2017-03-01 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Buenos dias Yusen!

Yusen Logistics, uruchomił nowe centrum logistyczne o powierzchni 5000 m2 niedaleko miasta Celaya w środkowym Meksyku. Nowy obiekt ma zaspokoić rosnące potrzeby krajowych i zagranicznych klientów z sektora motoryzacyjnego.
Buenos dias Yusen! (Żródło: Yusen Logistics)
Uroczyste otwarcie i ceremonia przecięcia wstęgi przez przedstawicieli wyższego kierownictwa spółki odbyła się w Centrum Logistycznym Bajio w mieście Apaseo el Grande w stanie Guanajuato w środę, 22 lutego 2017 r. W wydarzeniu uczestniczyli pracownicy Yusen Logistics oraz przedstawiciele lokalnych władz: gubernator stanu Guanajuato Miquel Marquez, burmistrz miasta Apaseo el Grande Gonzalo Gonzalez Centeno i burmistrz miasta Celaya Ramon Lemus Munoz Ledo.
 
Dzisiejsza uroczystość to nie tylko uruchomienie pierwszej klasy centrum magazynowego, wraz z placem kontenerowym i ciężarowym oferującym pełen zakres usług, lecz również otwarcie nowej siedziby Yusen Logistics w Meksyku. Dzięki umiejętności identyfikacji potrzeb klientów i dostarczaniu im unikalnych rozwiązań, które zaspakajają te potrzeby w skali globalnej, należymy dziś do światowej czołówki przedsiębiorstw logistycznych świadczących usługi najwyższej klasy. Centrum Logistyczne Bajio stanowi doskonały przykład odzwierciedlający nasze możliwości w tym zakresie - powiedział Jordan Dewart, President, Yusen Logistics Mexico.
 
 
Centrum Logistyczne Bajio będzie stanowić podstawę naszych globalnych działań na rynku motoryzacyjnym i pełnić rolę centrum zarządzania na rynku meksykańskim. Poprzez solidne ugruntowanie naszej pozycji w tym regionie będziemy mogli zapewnić dodatkowe wsparcie naszym klientom w sposób przyczyniający się do rozwoju lokalnej społeczności – powiedział Kenji Mizushima, President, Yusen Logistics Co., Ltd.
 
Nowy obiekt zajmuje obszar 17 akrów w Parku Przemysłowym Amistad w regionie Bajio, który jest obecnie jednym z największych klastrów motoryzacyjnych w Ameryce Łacińskiej. Magazyn obejmuje przestrzeń biurową o powierzchni 1000 m2, 10 bram załadunkowych, plac ciężarowy o powierzchni 6000 m2 i terminal kontenerów morskich o pojemności 1000 TEU. Pozostawiono wystarczająco dużo miejsca na ewentualną rozbudowę, w tym możliwość podwojenia powierzchni magazynowej i przestrzeni biurowej oraz dodania obiektu cross-dockingowego z 30 bramami załadunkowymi.
Centrum Logistyczne Bajio początkowo zatrudni 100 osób i będzie stopniowo zwiększać zatrudnienie wraz z powiększaniem się rozmiarów obiektu. Zaoferuje następujące usługi: planowanie harmonogramu dostaw „just in time”, krajowy transport ciężarowy, kolejowy i intermodalny, międzynarodowa spedycja, usługi importowe i eksportowe oraz usługi magazynowania.
 
źródło: Yusen Logistics
 
 
 

Zobacz także

Kolejne centrum logistyczne w Sosnowcu - w budowie.
Powstają magazyny na Śląsku i Podkarpaciu.
Nowa łódzka lokalizacja ROHLIG SUUS Logistic.
W Pniewach ruszył kolejny magazyn spółki Point of View.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Haier powierzył Yusen Logistics dystrybucję produktów
Yusen Logistics rozszerza współpracę z AstraZeneca
Yusen Logistics spełnia wymogi branży farmaceutycznej
Yusen Logistics uruchamia bramę dostaw dla sektora farmaceutycznego
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA