2016-02-24 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Waimea Logistic Park Korczowa: pierwsza hala na finiszu

Pierwsza hala w ramach kompleksu Waimea Logistic Park Korczowa jest już prawie gotowa. Zakończono wylewanie posadzki, prowadzone są prace przy wykańczaniu hali i montażu instalacji wewnętrznych. Przygotowywany jest także teren pod drogi wewnętrzne i place manewrowe.
Pierwsza hala w ramach kompleksu Waimea Logistic Park Korczowa jest już prawie gotowa. Źródło: Waimea Logistic
 
Pierwsza hala Waimea Logistic Park Korczowa o powierzchni 7 200 mkw. wyposażona w nowoczesne technologie będzie zapewniała możliwość prowadzenia szeroko rozumianych usług logistycznych. Najemcom z branży spożywczej zapewni warunki do magazynowania i przechowywania żywności w temperaturze od 6 do -25 stopni C. Park logistyczny docelowo będzie oferował usługi spedycyjne, odprawy celnej, możliwość wymiany walut oraz usługi gastronomiczne. W ramach projektu powstaje rozbudowana infrastruktura – przestronny plac manewrowy dla samochodów ciężarowych i osobowych, strzeżony parking dla samochodów ciężarowych. Waimea Logistic Park Korczowa będzie oferować całodobową obsługę dla TIR-ów oraz zaplecze socjalne dla kierowców wraz z kantyną.

W ramach kompleksu o łącznej powierzchni 50 000 mkw. powstaną trzy hale. Projekt Waimea Logistic Park Korczowa skierowany jest do firm z całej Europy, a zwłaszcza do tych, które chciałyby przechowywać, pakować lub korzystać z dostępnych usług logistycznych przed dostawą towarów na Ukrainę lub na inne rynki wschodnie.

Niewątpliwym atutem inwestycji Waimea Logistic Park Korczowa jest lokalizacja. Obiekt powstaje na 12 hektarowej działce w miejscowości Młyny na Podkarpaciu, 3 km od największego przejścia granicznego między Polską a Ukrainą – Korczowa. Położenie obiektu  na terenie powiatu jarosławskiego, na szlakach komunikacyjnych oraz nieduża odległość do przejść granicznych stwarzają dogodne warunki do inwestowania w tym regionie. Przez teren powiatu jarosławskiego przebiega autostrada A4 (E40) Jędrzychowice - Wrocław - Katowice - Rzeszów - Korczowa. Droga kontynuuje bieg niemieckiej autostrady A4 z kierunku Drezna, a także wpisuje się w ciąg europejskiej trasy bezpośredniej Wschód-Zachód E40. Kierowcy poruszający się autostradą A4 mogą korzystać na terenie powiatu jarosławskiego z węzła Korczowa. To ostatni na terenie Polski węzeł komunikacyjny, umożliwiający zjazd z autostrady A4 przed przekroczeniem polsko-ukraińskiej granicy.
 

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczy.com - KLIKNIJ


Inwestorem kompleksu logistycznego Waimea Logistic Park Korczowa jest firma EAST A4 Logistic Park 1 Sp. z o.o. należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A. Łączna wartość inwestycji Waimea Logistic Park Korczowa wynosi 110 mln zł, wartość pierwszego etapu wyniesie 26 mln zł.

Zobacz także

Firma Seifert Polska poszerzyła swoją ofertę magazynową o kolejną lokalizację - w Bielanach Wrocławskich.
Goodman rozszerza współpracę z Gestamp i kończy budowę pierwszych magazynów w Goodman Wrocław IV Logistics Centre.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jak osiągnąć płynne dostawy towarów bezpośrednio ze strefy magazynowej do gniazd produkcyjnych?
Największy magazyn GEFCO w Polsce powstaje pod Wrocławiem
Wall Protection – polimerowe zabezpieczenia ochronne do magazynów i hal przemysłowych
Zawieszono wiechę na Waimea Cargo Terminal Airport w Szczecinie
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA