2017-08-28 | Magazynowe inwestycje i transakcje

FM Logistic i L'Oreal Warsaw Plant przedłużają umowę

L’Oréal Warsaw Plant, polska fabryka koncernu L’Oréal przedłużyła umowę z FM Logistic, czołowym międzynarodowym operatorem na rynku magazynowania, transportu i pakowania. Trwająca od 12 lat współpraca będzie kontynuowana. Na potrzeby L’Oréal Warsaw Plant FM Logistic przeznacza obecnie 64.000 m. kw. powierzchni swojego centrum logistycznego, z możliwością zwiększenia o kolejne 24.000 m. kw.
FM Logistic i L'Oreal Warsaw Plant przedłużają umowę (Żródło: FM Logistic)
12 lat współpracy
 
Historia współpracy obu firm sięga 2005 r., kiedy to FM Logistic rozpoczął świadczenie usług dla polskiej fabryki L’Oréal – wynajmując magazyn logistyczny w Ożarowie. W ramach strategii rozwoju FM Logistic w Polsce, firma ta zdecydowała się na wybudowanie własnego centrum logistycznego w Błoniu. Pierwszym klientem tego centrum, w grudniu 2007 r., stał się właśnie L’Oréal Warsaw Plant. Obecnie, centrum dystrybucyjne w Błoniu specjalizuje się w obsłudze sektorów przemysłowych (kosmetyki, high-tech) oraz branży farmaceutycznej.

Z roku na rok FM Logistic rozszerzał zakres usług świadczonych na rzecz L’Oréal Warsaw Plant. Obecnie oferuje kompleksowe usługi: składowania, transferów z fabryki pod Pruszkowem, wysyłki towarów do Europy Wschodniej, realizacji dostaw do Europy Zachodniej, a także poza kontynent europejski: Afryka, Bliski Wschód, Australia. W 2014 r. centrum logistyczne FM Logistic przekształciło się w międzynarodowy hub dla 4 fabryk grupy L’Oréal: w Polsce, Niemczech, Belgii i Francji.

„Długoletnia współpraca z L’Oréal Warsaw Plant pozwoliła nam na stworzenie warunków do szybkiej reakcji na potrzeby naszego partnera, dzięki czemu możemy w każdej chwili zaoferować mu optymalne rozwiązania np. pod kątem gęstości składowania. Czuję się pewnie mogąc zapewnić obecnie ale i w przyszłości dostosowanie się do zmieniających się oczekiwań naszych klientów” – powiedział Olivier Chollet, Dyrektor Centrum FM Logistic.
 
źródło: FM Logistic
 

Zobacz także

Stan rynku powierzchni przemysłowych i magazynowych
E-commerce w rozmiarze XL dla Arvato w Strykowie
Firma Savills podsumowuje pierwszą połowę roku
ROHLIG SUUS Logistics debiutuje w gliwickim parku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Konferencja FM Logistic- top wydarzenia wpływające na wyniki Grupy w 2017 r.
FM Logistic poprowadzi nowe centrum dystrybucji do klienta IKEA
EUROCOMMERCE coraz istotniejszym graczem na rynku
FM Logistic Operatorem Logistycznym Roku 2017
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA