2017-08-23 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Trzy hektary magazynu dla Arvato

Na zlecenie Arvato Polska w SEGRO Logistics Park Stryków powstaje 30 400 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. Nowe centrum dystrybucyjne Arvato będzie obsługiwało kanał e-commerce dla marek należących do spółki LPP SA. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Goldbeck, a w transakcji doradzała firma Colliers International.
Trzy hektary magazynu dla Arvato (Żródło: SEGRO)
Arvato Polska to jeden z największych dostawców usług outsourcingowych, który od ponad 20 lat działa na polskim rynku. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu medialnego Bertelsmann SE & Co. KGaA i prowadzi swoją działalność w ponad 40 krajach. Utworzenie nowej bazy logistycznej na terenie parku SEGRO w Strykowie to rezultat dynamicznego rozwoju spółki oraz efekt umowy podpisanej z polskim gigantem odzieżowym, firmą LPP S.A. Na 30 400 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej powstanie centrum obsługi e-commerce dla marek Reserved, Mohito, House i Sinsay, a także licząca 1 000 m2 część biurowa. Zakończenie budowy planowane jest na jesień bieżącego roku. Budynek znajdzie się na wysokości punktu poboru opłat i będzie doskonale widoczny z autostrady A2. Firma Arvato ma również zabezpieczoną opcję ekspansji powierzchni magazynowej o kolejne 30000 m2.
 
„Podczas realizacji projektu dbamy zarówno o jego efektywność ekologiczną – jak wszystkie nasze nowe obiekty zostanie on poddany surowej certyfikacji BREEAM – ale także o to, aby był przyjaznym miejscem pracy. W tym celu przewidzieliśmy m.in. dodatkowe naświetla dachowe w strefach dedykowanych kompletacji oraz częściowo przeszklone bramy. Tym samym istotnie zwiększy się dostęp do światła dziennego, co pozytywnie wpłynie na komfort pracy zatrudnionych osób. Z kolei nowoczesne oprawy LED zainstalowane na terenie całego budynku istotnie obniżą koszty jego użytkowania” – mówi Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną „Projekt dla Arvato rozpoczyna kolejny etap rozbudowy parku w Strykowie. Oprócz powierzchni magazynowej powstaje również nowa droga, która usprawni komunikację w parku wszystkim jego obecnym i przyszłym Klientom” – dodaje.
 
 
„Wśród czynników, które zadecydowały o wyborze parku logistycznego SEGRO w Strykowie były zarówno jego doskonała lokalizacja przy samej autostradzie, jak i perspektywiczna możliwość rozwoju realizowanego dla nas projektu. W związku z inwestycją na terenie SEGRO Logistics Park Stryków planujemy utworzenie aż 500 nowych miejsc pracy. Ze Strykowa będziemy obsługiwać e-commerce dla największych marek odzieżowych należących do firmy LPP S.A.. Szacujemy, że rocznie z obiektu znajdującego się w parku logistycznym SEGRO realizowane będą wysyłki kilkunastu milionów sztuk produktów, zarówno do klientów z Polski, jak również z krajów bałtyckich, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Słowacji, Rumunii oraz Węgier” – podsumowuje Lidia Ratajczak-Kluck, Dyrektor Obszaru SCM / Członek Zarządu.
 
„Jednym z głównych atutów Strykowa, który przyciąga firmy, jest jego centralne położenie w pobliżu ważnych szlaków komunikacyjnych, umożliwiające szybkie dotarcie do klientów. Skrócenie czasu dostawy do minimum jest kluczowym czynnikiem w błyskawicznie rozwijającej się branży e-commerce. SEGRO, świadome potrzeb firm z tego sektora, nie tylko oferuje doskonale zlokalizowane obiekty, ale zapewnia dostęp do rozwiniętej infrastruktury na terenie swoich parków, dzięki czemu szybkie dotarcie do klienta staje się standardem” – mówi Maciej Chmielewski, Partner w Colliers International, Dyrektor Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych.
 
SEGRO Logistics Park Stryków oferuje klientom nowoczesne powierzchnie magazynowe i produkcyjne. Jest to flagowy park dewelopera w Europie Środkowo-Wschodniej, położony w bliskiej odległości od skrzyżowania autostrady A1 (Północ-Południe) z autostradą A2 (Wschód i Zachód). Powierzchnia utworzonego w 2006 roku obiektu liczy obecnie 200 000 m2 i docelowo może zostać rozbudowana aż do 400 000 m2.
 
źródło: SEGRO
 

Zobacz także

Firma Savills podsumowuje pierwszą połowę roku
ROHLIG SUUS Logistics debiutuje w gliwickim parku
Komu zlecić budowę hali produkcyjnej lub magazynu?
7R zawarło umowę na wynajem 12 000 mkw. powierzchni
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rośnie portfel nieruchomości logistycznych SEGRO
SEGRO podwójnie nagrodzone w konkursie Eurobuild
Ponad 82 000 m2 dla Corning w strykowskim parku
SEGRO ponownie z prestiżową nagrodą CIJ Award
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA