2016-10-11 | Wydarzenia

Logistycy zaśpiewali Gaudeamus

1 października w murach Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu zabrzmiały dźwięki uroczystego hymnu Gaudeamus. W podniosły sposób kolejny rok akademicki rozpoczęli studenci logistyki. Tej jesieni w poczet społeczności akademickiej WSL przyjętych zostało prawie 1000 osób.
Logistycy zaśpiewali Gaudeamus (Żródło: WSL)

Inauguracja roku akademickiego rozpoczęła się uroczystym przemówieniem Rektora Wyższej Szkoły Logistyki, prof. zw. dr. hab. Andrzeja Korzeniowskiego dr. h.c. Młodym adeptom logistyki życzył powodzenia na edukacyjnej ścieżce, owocnego wykorzystania okresu spędzonego na uczelni oraz satysfakcji płynącej z poszerzania horyzontów. Zapewnił, że uczelnia dołoży wszelkich starań, aby pod okiem wybitnych specjalistów młodzi logistycy mogli rozwinąć skrzydła, zdobywać nowe kompetencje, wiedzę i doświadczenie. 

Jak co roku podczas uroczystości w szczególny sposób docenione zostały osoby oraz przedsiębiorstwa, których zaangażowanie i wkład w kształcenie młodych ludzi przekładają się na dynamiczny rozwój Wyższej Szkoły Logistyki. To dzięki ich wsparciu pierwsza uczelnia logistyczna w Polsce kształci praktycznie i interdyscyplinarnie. Medale „Za zasługi dla rozwoju WSL” z rąk Rektora otrzymali: dr inż. Stanisław Krzyżaniak, doc. dr Ireneusz Wrociński, przedsiębiorstwo TimoCom Soft - und Hardware GmbH oraz IMPERIAL Logistics.

Za osiągnięcia w pracy naukowej oraz za owocne działania na rzecz rozwoju Wyższej Szkoły Logistyki nagrody otrzymali pracownicy uczelni. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się: dr Ryszard Orliński, dr inż. Michał Adamczak, mgr Anna Cyplik, mgr Katarzyna Krupczyńska-Wysocka oraz mgr Mateusz Hoppe.

Inaugurację roku akademickiego w Wyższej Szkole Logistyki uświetnił wykład inauguracyjny wygłoszony przez prof. zw. dr. hab. Jarosława Witkowskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Prelekcja dotycząca logistyki firm japońskich w Europie zrobiła wrażenie zarówno na studentach, jak i na zaproszonych gościach.

-Cieszymy się, że kolejne pokolenie adeptów logistyki postanowiło poszerzać swoją wiedzę oraz zdobywać nowe umiejętności w murach naszej uczelni. Dziś jeszcze z pewną nieśmiałością rozglądają się po budynku szkoły i biorą udział w pierwszych zajęciach dydaktycznych. Za kilkanaście lat wielu z nich ponownie weźmie udział w uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego zajmując honorowe miejsca wśród prezesów i dyrektorów firm, którzy aktywnie współpracują z Wyższą Szkołą Logistyki – powiedział po uroczystości Wojciech Zalewski, wicekanclerz WSL. 

Inaugurację Roku Akademickiego w Wyższej Szkole Logistyki swoją obecnością zaszczyciło wiele ważnych osobistości świata nauki i biznesu: prezesi i dyrektorzy najważniejszych przedsiębiorstw z branży TSL, władze innych poznańskich uczelni, pracownicy Instytutu Logistyki i Magazynowania oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania. Tego dnia najważniejsi byli jednak studenci – w roku akademickim 2016/2017 blisko 1000 osób dołączyło do braci studenckiej WSL. Uroczysta Inauguracja to symboliczne otwarcie nowego etapu w ich życiu.

 
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Studiuj logistykę i pracuj w CL Żabka
Hellmann Worldwide Logistics wspiera Turniej Wiedzy o Spedycji
Zapotrzebowanie na specjalistów w TSL winduje zarobki w branży
Jak zapewnić sprawne działania logistyki wewnętrznej i podnieść jej efektywność?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA