2018-09-25 | Głos z rynku

Grupa GEFCO finalizuje przejęcie GLT

Grupa GEFCO poinformowała o zakończeniu procesu przejęcia hiszpańskiej firmy GLT specjalizującej się w usługach transportowych świadczonych na trasie Europa-Maroko. Plany akwizycyjne zostały ogłoszone w styczniu tego roku, a transakcja została właśnie zaaprobowana przez europejskie organy regulacyjne.

Przejęcie GLT pozwoli Grupie GEFCO wzmocnić swoją pozycję i wzbogacić doświadczenie w regionie oraz rozszerzyć grono klientów, w szczególności w branży motoryzacyjnej, odzieżowej i handlowej.

„Bardzo się cieszymy, że zakończyliśmy z sukcesem proces przejęcia GLT. To firma z ponad 20-letnim doświadczeniem w usługach transportowych między Europą a Marokiem. Już teraz gorąco witamy wszystkich pracowników GLT w naszych szeregach i wierzymy, że współpraca obu zespołów przyniesie klientom firmy dodatkowe korzyści” – powiedział Luc Nadal, Prezes Zarządu Grupy GEFCO.

Firma GLT została założona w 1998 roku. Cieszy się opinią profesjonalisty realizującego w pełni bezpieczne usługi transportowe przez Cieśninę Gibraltarską, a także jest operatorem przejścia między Algeciras a Tangerem. Firma zapewnia ponad 16 000 przepraw rocznie i wykorzystuje 75 ciężarówek i 380 naczep.

GLT będzie w całości własnością hiszpańskiego oddziału GEFCO i będzie przez niego zarządzane jako wyspecjalizowana jednostka biznesowa dla regionu Europa-Maroko. GEFCO Hiszpania posiada ponad 30-letnie doświadczenie w usługach zaawansowanej logistyki, zatrudnia 700 pracowników i obsługuje 5000 klientów przemysłowych.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

DSV stawia na wydajnośc pracy na wysokości
Nowi zarządcy projektów w regionie CEE
K+N pierwszy raz wykorzystuje technologię blockchain
Algorytmy pomagają w znalezieniu idealnego pracownika
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

3 pytania do Paula-Henriego Fréreta, Wiceprezesa GEFCO w Azji
GEFCO odpowiada za obsługę logistyczną BWI Group
GEFCO ekspresowo załatwi samolot do dostawy
Nadzorowanie transportu motocykli staje się łatwiejsze
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA