2017-10-30 | Wydarzenia

MAGAZYN 4.0 - cyfrowa integracja procesów w intralogistyce

W dniu 19.10.2017 odbyła się już 3 edycja Forum MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI. W tym roku tematyką forum był MAGAZYN 4.0 Cyfrowa integracja procesów w intralogistyce. Wydarzenie zgromadziło ponad 200 uczestników z czołowych polskich firm, którzy stawiają na nowe technologie i rozwój swoich biznesów.
MAGAZYN 4.0 - cyfrowa integracja procesów w intralogistyce (Żródło: PROMAG)
„Digitalizacja i związane  z tym technologie takie jak: automatyzacja, internet rzeczy połączony ze sztuczną inteligencją, rozszerzona rzeczywistość,  praca w chmurze i BIG DATA, w najbliższym czasie będą zmieniać nasz świat i ten biznesowy, i ten społeczny. Technologie te zmienią wiele branż i podejście do biznesu. […] Przez brak rąk do pracy zmuszeni  będziemy eliminować człowieka z pracy fizycznej i oddawać robotom większość prac manualnych. Będzie to dla wszystkich duże wyzwanie technologiczne i organizacyjne. Stąd też musimy przygotować firmy do funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Dyskusję nad tym jak nowe technologie zmienią logistykę rozpoczęliśmy 2 lata temu podczas I Forum MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI. Sama widzę jak wiele zmieniło się przez te 2 lata. […] Nie możemy czekać na jutro, bo przyszłość zaczyna się dziś” – powiedziała podczas otwarcia forum Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PROMAG S.A. Karolina Tokarz. Prelegenci pokazali w swoich wystąpieniach jak to jutro może wyglądać w intralogistyce.
 

Poza prelekcjami jak zwykle mocnym punktem wydarzenia były praktyczne pokazy rozwiązań, które powoli wkraczają do polskich magazynów. Uczestnicy forum mieli możliwość zobaczyć na żywo jak pracuje automatyczna linia składowania, transportu, kompletacji i identyfikacji produktów oraz automatyczny magazyn wyposażony w autorskie rozwiązanie PROMAG: system gęstego składowania z wózkiem wahadłowym AutoMAG Shuttle i wózkiem transferowym AutoMAG MOVER. Duże zainteresowanie i liczne pytania ze strony gości wzbudziły też wózki autonomiczne i roboty pick-n-place. Na stoiskach przygotowanych w CTM PROMAG uczestnicy mogli zobaczyć jak można monitorować pracę wózków widłowych i przeprowadzać symulację procesów za pomocą wirtualnej rzeczywistości. W napiętym planie forum znalazła się też wycieczka do nowoczesnego magazynu, w którym goście znaleźli wiele ciekawych rozwiązań do implementacji w swoich firmach.

III Forum MAGAZYN 4.0 pokazało, że zapotrzebowanie na dyskusję o przyszłości intralogistyki jest duże. Polskie firmy są gotowe do rewolucji cyfrowej ale brakuje im wiedzy jak to zrobić. CENTRUM TECHNIKI MAGAZYNOWEJ PROMAG i odbywające się w nim wydarzenia są odpowiedzią na te potrzeby.
 
Relacja zdjęciowa z wydarzenia tutaj
 

Zobacz także

MODERNLOG 2018 - znamy datę kolejnej edycji jedynych targów dla logistyki przemysłu
Targi Logistyki Magazynowej INTRALOMAG coraz bliżej
Rekordowe targi TransPoland już w listopadzie
Kongres Kolejowy odbędzie się po raz siódmy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jak skutecznie dostarczać materiały do gniazd produkcyjnych?
Automatyzacja procesów produkcji mebli w dobie Przemysłu 4.0
Jakie wyzwania stawia przed nami Industry 4.0?
Jak wdrożyć innowacje - VI Forum Nowoczesnej Produkcji
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA