2018-10-02 | Wydarzenia

Co wydarzyło się w Wałbrzychu?

Optymalizacja eksploatacji maszyn, systemy automatyki, outsourcing, bezpieczeństwo pracy, systemy zabezpieczeń, diagnostyka i profilaktyki – to jedne z głównych obszarów poruszonych na Konferencji Technicznej w Wałbrzychu. Było merytorycznie i praktycznie.
Co wydarzyło się w Wałbrzychu? (Żródło: Axon Media)
Rentowne i skuteczne rozwiązania UR to kluczowy cel każdego przedsiębiorstwa. Prawie 100 specjalistów przyjechało do Wałbrzycha w poszukiwaniu inspiracji oraz innowacji optymalizujących produkcję, biorąc udział w Konferencji Technicznej „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych”.

Program konferencji został przygotowany z myślą o praktycznym zastosowaniu wiedzy – nie brakowało przykładów rozwiązań, omówienia trendów i problemów branży, a także nowości. W sumie różne obszary z zakresu niezawodnej produkcji poruszyło 30 prelegentów i wystawców, w tym przedstawiciele firm: Pepperl+Fuchs, Murrelektronik, B&R Automatyka Przemysłowa, 7bar,ifm electronic, Kamery IR, Wago, UE Systems, Kärcher Polska, ADEGIS, SIBA Polska, BITNER, igus, VIMS, PROFEN i Newtech Engineering.

Była mowa m.in. o możliwościach zastosowania termowizji w zagadnieniach Utrzymania Ruchu do wykrywania anomalii temperaturowych, mogących świadczyć np. o potencjalnych awariach. W dalszej części zaprezentowano wiele ciekawych rozwiązań związanych z implantacją idei przemysłu 4.0 np. szerokie spektrum zastosowań urządzeń RFID w kontroli dostępu, jak również usprawnianiu montażu. Uczestnicy dowiedzieli się, jak skorzystać z uprzednio niedostępnych danych dotyczących energii i procesów, pochodzących z maszyn nieobjętych cyfryzacją.

Kolejne wystąpienia poruszyły tematy związane z urządzeniami decentralizacji instalacji, korzyściami płynącymi z użycia nowoczesnych interfejsów sieciowych do łączenia układów pomiarowych i wykonawczych czy outsourcingiem wyposażenia warsztatowego.

Drugi blok prelekcji minął pod hasłami ograniczeń strat w instalacjach sprężonego powietrza, zapobiegania potencjalnym awariom, stosowania interfejsu IO-Link i technologii ultradźwiękowej do wczesnej, bezkontaktowej detekcji uszkodzeń instalacji sprężonego powietrza, jak i łożysk tocznych, czystości w miejscu pracy. Była również mowa o nowoczesnych systemach zasilania oraz zabezpieczania i doboru bezpieczników w obwodach elektrycznych.

W ostatniej części konferencyjnej znalazły się nowości z zakresu doboru i bezpieczeństwa pożarowego kabli przeznaczonych do instalacji w budynkach zgodnie z Rozporządzeniem CPR Parlamentu Europejskiego i Rady (UE), bezsmarne i bezobsługowe rozwiązania z zakresu łożyskowania, technologii przegubowej, jak i prowadników kablowych, a także kamery do wzmacniania drgań i oprogramowania do ich analizy. Nie zabrakło także kwestii wsparcia serwisowego w zakresie napraw, wymiany i odkupu urządzeń elektronicznych stosowanych w systemach sterowania. Część prelekcyjną zakończył temat najważniejszych wymagań prawnych związanych z przeglądami okresowymi i specjalnymi maszyn, w tym interpretacja przepisów i rola użytkujących maszyny oraz ich odpowiedzialność za niedopełnienie obowiązków.

Konferencję uzupełniła część warsztatowa, których tematyka dotyczyła dobrych praktyk w efektywnym i bezpiecznym użytkowaniu sprężonego powietrza oraz kontroli jakości za pomocą czujników wizyjnych w osiąganiu wzrostu wydajności produkcyjnej.

Patronat nad konferencją w Wałbrzychu objęły: Krajowa Izba Gospodarcza, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK”, Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Dolnośląski Park Technologiczny.

W jesiennym cyklu Konferencji Technicznych zaplanowano jeszcze:

  • Automatyzacja i technika napędowa w zakładach produkcyjnych – 17.10, Toruń
  • Energia i media techniczne w zakładach produkcyjnych– 25.10, Zielona Góra
  • Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych – 14.11, Olsztyn
  • Nowoczesne rozwiązania i systemy intralogistyczne w zakładach produkcyjnych – 21.11, Szczecin
  • Automatyzacja i komunikacja sieciowa w zakładach produkcyjnych – 28.11, Bytom
  • Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych – 29.11, Bytom

Więcej na: www.konferencjetechniczne.pl

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Dowiedz się, jak innowacje wspomagają produkcję
Już w październiku ruszają wybuchowe Targi SYMAS
Pierwszy etap konkursu PROCON Awards za nami!
Zostały ostatnie miejsca na warsztaty Axon Media!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dwa wydarzenia dla przedstawicieli zakładów produkcyjnych!
Już wkrótce konferencje techniczne od Axon Media
Premierowe spotkanie dot. energii i mediów w produkcji
Zostały ostatnie miejsca na warsztaty Axon Media!
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA