2017-05-11 | Wydarzenia

Bar nie dla OT Logistics

Grupa OT Logistics otrzymała oficjalną informację od władz Czarnogóry o anulowaniu przetargów na sprzedaż udziałów w Luka Bar AD, operatora portu w Barze, oraz kolejowym przewoźniku AD Montecargo. OT Logistics uważa, że oferta na zakup w/w udziałów w pełni pokrywa się z celami oraz warunkami przetargu i w związku z tym złożyła odwołanie od decyzji czarnogórskiej Rady ds. Prywatyzacji. W dokumencie spółka wyraziła gotowośc wznowienia rozmów z rządem Czarnogóry w sprawie rozwoju portu w Barze.
OT Logistics jest zaskoczone decyzją Rady ds. Prywatyzacji, zwłaszcza w świetle zakończonych niedawno negocjacji z Komisją Przetargową. Zarząd OT Logistics uważa, że jej oferta odpowiada wszyskim celom i warunkom dokumentacji przetargowej, a ponadto uwzględnia stanowiska Komisji Przetargowej oraz lokalnych związków zawodowych. Spółka złożyła formalne odwołanie od decyzji władz Czarnogóry.
 
“Oferta OT Logistics w przetargu na prywatyzację Luka Bar AD i AD Montecargo została starannie przygotowana na podstawie finansowego i prawnego procesu due diligence w obu spółkach. Prywatyzacja ma przyspieszyć ich rozwój. Uważamy, że nasza oferta w pełni pokrywa się z celami, kryteriami oraz warunkami przetargu, co znajduje potwierdzenie w dokumentacji przetargowej oraz stwierdzeniach przetargowej Komisji Prywatyzacyjnej” stwierdził Piotr Ambrozowicz, wiceprezes OT Logistics.
 
 
Zarząd OT Logistics wierzy, że władze Czarnogóry są gotowe na współpracę i partnerstwo z inwestorami z Unii Europejskiej. W związku z tym jest gotowy wznowić rozmowy z rządem Czarnogóry w celu wypracowania skutecznych rozwiązań zmierzających do rozwoju portu w Barze w interesie Czarnogóry, jej obywateli, społeczności lokalnej, pracowników portu oraz mniejszościowych akcjonariuszy.
 
„Mamy nadzieję, że OT Logistics będzie uczestniczyło w rozwoju portu w Barze oraz AD Montecargo”, powiedział wiceprezes Piotr Ambrozowicz. „Uważamy, ze potencjał grupy OTL oraz planowany program inwestycyjny mogą wygenerować synergie z korzyścią dla portu w Barze, rynku przewozów kolejowych oraz dla całej gospodarki Czarnogóry”.
 
W marcu Grupa OT Logistics zakończyła negocjacje z rządem Czarnogóry w sprawie nabycia udziałów w Luka Bar AD oraz AD Montecargo. Uzgodniono, że OT Logistics zapłaci 8.52 mln euro za 30% udział w Luka Bar, operatora portu w Barze, oraz 2,5 mln euro za 51% udział w AD Montecargo. OTL zobowiązał się do przeprowadzenia programów inwestycyjnych w obu spółkach na łączną kwotę ok. 17,45 mln euro, do utrzymania zatrudnienia oraz przestrzegania zapisów obowiązujących układów zbiorowych, w tym m. in. podniesienie płacy minimalnej.
 
źródło: OT Logistics
 
 
 
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

OT Logistics nabędzie dodatkowe 2,7% akcji Luka Rijeka
Próbny transport rzeczny nawozów dla Grupy Azoty zakończony sukcesem
Katar i Ukraina - nowe kierunki współpracy Portu Gdańsk
OT Logistics zwiększa udział w Luka Rijeka do 32,56%
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA