2018-09-25 | Głos z rynku

Grupa GEFCO finalizuje przejęcie GLT

Grupa GEFCO poinformowała o zakończeniu procesu przejęcia hiszpańskiej firmy GLT specjalizującej się w usługach transportowych świadczonych na trasie Europa-Maroko. Plany akwizycyjne zostały ogłoszone w styczniu tego roku, a transakcja została właśnie zaaprobowana przez europejskie organy regulacyjne.

Przejęcie GLT pozwoli Grupie GEFCO wzmocnić swoją pozycję i wzbogacić doświadczenie w regionie oraz rozszerzyć grono klientów, w szczególności w branży motoryzacyjnej, odzieżowej i handlowej.

„Bardzo się cieszymy, że zakończyliśmy z sukcesem proces przejęcia GLT. To firma z ponad 20-letnim doświadczeniem w usługach transportowych między Europą a Marokiem. Już teraz gorąco witamy wszystkich pracowników GLT w naszych szeregach i wierzymy, że współpraca obu zespołów przyniesie klientom firmy dodatkowe korzyści” – powiedział Luc Nadal, Prezes Zarządu Grupy GEFCO.

Firma GLT została założona w 1998 roku. Cieszy się opinią profesjonalisty realizującego w pełni bezpieczne usługi transportowe przez Cieśninę Gibraltarską, a także jest operatorem przejścia między Algeciras a Tangerem. Firma zapewnia ponad 16 000 przepraw rocznie i wykorzystuje 75 ciężarówek i 380 naczep.

GLT będzie w całości własnością hiszpańskiego oddziału GEFCO i będzie przez niego zarządzane jako wyspecjalizowana jednostka biznesowa dla regionu Europa-Maroko. GEFCO Hiszpania posiada ponad 30-letnie doświadczenie w usługach zaawansowanej logistyki, zatrudnia 700 pracowników i obsługuje 5000 klientów przemysłowych.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

DSV stawia na wydajnośc pracy na wysokości
Nowi zarządcy projektów w regionie CEE
K+N pierwszy raz wykorzystuje technologię blockchain
Algorytmy pomagają w znalezieniu idealnego pracownika
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA