2016-11-24 | Wydarzenia

Volvo: sporty ekstremalne

W nowym filmie z cyklu „Live Test” paralotniarz i Volvo FH odbywają zapierającą dech w piersiach podróż. Zadaniem pojazdu jest utrzymanie paralotni w powietrzu, holując ją pod górę po krętej drodze. Warunkiem powodzenia jest utrzymywanie przez samochód ciężarowy stałej prędkości. Premiera filmu „The Flying Passenger” będzie miała miejsce 29 listopada na platformach cyfrowych Volvo Trucks.
Kadr z filmu "The flying passenger" Kadr z filmu "The flying passenger" (Żródło: Volvo Trucks)
Unikatowy układ napędowy Volvo Trucks ze skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch stanowi obietnicę należytych właściwości jezdnych przy niskim zużyciu paliwa. W swoim najnowszym teście na żywo Volvo Trucks wystawia osiągi układu napędu na próbę, podczepiając paralotniarza do Volvo FH. Test ten to pierwszy w historii popis kaskaderski z wykorzystaniem samochodu ciężarowego i paralotni.
 
 
- Każdy kierowca samochodu ciężarowego wie, jak trudno jest utrzymać stałą prędkość jazdy w terenie górzystym. Potrzebny jest silnik i skrzynia biegów zapewniające odpowiednie właściwości jezdne. I właśnie te wyjątkowe osiągi i efektywność naszego udoskonalonego układu napędowego ilustruje film „The Flying Passenger" - mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.
 

W teście wykorzystano pojazd Volvo FH wyposażony w zmodernizowany silnik D13 Euro 6 i skrzynię biegów I-Shift Dual Clutch. Podwójne sprzęgło umożliwia zmianę biegów pod obciążeniem, dzięki czemu samochód ciężarowy nie traci prędkości w chwili zmiany przełożenia.
 
- Jazda na wysokich biegach i płynna ich zmiana mają istotny wpływ na ekonomikę paliwową. I właśnie to gwarantuje I-Shift Dual Clutch: płynną jazdę z niską prędkością obrotową silnika - mówi Staffan Wendeberg, menedżer produktu ds. Volvo FH i segmentu transportu długodystansowego.
 
Oczekiwany film to najnowszy odcinek cyklu „Live Test", prezentującego cechy samochodu ciężarowego w niecodzienny sposób. Wcześniej ogromną popularność na całym świecie zdobyły produkcje, takie jak „The Epic Split", „Look Who's Driving" czy „The Hamster Stunt". 
 

Zobacz także

Volvo FH16 i I-Shift z biegami pełzającymi wprawiają w ruch masę 750 ton.
Volvo Trucks i najsilniejszy człowiek na świecie wspólnie przeprowadzają ekstremalny test transportowy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Największe na świecie zawody dla mechaników
Volvo koncentruje się na niechronionych użytkownikach dróg
Volvo FH i FH16 w unikatowym wydaniu.
Ruszyła ogólnopolska akcja społeczna Profesjonalni Kierowcy.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA