2018-08-02 | Głos z rynku

Dachser i Sioo:x ramię w ramię w DIY

Dachser zapewnia Sioo:x - szwedzkiej firmie specjalizującej się w ekologicznych produktach ochrony drewna - kompleksowe wsparcie z zakresu logistyki. Dzięki efektywnej obsłudze łańcucha dostaw współpraca z operatorem sprzyja rozwojowi skandynawskiego producenta.
Dachser i Sioo:x ramię w ramię w DIY (Żródło: Dachser)
Każde drewno wymaga starannej konserwacji - niezależnie od tego, czy wykonane są z niego zewnętrzne ściany domu, czy też weranda lub łódź. Jest to szczególnie ważne w zmiennej pogodowo Skandynawii, gdzie drewno należy do najczęściej wybieranych materiałów budowlanych. Jednym z głównych dostawców produktów ochrony drewna - zwłaszcza na terenie Szwecji i Niemiec - jest firma Sioo:x, która ma już ugruntowaną pozycję rynkową, a jej produkty można kupić w Szwecji, Finlandii, Niemczech, Austrii i Stanach Zjednoczonych. Oferowane przez nią wyroby zapewniają długotrwałą i przyjazną dla środkowiska ochronę drewnianych powierzchni w srebrno-szarych odcieniach. Warto podkreślić, że nazwa Sioo:x nie jest przypadkowa - nawiązuje do związku chemicznego krzemu i tlenu, czyli SiO2.
 

- Wykorzystywany przez nas sposób zabezpieczenia drewna inspirowany jest naturą. Chodzi tutaj o sprytną technologię ochrony za pomocą krzemu, który najpierw jest pobierany z gleby przez drzewa i rośliny, a następnie transportowany do pnia czy łodygi, gdzie się wytrąca, wzmacniając jednocześnie cały organizm - mówi Herje Boström, założyciel firmy Sioo:x.

Oprócz wysokiej jakości i renomy produktu niezbędnym elementem dla osiągniecia sukcesu rynkowego jest skuteczna dystrybucja. Dachser posiada wieloletnie doświadczanie w branży DIY. Operator dostarcza towary do 18 tys. marketów typu „dom i ogród” rocznie w całej Europie. Dzięki stworzeniu unikalnej konfiguracji w zakresie dostaw do sklepów DIY, Dachser oraz Sioo:x wypracowali wspólnie przepis na sukces. Dachser zajmuje się obsługą wszelkiego rodzaju przesyłek firmy, zarówno drobnicowych, jak i całopojazdowych, co pozwala skandynawskiemu producentowi skupić się na sprzedaży oraz zdobywaniu kolejnych rynków.

- Sioo:x jest firmą, której produkty są obecnie bardzo popularne, a za potencjalny rynek służy im cały świat. Odpowiadamy m.in. za dystrybucję towarów Sioo:x do sklepów OBI w Europie Środkowej, ale koordynujemy również działania związane z magazynowaniem i transportem krajowym. Jesteśmy zaangażowani w obsługę całego łańcucha dostaw producenta. Współpracę z Sioo:x zaczęliśmy na bardzo wczesnym etapie rozwoju tej firmy, dzięki czemu udało się stworzyć podstawę do wdrażania długoterminowych i zrównoważonych rozwiązań logistycznych. Teraz rośniemy wraz z firmą, umożliwiając jej skoncentrowanie się na rozwijaniu działalności - mówi Daniel Jonsson, Kierownik Sprzedaży w oddziale Dachser w Göteborgu.


Zobacz także

Grupa DKV Mobility Services- Lider Cyfrowego Biznesu
Koniunktura w Polsce sprzyja operatorom logistycznym
PKO Leasing finansuje autokary dalekobieżne
Rośnie znaczenie nowych technologii w transporcie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser będzie jeździł do jednego ze swoich trzech hubów
Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec
Dachser z bezpośrednią linią ze Strykowa do Holandii
Dachser z czarterem do Szanghaju na szczyt sezonu
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA