2017-08-28 | Magazynowe inwestycje i transakcje

FM Logistic i L'Oreal Warsaw Plant przedłużają umowę

L’Oréal Warsaw Plant, polska fabryka koncernu L’Oréal przedłużyła umowę z FM Logistic, czołowym międzynarodowym operatorem na rynku magazynowania, transportu i pakowania. Trwająca od 12 lat współpraca będzie kontynuowana. Na potrzeby L’Oréal Warsaw Plant FM Logistic przeznacza obecnie 64.000 m. kw. powierzchni swojego centrum logistycznego, z możliwością zwiększenia o kolejne 24.000 m. kw.
FM Logistic i L'Oreal Warsaw Plant przedłużają umowę (Żródło: FM Logistic)
12 lat współpracy
 
Historia współpracy obu firm sięga 2005 r., kiedy to FM Logistic rozpoczął świadczenie usług dla polskiej fabryki L’Oréal – wynajmując magazyn logistyczny w Ożarowie. W ramach strategii rozwoju FM Logistic w Polsce, firma ta zdecydowała się na wybudowanie własnego centrum logistycznego w Błoniu. Pierwszym klientem tego centrum, w grudniu 2007 r., stał się właśnie L’Oréal Warsaw Plant. Obecnie, centrum dystrybucyjne w Błoniu specjalizuje się w obsłudze sektorów przemysłowych (kosmetyki, high-tech) oraz branży farmaceutycznej.

Z roku na rok FM Logistic rozszerzał zakres usług świadczonych na rzecz L’Oréal Warsaw Plant. Obecnie oferuje kompleksowe usługi: składowania, transferów z fabryki pod Pruszkowem, wysyłki towarów do Europy Wschodniej, realizacji dostaw do Europy Zachodniej, a także poza kontynent europejski: Afryka, Bliski Wschód, Australia. W 2014 r. centrum logistyczne FM Logistic przekształciło się w międzynarodowy hub dla 4 fabryk grupy L’Oréal: w Polsce, Niemczech, Belgii i Francji.

„Długoletnia współpraca z L’Oréal Warsaw Plant pozwoliła nam na stworzenie warunków do szybkiej reakcji na potrzeby naszego partnera, dzięki czemu możemy w każdej chwili zaoferować mu optymalne rozwiązania np. pod kątem gęstości składowania. Czuję się pewnie mogąc zapewnić obecnie ale i w przyszłości dostosowanie się do zmieniających się oczekiwań naszych klientów” – powiedział Olivier Chollet, Dyrektor Centrum FM Logistic.
 
źródło: FM Logistic
 

Zobacz także

Stan rynku powierzchni przemysłowych i magazynowych
E-commerce w rozmiarze XL dla Arvato w Strykowie
Firma Savills podsumowuje pierwszą połowę roku
ROHLIG SUUS Logistics debiutuje w gliwickim parku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Palisander inwestuje 30 mln złotych w centrum dystrybucyjne
Żabka poszukuje operatorów wózków widłowych i logistyków
Dwa magazyny powiększą infrastrukturę FM Logistic
SpaceFactory realizuje prace projektowe i wykonawcze w Hillwood Kalwaria
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA