2017-07-12 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Magazynie powiększ się!

Dachser, jeden z globalnych operatorów logistycznych, powiększa swój oddział w Strykowie pod Łodzią. Całość przedsięwzięcia, które ma zakończyć się w drugiej połowie 2018 r., obejmuje rozbudowę istniejącego magazynu o obiekty o łącznej powierzchni ponad 8 000 mkw. Oddanie do użytku nowej hali przeładunkowej przewidziane jest na IV kwartał 2017 roku.
Magazynie powiększ się! (Żródło: Dachser)
W ramach inwestycji prowadzonej na terenie swojego strykowskiego oddziału Dachser zwiększy tamtejszą powierzchnię magazynową o ok. 4500 mkw. Liczba ramp wzrośnie finalnie do 72. Znacznie zwiększy to możliwości przeładunkowe tego terminalu cross-dockingowego. Na dalszym etapie przedsięwzięcia powstanie nowoczesny trzykondygnacyjny biurowiec o powierzchni ok. 2400 mkw. Będzie się w nim mieściła oprócz oddziału m.in. siedziba polskiego zarządu firmy oraz agencja celna Dachser.  

„Dachser w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija, a Stryków to jeden z kluczowych punktów na logistycznej mapie kraju, więc znaczne rozbudowanie naszego oddziału stało się konieczne, by móc maksymalnie sprawnie realizować procesy logistyczne na rzecz współpracujących z nami przedsiębiorstw. To dla naszej firmy bardzo ważny krok, który przyniesie korzyści wszystkim stronom” - mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

„Budujemy bardzo nowoczesny obiekt, który znacznie usprawni nasze działania. Zdecydowanie zwiększymy zdolności przeładunkowe, magazyn będzie też dostosowany do przechowywania towarów niebezpiecznych. Zastosowane oświetlenia LED czy rekuperacji pozwoli nam oszczędzać energię. Aby minimalizować wpływ naszej działalności na środowisko będziemy m.in. gromadzić wodę deszczową. Chcemy, by było to też miejsce przyjazne pracownikom, znajdzie się tu więc stołówka, przestronny parking dla samochodów osobowych czy wiata na rowery” – dodaje Michał Simkowski, General Manager Dachser European Logistics.

Terminal w Strykowie jest obecnie jednym z ośmiu polskich oddziałów Dachser. Magazyn był pierwszą placówką operatora w naszym kraju, odkąd rozpoczął on tutaj działalność w 2006 r.
 
źródło: Dachser
 

Zobacz także

ESA Logistika obsługuje klienta z branży tytoniowej
BIK wynajmuje powierzchnię przeznaczoną na magazyny
Goodman ukończył kolejny etap centrum logistycznego
Wysyłka z SEGRO w Komornikach do Trynidadu i Tobago
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser chce zmniejszyć emisje CO2 o 9,6 tys. ton rocznie
Dachser zwiększa obroty na transporcie chemii
Pierwszy magazyn 7R Logistic na terenie Łodzi
Dachser będzie jeździł do jednego ze swoich trzech hubów
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA