2018-10-04 | Głos z rynku

Aż 1/3 ciężarówek jeździ pusta

Everoad to rewolucyjna platforma cyfrowa, pozwalająca na połączenie małych i średniej wielkości firm transportowych bezpośrednio z międzynarodowymi korporacjami oraz sieciami handlowymi. Europejski rynek transportu drogowego szacuje się na około 300 miliardów Euro. Rynek jest bardzo rozdrobniony, aż 90 procent firm transportowych posiada w swojej flocie mniej niż 10 samochodów ciężarowych.
everroad
 
Rynek jest nieefektywny, bo 1/3 ciężarówek jeździ pusta, co ma ogromny wpływ na marżę i ceny, a także na środowisko. W bazie Everoad znajduje się ponad 3000 certyfikowanych przewoźników posiadających łącznie ponad 250 000 samochodów w całej Europie.

Everoad pozyskało do tej pory 20 milionów dolarów finansowania za pośrednictwem kultowych inwestorów, takich jak Tony Fadell (twórca Iphone / Ipod), Xavier Niel (Free Télécom) lub Roger Crook (ex DHL) oraz funduszy inwestycyjnych.

Przedsiębiorstwo współpracuje z ponad 5000 średnich i małych przedsiębiorstw, ale także z największymi międzynarodowymi firmami, jak na przykład Unilever, Procter & Gamble, PepsiCo, ESSITY etc. Everoad oferuje dla swoich klientów unikatowe rozwiązanie, które pozwala na zarządzanie sporadycznymi zleceniami transportowymi, tak zwanymi ,,spotowymi", a także regularną współpracę, opartą na codziennych zleceniach, pozwalając na redukcję kosztów w transporcie, nawet do 20 procent. Ponadto platforma zapewnia monitorowanie przesyłek, czyli tak zwany truck & trace oraz biuro obsługi klienta dostępne przez 24 godziny na dobę. Everoad posiada możliwość zaaranżowania każdego typu i rodzaju transportu drogowego w Europie.
 

Dla firm transportowych platforma dostępna jest bezpłatnie. Everoad jest największą siecią transportową, zrzeszającą ponad 3000 przewoźników i ponad 250 000 ciężarówek. Firma zapewnia płatności dla przewoźników do 72h po dostarczeniu przesyłki do odbiorcy i otrzymaniu faktury za usługę, co jest rewolucją na rynku! Dzięki platformie małe i średnie firmy transportowe otrzymują możliwość współpracy bezpośrednio z największymi firmami oraz sieciami handlowymi, co skutkuje większą ilością zleceń oraz redukcją pustych kilometrów.

Założycielem i szefem firmy jest 32 letni Maxime Legardez, który upatruje w Polsce ogromne możliwości dla platformy Everoad. Zespół Everoad to ponad 70 pracowników ze średnią wieku 28 lat, który tworzy gigantyczną, technologiczną rewolucję w tradycyjnej branży. Z dniem 1 września francuska firma otworzyła swoje pierwsze zagraniczne biuro w Warszawie i w ciągu zaledwie miesiąca zatrudniła 10 osób. To dopiero początek, Everoad planuje dalszy, intensywny rozwój w Polsce, a od 2019 roku otwarcie biur i rozwój w Niemczech, Hiszpanii i Włoszech.
 

Zobacz także

10 tys. złotych kary za niedopełnienie obowiązków
Logistykę czekają w niedalekiej przyszłości duże zmiany
Napęd ekologiczny coraz powszechniejszy w transporcie
GEFCO umacnia swoją pozycję na linii Europa - Afryka
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jaki wpływ może mieć digitalizacja na redukcje emisji CO2
Starzejący sie kierowcy są coraz większym problemem
AsstrA transportowała spalony dźwig z Polski na Tajwan
GEFCO otwiera kolejne połączenie między Polską a Hiszpanią
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA