2017-03-01 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Buenos dias Yusen!

Yusen Logistics, uruchomił nowe centrum logistyczne o powierzchni 5000 m2 niedaleko miasta Celaya w środkowym Meksyku. Nowy obiekt ma zaspokoić rosnące potrzeby krajowych i zagranicznych klientów z sektora motoryzacyjnego.
Buenos dias Yusen! (Żródło: Yusen Logistics)
Uroczyste otwarcie i ceremonia przecięcia wstęgi przez przedstawicieli wyższego kierownictwa spółki odbyła się w Centrum Logistycznym Bajio w mieście Apaseo el Grande w stanie Guanajuato w środę, 22 lutego 2017 r. W wydarzeniu uczestniczyli pracownicy Yusen Logistics oraz przedstawiciele lokalnych władz: gubernator stanu Guanajuato Miquel Marquez, burmistrz miasta Apaseo el Grande Gonzalo Gonzalez Centeno i burmistrz miasta Celaya Ramon Lemus Munoz Ledo.
 
Dzisiejsza uroczystość to nie tylko uruchomienie pierwszej klasy centrum magazynowego, wraz z placem kontenerowym i ciężarowym oferującym pełen zakres usług, lecz również otwarcie nowej siedziby Yusen Logistics w Meksyku. Dzięki umiejętności identyfikacji potrzeb klientów i dostarczaniu im unikalnych rozwiązań, które zaspakajają te potrzeby w skali globalnej, należymy dziś do światowej czołówki przedsiębiorstw logistycznych świadczących usługi najwyższej klasy. Centrum Logistyczne Bajio stanowi doskonały przykład odzwierciedlający nasze możliwości w tym zakresie - powiedział Jordan Dewart, President, Yusen Logistics Mexico.
 
 
Centrum Logistyczne Bajio będzie stanowić podstawę naszych globalnych działań na rynku motoryzacyjnym i pełnić rolę centrum zarządzania na rynku meksykańskim. Poprzez solidne ugruntowanie naszej pozycji w tym regionie będziemy mogli zapewnić dodatkowe wsparcie naszym klientom w sposób przyczyniający się do rozwoju lokalnej społeczności – powiedział Kenji Mizushima, President, Yusen Logistics Co., Ltd.
 
Nowy obiekt zajmuje obszar 17 akrów w Parku Przemysłowym Amistad w regionie Bajio, który jest obecnie jednym z największych klastrów motoryzacyjnych w Ameryce Łacińskiej. Magazyn obejmuje przestrzeń biurową o powierzchni 1000 m2, 10 bram załadunkowych, plac ciężarowy o powierzchni 6000 m2 i terminal kontenerów morskich o pojemności 1000 TEU. Pozostawiono wystarczająco dużo miejsca na ewentualną rozbudowę, w tym możliwość podwojenia powierzchni magazynowej i przestrzeni biurowej oraz dodania obiektu cross-dockingowego z 30 bramami załadunkowymi.
Centrum Logistyczne Bajio początkowo zatrudni 100 osób i będzie stopniowo zwiększać zatrudnienie wraz z powiększaniem się rozmiarów obiektu. Zaoferuje następujące usługi: planowanie harmonogramu dostaw „just in time”, krajowy transport ciężarowy, kolejowy i intermodalny, międzynarodowa spedycja, usługi importowe i eksportowe oraz usługi magazynowania.
 
źródło: Yusen Logistics
 
 
 

Zobacz także

Kolejne centrum logistyczne w Sosnowcu - w budowie.
Powstają magazyny na Śląsku i Podkarpaciu.
Nowa łódzka lokalizacja ROHLIG SUUS Logistic.
W Pniewach ruszył kolejny magazyn spółki Point of View.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Yusen Logistics spełnia wymogi branży farmaceutycznej
Yusen Logistics uruchamia bramę dostaw dla sektora farmaceutycznego
Yusen İnci Lojistik nowym podmiotem gospodarczym na skutek fuzji spółek Yusen Logistics Turkey i İnci Lojistik
Yusen Logistics wygrał przetarg na dostawę komponentów motoryzacyjnych.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA