2017-01-19 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Ciąg dalszy ekspansji OT Logistics

OT Logistics, spółka stojąca na czele Grupy Kapitałowej, jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na zakup 51% udziałów w spółce AD Montecargo z Czarnogóry, zajmującej się kolejowymi przewozami towarowymi.
OT Logistics zaoferowała w ramach przetargu 2,5 mln euro za nabycie ok. 1,7 mln akcji, stanowiących 51% udziałów w spółce AD Montecargo, z możliwość subskrybowania nowych akcji w drodze podwyższenia kapitału, a także prawo do nabycia dodatkowego pakietu akcji posiadanych przez państwo Czarnogóry i instytucje państwowe. Ponadto, OT Logistics proponuje dodatkowe inwestycje o wartości 2,6 mln euro w celu lepszego wykorzystania potencjału i wzmocnienia konkurencyjności Montecargo.
 
 
„Ekspansja na Bałkanach jest ważnym ogniwem w rozwoju naszej działalności. Montecargo działa na perspektywicznym rynku kolejowym, który jest istotny z punktu widzenia rozwoju naszej działalności. Ta transakcja wpisuje się w realizację strategii OT Logistics i może zwiększyć nasze możliwości obsługi ładunków w korytarzu transportowym łączącym porty na Bałtyku i Adriatyku”  mówi Zbigniew Nowik, Prezes Zarządu OT Logistics.
 
Oferta przetargowa OT Logistics jest obecnie weryfikowana pod kątem formalnym. Po uzyskaniu formalnego potwierdzenia poprawności oferty, OT Logistics zostanie zaproszona do przystąpienia do negocjacji ze Skarbem Państwa w Czarnogórze.
 
Równolegle OT Logistics prowadzi negocjacje z władzami Czarnogóry w sprawie nabycia pakietu 30% udziałów w spółce Luka Bar AD BAR. To operator portu morskiego w Barze, który stwarza szerokie możliwości wykorzystania transportu intermodalnego na Bałkanach i umożliwia dogodny transport drogą morską m.in. produktów rolnych do Afryki i na Bliski Wschód.
 
źródło: OT Logistics
 

Zobacz także

DSV umacnia swoją pozycję w Afryce.
Operator logistyczny ID Logistics wynajmuje kolejne centrum logistyczne.
Humana wybiera FM Logistic na partnera.
Schnug wprowadza się do MLP Pruszków II.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

OT Logistics nabędzie dodatkowe 2,7% akcji Luka Rijeka
Próbny transport rzeczny nawozów dla Grupy Azoty zakończony sukcesem
OT Logistics zwiększa udział w Luka Rijeka do 32,56%
OT Logistics podtrzymuje chęć współpracy z rządem Czarnogóry
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA