2017-09-21 | Wydarzenia

Rusza 3. edycja Plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL”

Ruszyła rejestracja ankiet i przyjmowanie zgłoszeń w ogólnopolskim plebiscycie „Przyjazny Pracodawca TSL’2017”. To już 3. edycja jedynego konkursu w Polsce, który dedykowany jest wyłącznie pracodawcom z branży Transport – Spedycja - Logistyka. Plebiscyt organizowany jest przez portal Pracujwlogistyce.pl i V Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland Translogistica (8-10 listopada 2017, EXPO XXI Warszawa).
Ideą plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL” jest promowanie tych firm, które dbają o stabilność i rozwój miejsc pracy, rozwój kompetencji i talentów oraz różnorodność w organizacji, zapewniając jednocześnie godne i przyjazne warunki zatrudnienia. Kapituła konkursu wyróżnia trzy firmy – małą, średnią i dużą, które w szczególny sposób dbają o warunki zatrudnienia oraz wykazują się troską o pracownika.
 
Warto podkreślić, że nie są pobierane żadne opłaty za udział w plebiscycie i jest on organizowany non profit, a organizatorzy zapraszają do udziału w nim wszystkich pracodawców – małe, średnie i duże firmy. Każdy z pracodawców ma szansę na tytuł i równe szanse na zmierzenie się w obrębie grupy firm konkurencyjnych. Nagroda jest przydzielana w trzech kategoriach:  

- firmy małe zatrudniające do 50 pracowników;
- firmy średnie zatrudniające od 51 do 500 pracowników;
- firmy duże / korporacje powyżej 500 pracowników.

Ocena pracodawców dokonywana jest za pomocą miarodajnej ankiety, którą wypełniają firmy, zgłaszające się do Plebiscytu - o wygranej decyduje liczba uzyskanych punktów. W tym roku, Pracodawcy oceniani będą za działalność w trzech obszarach:

- rozwój kadr,
- wynagrodzenie i motywacja,
- work-life-balance – praca a rodzina.
 
Plebiscyt a wyzwania rynku pracy

Zwieńczeniem plebiscytu, jak co roku, będzie seminarium nt. najnowszych wyzwań na rynku pracy TSL, które organizuje portal Pracujwlogistyce.pl w drugim dniu Targów TransPoland Translogistica. W trackie seminarium omawiany jest raport, który powstaje jako opracowanie zbiorcze na bazie ankiet pracodawców, zgłaszających się do plebiscytu. Oprócz tego, zaproszeni eksperci omawiają najistotniejsze problemy, które dotykają przedsiębiorców w sferze zarządzania kadrami.
 

"Zmiany na rynku pracy, które zaszły w ostatnim roku skłoniły nas do spojrzenia nieco inaczej na ankietę i pytania w niej zawarte. W tym roku, w odróżnieniu od pytań
z poprzedniej edycji, postanowiliśmy zapytać o work – life – balance, czyli to, co pracownicy cenią sobie dzisiaj równie wysoko jak wynagrodzenie" – mówi Beata Trochymiak, redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl. "W dobie rynku pracownika, dzisiaj każdy stara się zapewnić jak najlepsze warunki pracy, ale nie każdy potrafi się wyróżnić na tle konkurencji. Jednym ze sposobów jest nasz plebiscyt „Przyjazny Pracodawca TSL”, w którym może wziąć udział każda firma, bez względu na jej wielkość i zasięg działania. Zachęcam do wypełnienia ankiety, bo to nic nie kosztuje, a daje również możliwość spojrzenia i dokonania autooceny" – dodaje Beata Trochymiak.
 
"Jestem przekonany, że 3. edycja plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL’2017” będzie sukcesem i cieszę się, że firmy tak chętnie biorą udział w tym prestiżowym konkursie. Plebiscyt jest specjalnym wydarzeniem V Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland Translogistica, w których z roku na rok bierze udział coraz więcej firm nie tylko z Polski, ale i z różnych zakątków świata. To największe tego typu wydarzenie w tej części Europy i najlepsze miejsce do zaprezentowania swojej firmy, również jako pracodawca" – podkreśla Paweł Konowałek, menedżer V Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland Translogistica.

Rozstrzygnięcie plebiscytu oraz wręczenie statuetek „Przyjazny Pracodawca TSL 2017”, jak co roku odbędzie się w trakcie uroczystej Gali Targów - 9 listopada 2017 roku w Warszawie.
 
Szczegóły i ankietę do zgłoszenia w plebiscycie można znaleźć pod adresem: http://trans-poland.pl/ppptsl  oraz www.pracujwlogistyce.pl.
 
źródło: TransPoland Translogistica
 

Zobacz także

Konferencja o tym, jak zoptymalizować zużycie energii
O systemach klasy WMS i TMS na konferencji
Co nas czeka na XIV Kongresie GEMBAKAIZEN?
Czwarty numer w tym roku Top Logistyk już dostępny - zobacz, co w numerze i przeczytaj wybrane artykuły.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Niedługo trzecia edycja Uniwersyteckiej Ligi Logistyków
Rekordowa V edycja targów TransPoland Translogistica!
„Przyjazny Pracodawca TSL 2017” - poznajcie laureatów
Zakończył się pierwszy etap Olimpiady Logistycznej
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA