2017-11-20 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Opakowania na każdą okazję w Hillwood Marki

Producent i dystrybutor opakowań, właściciel sklepu internetowego www.e-hurtownia-opakowan.pl wynajął ponad 2 300 mkw. powierzchni magazynowo – produkcyjnej i biurowej w parku Hillwood Marki. Agencja AXI IMMO reprezentowała Klienta w negocjacjach umowy najmu.
Opakowania na każdą okazję w Hillwood Marki (Żródło: Axi Immo)
Właściciel sklepu internetowego www.e-hurtownia-opakowan.pl, producent i dystrybutor opakowań tekturowych zdecydował o konsolidacji dotychczasowych punktów dystrybucji oraz produkcji i podpisał kontrakt z deweloperem Hillwood na wynajem ponad 2 300 mkw. powierzchni z możliwością ekspansji w kompleksie Hillwood Marki. Firma w ramach wynajętej powierzchni będzie prowadzić działalność magazynową oraz lekką produkcję, dodatkowo będzie miała do dyspozycji ok. 310 mkw. powierzchni biurowej i socjalnej. W transakcji doradzała agencja AXI IMMO.
 
Firma wykonuje dla swoich klientów opakowania z  tektury 3 i  5-warstwowej oraz mikrofali. W swojej ofercie posiada również taśmy pakowe oraz inne produkty służące do pakowania i zabezpieczania towarów w transporcie. Jest szczególnie aktywna w wymagającym sektorze e-commerce koncentruje się na realizowaniu zamówień i dostaw w jak najkrótszym czasie. W portfolio jej klientów znajdują się m.in. takie marki jak: Kangu Self Storage, Rhenus Logistics, K-flex Polska, Red Bull Polska, ASM Spólka, Grupa MND, Fun with Mum, Złote Wyprzedaże, Butsklep.
 
 
„Zdecydowaliśmy się na konsolidację kilku magazynów na jednej powierzchni w ramach parku Hillwood Marki, aby usprawnić procesy magazynowania i kontroli nad zapasami, a w konsekwencji skrócić czas realizacji zleceń. Wybór padł na tę lokalizację, ponieważ była najbliższa dotychczas zajmowanym obiektom, co pozwoliło nam uniknąć reorganizacji sieci dystrybucji i pozostać w rejonie, do którego przywykli nasi klienci oraz pracownicy” – komentuje właścicielka firmy Hurtownia Opakowań Anna Gumowska.
 
„Klient zwrócił się do nas z zapytaniem o możliwość wynajęcia powierzchni magazynowej w okolicach Marek. Najemcy zależało na podniesieniu jakości powierzchni, konsolidacji dotychczasowych obiektów bez znaczącej zmiany lokalizacji. Analiza rynkowa pokazała, że najlepszym rozwiązaniem będzie wybór kompleksu Hillwood Marki” - komentuje Jakub Kokiernak, Industrial & Logistic Consultant z AXI IMMO.
 
 
Jakub Kokiernak dodaje, że „dynamiczny rozwój branży e-commerce oraz wzrost konsumpcji w Polsce ma znaczący wpływ na rynek opakowań, w ramach którego działa e-hurtownia-opakowan.pl. Obecnie w Polsce wzrasta on w tempie około 7 procent rocznie. Z tego powodu klientowi zaproponowaliśmy kompleks Hillwood Marki, który daje możliwość ekspansji w ramach jednego parku”.
 
Docelowo w parku Hillwood Marki mają powstać 3 budynki o łącznej powierzchni 88 tys. mkw. Centrum magazynowo – przemysłowe zlokalizowane jest na dwudziestohektarowym obszarze oddalonym o ok. 15 km od centrum  Warszawy, w pobliżu trasy ekspresowej S8. Jego dogodne położenie zapewnia dostęp do głównych dróg transportowych w kraju, obwodnicy Warszawy S8/S2 i autostrady A2. Ogromnym atutem jest rozwinięta sieć transportu publicznego łączącego Marki ze stolicą i okolicznymi miejscowościami.
 
źródło: AXI IMMO
 

Zobacz także

Ponad 82 000 m2 dla Corning w strykowskim parku
DB Schenker uruchamia centrum logistyczne w Madrycie
eMAG potraja powierzchnię zajmowaną w parku P3
SEGRO ponownie z prestiżową nagrodą CIJ Award
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Ekologia decyduje o wyborze opakowań przemysłowych i magazynowych
Magazyny stały się hitem rynku inwestycyjnego
Cel: minimalizacja odpadów niepodlegających recyklingowi
UL International wynajmuje BTS biurowo-magazynowy
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA