2018-08-07 | Głos z rynku

OCRK, INELO i NUSS łączą siły

Grupa INELO, właściciel marek OCRK oraz INELO, podpisała warunkową umowę przejęcia firmy NUSS. Zarówno OCRK, INELO, jak i NUSS aktywnie działają na rynku transportowym, zapewniając profesjonalne wsparcie związane między innymi z analizą i prowadzeniem ewidencji czasu pracy kierowców, organizowaniem szkoleń oraz konsultingiem. Finalizacja transakcji z NUSS będzie kolejnym krokiem rozszerzającym bazę klientów i umacniającym pozycję OCRK i INELO na rynkach lokalnych.
Jak informuje prezes zarządu Grupy, Andrzej Oślizło: - NUSS będzie funkcjonować tak, jak do tej pory, a jego przejęcie jest wynikiem realizacji strategii rozwoju OCRK i INELO. Takie partnerstwa wpisane są w plan ekspansji grupy naszych brandów, a NUSS to stabilny i profesjonalny gracz na rynku transportowym liczymy, że będzie to dla nas dobra inwestycja.

- Z ogromnym entuzjazmem podchodzimy do współpracy z doświadczonymi pracownikami NUSS. Doceniamy też rynkowy dorobek firmy, a sama marka znakomicie poszerza i uzupełnia zasięg usług i ofertę dla naszych klientów, którym zapewniamy wsparcie na najwyższym poziomie – mówi Bartosz Najman, członek zarządu OCRK.

NUSS posiada ugruntowaną pozycję na polskim rynku. To niemal 10 lat doświadczenia, kilkuset klientów i tysiące rozwiązanych spraw. Siedziba firmy zlokalizowana jest w pobliżu Leszna, tj. pomiędzy dwoma największymi ośrodkami gospodarczymi w województwie wielkopolskim, Wrocławiem i Poznaniem, ale NUSS to marka o zasięgu ogólnopolskim. Jej główną specjalizacją jest analiza i rozliczenie czasu pracy kierowców, w tym zestawienia i porównywanie danych, wykrywanie nieprawidłowości i wykroczeń, prowadzenie ewidencji zgodnej ze wszelkimi przepisami polskimi oraz zaleceniami Unii Europejskiej. Zakres oferty wpisuje się w szeroką gamę usług firmy OCRK, a NUSS pracuje na oprogramowaniu, którego producentem jest INELO. 4Trans to nowoczesne rozwiązanie IT wspomagające zarządzanie, także w obszarze spedycyjnym i produkcyjnym. Wykorzystywane jest w 16 krajach i przez 35 instytucji kontrolnych. To wiodące oprogramowanie na rynku europejskim.

- Nie ma potrzeby więc dokonywania dodatkowych wdrożeń, przeprowadzania skomplikowanych procesów. Wszystkie kontrakty będą realizowane tak jak dotychczas – profesjonalnie i sprawnie – przekonuje Dominik Kuśnierek, założyciel firmy NUSS. – Łączymy siły marek, które polscy przewoźnicy cenią i którym ufają. Rynek transportowy w naszym kraju dynamicznie się rozwija, równolegle następują zmiany w prawie drogowym. Cieszę się, że specjaliści NUSS będą współpracować z zespołem ekspertów OCRK oraz INELO, bo to oznacza perspektywę rozwoju, jeszcze mocniejszą pozycję na rynku oraz duży wpływ na jego kształtowanie.

OCRK jest liderem usług związanych z rozliczaniem czasu pracy kierowców dla firm z szeroko rozumianej branży transportowej. Firma outsourcingowa o zasięgu ogólnopolskim ma swoją siedzibę w Bielsku-Białej, na Śląsku, gdzie pracuje kadra licząca ponad 250 osób. Współpracują zarówno z przewoźnikami dysponującymi taborem kilkuset pojazdów, jak i przedsiębiorcami zatrudniającymi jednego kierowcę. Zapewniają najwyższy poziom świadczonych usług popartych wiedzą i doświadczeniem. INELO jest producentem rozwiązań IT, które są niezbędne do prowadzenia działalności w sektorze transportowym. Grupa INELO poszerza więc portfel swoich marek, a tym samym umacnia ich pozycję na polskim rynku transportowym.


Zobacz także

Iveco Daily obchodzi swoje 40-lecie obecności na rynku
Kuehne + Nagel wybrany przez PETRONAS na partnera
Dachser zapewnia wsparcie przy realizacji logistyki
Grupa DKV Mobility Services- Lider Cyfrowego Biznesu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Innova Capital obejmie 75% udziałów w Inelo i OCRK
Co trzeci polski kierowca nie czuje się bezpiecznie
Jak 4Trans policzy za Ciebie płacę minimalną we Francji?
Następni członkowie UE obligują zagraniczne firmy do wprowadzenia płacy minimalnej na ich terytorium
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA