2018-11-09 | Wydarzenia

Kod Innowacji GS1

Kod Innowacji to prestiżowe wyróżnienie przyznawane organizacjom, które wdrożyły światowe standardy GS1. W konkursie bierze udział 7 firm oraz 2 placówki medyczne, które zaimplementowały globalne rozwiązania. Od dziś internauci mogą oddać swój głos na najlepsze wdrożenie.
Do rywalizacji zgłosiły się dwie sieci handlowe Carrefour Polska z projektem Globalnej Sieci Synchronizacji Danych (GDSN), Makro Cash and Carry z wdrożeniem Elektronicznej Wymiany Dokumentów (EDI). Branżę e-commerce reprezentują dwie platformy zakupowe online – EMPIK i Carrefour Polska, które skutecznie wdrożyły numer GTIN (kod EAN) do jednoznacznej identyfikacji swoich produktów oraz firma IAI, twórca oprogramowania dla sklepów internetowych, który wdrożył standard GS1 SmartSearch, poprawiający widoczność produktów w internecie. W branży TSL dominuje Grupa Raben reprezentowana przez dwie polskie spółki Raben Logistics Polska oraz Fresh Logistics, obie korzystające ze standardowych komunikatów GS1 XML, ułatwiających przepływ informacji między operatorem logistycznym a klientem i jego odbiorcą. Na uwagę zasługują również wdrożenia w placówkach ochrony zdrowia, których celem jest usprawnienie procesów szpitalnych, minimalizacja błędów oraz ograniczenie czasu spędzonego przez personel medyczny na czynnościach administracyjnych. Rozwiązania GS1 w tym obszarze wdrożył Szpital Wojewódzki w Poznaniu oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

Oprócz głosowania internautów, które potrwa do 14 listopada i wyłoni najlepsze wdrożenie niezależne do branży, jury przyzna nagrodę w 4 kategoriach:

  • retail,
  • TSL,
  • e-commerce,
  • ochrona zdrowia.

Nagrody zostaną wręczone podczas konferencji Kod Innowacji, która odbędzie się 15 listopada w hotelu Sound Garden.

Zachęcamy do głosowania: www.kodinnowacji.pl

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły takie czasopisma i portale jak: Harvard Business Review, Forbes, Dziennik Gazeta Prawna, Menedżer Zdrowia, TSL Biznes, Nowoczesny Magazyn, Logistyka a Jakość, Logistics Manager, Logistyka, Pracujwlogistyce, Top Logistyk, Magazynowanie i Dystrybucja oraz portal logistyczny.com.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

W koło o produkcji, czyli VI Forum Nowoczesnej Produkcji
Czy polska branża motoryzacyjna gotowa jest na rewolucję?
Najnowszy numer czasopisma Kaizen już dostępny!
TransLogistica już za tydzień zarezerwuj termin już dziś!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Wystartowała 22. edycja konkursu WIKTORIA
Niedługo trzecia edycja Uniwersyteckiej Ligi Logistyków
Zakończył się pierwszy etap Olimpiady Logistycznej
Raben ze światowym standardem komunikacyjnym GS1
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA