscytach branżowych, w zeszłym roku wyróżniona została m.in. tytułem najlepszego doradcy biurowego roku oraz nagrodami indywidualnymi dla dyrektora zarządzającego Savills w Polsce, Tomasza Burasa. Savills regularnie uczestniczy w kluczowych transakcjach na rynku nieruchomości w Polsce, w ostatnich latach doradzając m.in. przy wynajmie największej powierzchni biurowej w Warszawie 2016 r. z udziałem agenta oraz drugiej największej biurowej transakcji najmu w stolicy w 2017 r., a także przy rekordowym w historii polskiego rynku inwestycyjnego zakupie większościowych udziałów w platformie Echo Prime Properties przez Redefine Properties.


Zobacz także

42 tys przesyłek/ h przetwarza hub DHL w Brukseli
Parku Hillwood Świecko wynajął 17 tys m kw producentowi osłon przeciwsłonecznych
Zalando zrealizuje kolejne centrum logistyczne w Polsce
Greencarrier otwiera nowy oddział w Distribution Park Sosnowiec
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Investa wynajmuje magazyn w City Logistics Wrocław I
Ponad 20 tys. mkw magazynu wynajęte w 7R Park Tczew
Największy obiekt magazynowy w Polsce: 123 600 mkw.
18 lat razem- współpraca developer z dystrybutorem AGD
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA