2018-01-05 | Wydarzenia

C.Hartwig Gdynia: nowe usługi po fuzji

C.Hartwig Gdynia krajowy i międzynarodowy operator spedycyjny z Grupy Kapitałowej OT Logistics, łączy się z Sealand Logistics, swoją spółką zależną, specjalizującą się w międzynarodowej spedycji kontenerowej.
C.Hartwig Gdynia umacni swoją pozycję na rynku morskich przewozów kontenerowych i multimodalnych C.Hartwig Gdynia umacni swoją pozycję na rynku morskich przewozów kontenerowych i multimodalnych (Żródło: C.Hartwig)

Połączenie nastąpiło z początkiem 2018 roku. To finalny krok konsolidacji obu firm, którego celem jest usprawnienie obsługi klientów korzystających dotychczas z usług obu spedytorów i uproszczenie struktury Grupy Kapitałowej OT Logistics. Oba podmioty połączyły się poprzez przeniesienie całego majątku oraz praw Sealand Logistics na C.Hartwig Gdynia. W konsekwencji C.Hartwig Gdynia – najstarsza polska firma spedycyjna, działający nieprzerwanie od 1858 roku – będzie kontynuować dotychczasową działalność Sealand Logistics, umacniając swoją pozycję na rynku morskich przewozów kontenerowych i multimodalnych.

Zespół przejmowanej spółki dołączy do doświadczonego zespołu C.Hartwig Gdynia i będzie wspólnie oferował klientom dotychczasowe usługi pod marką C.Hartwig Gdynia. Fuzja obu firm pozwoli na dostarczenie klientom bardziej konkurencyjnych rozwiązań świadczonych przez jedną firmę. Klienci C.Hartwig Gdynia zyskają dodatkowe możliwości w transporcie towarów, w szczególności w spedycji kontenerowej. Dla dotychczasowych klientów Sealand Logistics połączenie obu podmiotów oznacza znaczne poszerzenie wachlarza oferowanych usług – C.Hartwig Gdynia ma bowiem specjalistyczny dział spedycji targowej, ponad 7 tyś. m2 powierzchni magazynowych oraz dział transportu drogowego, realizujący usługi w oparciu o własną flotę samochodową. Ponieważ posiada spółki zależne w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech, obejmuje całość łańcucha logistycznego swoich klientów. C.Hartwig Gdynia jest jedynym z nielicznych polskich spedytorów, który wykonuje usługi przewoźnika NVOCC (Non Vessel Operating Common Carrier) w obrotach między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Zgodnie z licencją przyznaną przez FMC (Federal Maritime Commission), oferuje bezpośrednie przewozy dom-dom w relacji Polska-USA i USA-Polska na bazie własnego konosamentu.

Spółka Sealand Logistics weszła w skład Grupy Kapitałowej OT Logistics w połowie 2016 roku, uzupełniając kompetencje Grupy w zakresie spedycji kontenerowej i międzynarodowego transportu morskiego.

C.Hartwig Gdynia z Grupy Kapitałowej OT Logistics jest spółką oferującą kompleksowe usługi z zakresu spedycji morskiej, lądowej i lotniczej, istniejącą na rynku od 1858 roku. Dążenie do utrzymania długoterminowych relacji z klientami jest czynnikiem motywującym firmę do ciągłej optymalizacji kosztów dla swoich partnerów biznesowych oraz do dbałości o najwyższą jakość usług i satysfakcję klienta. Nad zapewnieniem jak najwyższych standardów czuwa zespół blisko 260 doświadczonych specjalistów potrafiących szybko dostosować się do dynamicznie rozwijającego się otoczenia biznesowego. Firma posiada własne spółki zależne w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Oferuje swoje usługi w krajach Europy i Ameryki Płn. W swym portfolio ma już ponad 5 tysięcy klientów krajowych i zagranicznych, rocznie obsługując ponad 30 tysięcy kontenerów i przewożąc ponad 15 mln ton ładunków.

Sealand Logistics to firma spedycyjna, której dynamiczny rozwój w 2016 roku został wyróżniony nagrodą „Diamentów Forbesa” przyznawaną przez prestiżowy miesięcznik finansowy. Pomimo dość krótkiej historii, spółka pretenduje do miana lidera rynku spedycji kontenerowej w Polsce. Około pięćdziesięcioosobowy zespół może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży międzynarodowego transportu morskiego. Sealand Logistics w swojej bogatej ofercie posiada również usługi spedycji lotniczej, kolejowej oraz drogowej. Działa na wszystkich kierunkach geograficznych, współpracuje z wiodącymi światowymi armatorami i zawiera kontrakty na fracht morski do i z Dalekiego i Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, Australii oraz całej Europy. Spółka Sealand Logistics weszła w skład Grupy Kapitałowej OT Logistics w 2016 roku.

 


Zobacz także

Niedługo trzecia edycja Uniwersyteckiej Ligi Logistyków
Najnowszy numer czasopisma Kaizen już dostępny! Dwa artykuły dostępne dla wszystkich!
Pół miliona złotych na ratowanie życia chorych dzieci
Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Comarch pozwala usprawnić i zautomatyzować procesy
Modernlog - nowoczesność i innowacyjna logistyka
Platforma do obliczania kosztów w transporcie
Pozycja polskiej logistyki jest coraz lepsza
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA