2018-11-30 | Głos z rynku

Inwestycja w elektromobilność o wartości 10 milionów dolarów

ABB buduje nową globalną siedzibę główną i centrum badawczo-rozwojowe spełniające standardy zrównoważonego rozwoju, aby umacniać pozycję lidera w dziedzinie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych.
Inwestycja w elektromobilność o wartości 10 milionów dolarów (Żródło: ABB)
Warty 10 milionów dolarów obiekt o powierzchni 3600 m2, którego ukończenie zaplanowano na czerwiec 2019 roku, podkreśla zaangażowanie ABB w rozwój zrównoważonej mobilności. W ostatnim czasie ważnym dowodem uznania dla ABB w skali globalnej było sklasyfikowanie firmy przez magazyn Fortune na 8. miejscu wśród przedsiębiorstw, które „zmieniają świat” — za rozwój poczyniony w dziedzinie elektromobilności i ładowania pojazdów elektrycznych.

„Inwestycja w nową siedzibę i centrum badawczo-rozwojowe wpisuje się w zaangażowanie firmy w przywództwo technologiczne i wyznaczanie standardów w zakresie zrównoważonej mobilności. Obiekt pozwoli nam przyspieszyć tempo badania i rozwijania produktów, abyśmy mogli jeszcze szybciej wprowadzać na rynek nasze innowacyjne rozwiązania” – mówi Frank Muehlon, dyrektor biznesu ładowania pojazdów elektrycznych w ABB.

Budynek usytuowany w południowej części kampusu Uniwersytetu Technicznego w Delft pomieści do 120 osób. ABB sygnalizuje w ten sposób powrót swojego biznesu ładowania pojazdów elektrycznych do źródeł. Założyciele firmy Epyon (startupu zajmującego się ładowaniem pojazdów elektrycznych, zakupionego przez ABB w 2011 r.) byli absolwentami Uniwersytetu Technicznego w Delft.

W pracach nad stacjami ładowania ABB stawia przede wszystkim na interoperacyjność. Dlatego też budynek zostanie wyposażony w najnowsze technologie, zapewniające kompatybilność ładowarek ABB ze wszystkimi rodzajami pojazdów. Właśnie w tym celu zbudowano specjalne symulatory, a 95% prób będzie przeprowadzanych na cyfrowej kopii pojazdu wgranej do takiego urządzenia.

Symulator nie pozwala jednak na badanie samochodów i ładowarek w warunkach upalnej lub mroźnej pogody, dlatego ABB opracowuje specjalne komory klimatyczne, w których instalacje zostaną wystawione na działanie skrajnych warunków, w tym temperatury od -40 do +40 stopni Celsjusza i wysokiej wilgotności.

W obiekcie będą również prowadzone prace nad systemami ładowania dla szybko rozwijającego się segmentu autobusów elektrycznych. Pomieszczenia testowe będą na tyle duże, aby umożliwić wjazd autobusu miejskiego.

W ramach zaangażowania firmy ABB na rzecz życia bez zużywania zasobów Ziemi, kluczową kwestią było nie tylko zaprojektowanie budynku, w którym można by pracować nad zrównoważoną mobilnością, ale również takiego, który sam byłby w stu procentach zgodny ze standardami zrównoważonego rozwoju.

Ogrzewanie i chłodzenie kompleksu ABB będzie zapewnione dzięki połączeniu z elektrociepłownią geotermalną Uniwersytetu Technicznego w Delft. Na dachu znajdą się panele fotowoltaiczne z falownikami ABB, przekształcającymi prąd stały uzyskany w ogniwach na prąd zmienny, który można wykorzystać do zasilania obiektu.

ABB wykorzysta w całym budynku również własne rozwiązania, w tym transformatory, rozdzielnice, produkty dla inteligentnych budynków i elementy zabezpieczeń, w tym wyłączniki instalacyjne, wyłączniki różnicowoprądowe, ograniczniki przepięć oraz akcesoria sterujące, sygnalizacyjne i pomiarowe.

„Nowy budynek stanowi istotny krok w ciągłym rozwoju naszego biznesu ładowania pojazdów elektrycznych. Najważniejszym czynnikiem napędzającym rozwój technologiczny są utalentowane kadry. Nie moglibyśmy marzyć o bardziej inspirującej lokalizacji niż kampus Uniwersytetu Technicznego w Delft, gdzie będzie nas otaczało przyszłe pokolenie inżynierów elektryków i specjalistów w dziedzinie inżynierii przemysłowej” − podsumowuje Frank Muehlon.

W ramach współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Delft nowy obiekt ABB zaoferuje praktyki jego studentom kształcącym się na poziomie magisterskim i doktoranckim.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Znacznie większa podaż, nieznacznie niższe ceny
Karta DKV akceptowalna w Europie na kolejnych stacjach
Dołącz do redakcji portalu logistyczny.com!
Jak Zalando przygotowuje się do Black Friday?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA