2018-08-03 | Głos z rynku

Paliwowa współpraca

Kuehne + Nagel zdobył trzy letni kontrakt z państwowym koncernem ropy naftowej i gazu ziemnego w Malezji, który operuje w ponad 50 państwach na całym świecie – Petroliam Nasional Berhad (PETRONAS).
Paliwowa współpraca (Żródło: K+N)
13 Lipca podpisano w Kuala Lumpur w Malezji kontrakt, który został zdobyty w drodze przetargu. W ramach umowy, Kuehne + Nagel przejmie obowiązki nad w pełni zintegrowanym łańcuchem dostaw dla firmy wyróżnianej w ramach FORTUNE Global 500®. Malezja jest trzecim największym na świecie eksporterem ciekłego gazu ziemnego oraz drugim największym w regionie południowo-wschodniej Azji producentem ropy naftowej i gazu ziemnego. Obsługa PETRONAS przez Kuehne + Nagel obejmuje usługi spedycyjne, zarządzanie logistyką oraz zewnętrzne i wewnętrzne operacje magazynowe.
 

Kuehne + Nagel został wybrany dzięki swojej wszechstronnej, globalnej sieci oraz ze względu na pełen zakres oferowanych usług logistycznych obejmujący transport lotniczy, morski, drogowy, jak i Centra Kontroli Logistycznej w czterech strategicznych hubach. Dodatkową przewagę konkurencyjną stanowią wiodące rozwiązania technologiczne firmy Kuehne + Nagel, takie jak One Global System, który oferuje Klientom precyzyjny, zgodny z czasem rzeczywistym podgląd realizowanych przesyłek. Korzystanie z tak zaawansowanych technologicznie narzędzi wpisuje się w strategię digitalizacji firmy PETRONAS.

Jens Drewes, Prezes Kuehne + Nagel w Południowej Azji i państwach Pacyfiku powiedział: „Wejście we współpracę z PETRONAS, zarządcą Malezyjskich zasobów naftowych, to dla nas zaszczyt. Wybór naszej firmy na dostawcę kompleksowych usług logistycznych jest przełomowym momentem dla Kuehne + Nagel. Jest to świadectwo implementacji naszej strategii oferowania łańcuchów wartości opartych o innowacyjne technologie, jak i dalszego umacniania naszej pozycji lidera w branży”.

PETRONAS dąży do przyszłości, w której będą wykorzystywane zrównoważone źródła energii. Jest to zgodne z misją Kuehne + Nagel, której celem jest ochrona środowiska, dzięki stosowaniu zaawansowanych, przyjaznych środowisku technologii, aby zapewnić godne warunki życia dla przyszłych pokoleń.

Kuehne + Nagel będzie wykorzystywać paliwa, smary oraz produkty petrochemiczne PETRONAS w ramach realizacji serwisów drogowych na terenie Malezji.


Zobacz także

Dachser zapewnia wsparcie przy realizacji logistyki
Grupa DKV Mobility Services- Lider Cyfrowego Biznesu
Koniunktura w Polsce sprzyja operatorom logistycznym
PKO Leasing finansuje autokary dalekobieżne
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

K+N pierwszy raz wykorzystuje technologię blockchain
K+N wzmacnia pozycję w logistyce produktów świeżych
Operator logistyczny wzmacnia swoją ofertę dla farmacji
Serwis logistyczny w branży samochodowej wymaga rozwoju CL
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA