2016-12-03 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Kolejny magazyn w Strykowie

Prologis poinformował o zakończeniu budowy obiektu typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 22 200 metrów kwadratowych dla firmy Arvato Polska – zajmującej się kompleksowym rozwiązaniami outsourcingowymi m.in. dla sektora e-commerce na terenie Prologis Park Stryków. Międzynarodowa firma doradcza CBRE pośredniczyła w transakcji zawarcia umowy.
Kolejny magazyn w Strykowie (Żródło: Prologis)
To już druga inwestycja Prologis rozpoczęta w tym roku w nowopowstającym parku w Strykowie a trzecia w Polsce Centralnej. W drugim kwartale rozpoczęto budowę 42 000 metrów kwadratowych dla firmy Agata w Piotrkowie Trybunalskim oraz 11 740 metrów kwadratowych dla niemieckiego operatora logistycznego Geis.
 
 
Arvato Polska świadczy kompleksowe usługi outsourcingowe w Polsce w zakresie trzech rozwiązań: SCM (zarządzanie siecią dostaw), CRM (wielokanałowa obsługa klientów) oraz FS (specjalistyczne usługi finansowe). Jako operator logistyczny, współpracuje z Prologis w Polsce już od 12 lat wynajmując ponad 30 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Prologis Park Błonie na potrzeby obsługi klientów m.in. z branży e-commerce, telekomunikacyjnej oraz farmaceutycznej.
 
„Magazyn w Strykowie powstał w związku z dalszym, intensywnym rozwojem naszych usług dla sektora e-commerce” powiedziała Lidia Ratajczak-Kluck, Dyrektor SG SCM i Członek Zarządu w Arvato Polska. „Wybraliśmy Prologis ze względu za szyte na miarę rozwiązania i fachowe doradztwo. Projekt musiał spełniać specyficzne wymagania dla firm z branży mody, zapewniając tym samym realizację najwyższej jakości usług. Eksperci Prologis zaproponowali nam dodatkowe wzmocnienie posadzki na całej powierzchni, aby zapewnić nam maksymalną elastyczność w zakresie lokalizacji antresoli”.  
 
 
„Dzięki naszemu bogatemu bankowi ziemi mogliśmy zaoferować atrakcyjną działkę wraz ze wszystkimi pozwoleniami oraz optymalny czas realizacji tej inwestycji” - komentuje Ewa Zawadzka vice president, head of land and development Prologis na Polskę. „Dodatkowymi atutami parku była również możliwość rozbudowy obiektu w przyszłości oraz dostęp do komunikacji miejskiej dla pracowników magazynu.”
 
„Rosnące zapotrzebowanie na szytą na miarę powierzchnię magazynową w Polsce Centralnej potwierdzają wyniki opracowanego przez nas wspólnie z Eyefortransport raportu „Rozwój Sieci Nieruchomości Logistycznych w Europie”, że to właśnie Polska Centralna jest najbardziej pożądaną lokalizacją logistyczną w Europie Środkowo – Wschodniej” dodała Zawadzka.
 
Prologis Park Stryków położony jest w odległości 1 kilometra od skrzyżowania dwóch głównych autostrad A1/E75 (Gdańsk-Wiedeń) i A2/E30 (Berlin-Moskwa). Infrastruktura drogowa zapewnia doskonałe połączenie z aglomeracją łódzką i z całym krajem. Park docelowo zajmie 80 500 metrów kwadratowych.
 
źródło: Prologis
 

Zobacz także

Tomasz Oczkowski objął stanowisko Dyrektora Handlowego w FM Logistic.
Dyrektor Generalny Dachser przedsiębiorcą roku.
Porozumienie gospodarczo-handlowe między UE a Kanadą, szansą na rozwój polskiej branży logistycznej.
Zakończono budowę drugiego etapu Goodman Poznań Airport Logistics Centre.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Prologis będzie przeprowadzał testy i eksperymenty
Krasnal Prolek nowym lokatorem Prologis Park Wrocław
Prologis sprzedał nieruchomości za ponad miliard dol.
Powstaje kolejny magazyn w regionie Polski Centralnej
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA